Skocz do zawartości

[Koło] Bicie kół


mateo127

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie jestem doświadczony w sprawach pracy podzespołu roweru więc pytam dla pewność. Zauważyłem że jestem w sranie ruszać kołem tak że obręcz dotyka hamulców czy to normalne czy muszę dokręcić śruby trzymające łożyska piasty. Przepraszam za nie profesjonalny opis ale dopiero się uczę na temat rowerów a nie umiem tego inaczej wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu instrukcja serwisu takiej piasty:

 

http://punkxtr.blox.pl/2011/05/Serwis-piast-na-kulkach.html

 

Jak nie masz wymienionego wśród narzędzi chwytaka do osi musisz wykombinować inny sposób unieruchomienia osi tak, żeby przy kontrowaniu się nie kręciła.

 

Z drugiej strony jeśli rower nówka i nie jest to dla Ciebie problem, to bym oddał go na gwarancję, bo to kiepska sprawa dawać klientowi rower z luzami albo niezakontrowaną piastą. Ja rozumiem, że z fabryki Shimano mogło wyjść coś źle skręconego, to jednak ktoś takie rzeczy przy składaniu samego koła i roweru powinien zauważyć.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zadaj sobie pytanie jak byś użytkował rower z piastami pod tarczę gdzie choćby niewielki luz doprowadzał by to tarć, że nie wspomnę o powolnym niszczeniu kulek i konusów.

 

Piasta ma się swobodnie kręcić bez jakikolwiek luzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem pytania bo jak nie zapniesz koła to lata w widełkach i co ma do tego luz na konusach :blink::blink:

wiesz nie zawsze luz na kole oznacza luz na piascie

jezeli jest to nowy rower to zaczołbym od sprawdzenia czy zacisk w kole jest dobrze zasicniety

no i jest jeszcze jedna opcja szprychy revo :icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tu zgoda tylko, że ja zakładam iż koło jest zapięte w widełkach i wtedy jest luz.

 

Oj ma i to dużo, ja zostawiam w przednim kole właśnie minimalny luz a potem całość skręcam zaciskiem i w ten sposób luz się kasuje

W dawnych czasach zdarzyło mi się z przyczyn technicznych kontrować konus na przedniej piaście ręcznie i bawiłem się przy tym z zaciskiem ale w dzisiejszych piastach na lulki o takim patencie jak piszesz to nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...