Skocz do zawartości

[wkład suportu] trzaski - co z tym zrobić?


turysta

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjechałem się przejechać na dwór moim Magic-em.

No jak cholera zapiaszczyłem sobie łańcuch, korbę, kasetę, przerzutę tylnią i chyba suport.

 

Wszystko wyczyściłem oprócz suportu. Jak mam zdjęty łańcuch to jak zakręce korbą to slychać jeden wielki "zgrzyt" piachu.

Boję się rozkręcać supor, bo jak już kiedyś rozkręciłem w moim starym rowerze to chodzi 3x gorzej niż wcześniej. Ale chyba nie widzą innego wyjścia niż jego rozkręcenie.

 

Powiedźcie mi jedno. Czy mam to później smarować normalnym smarem, czy coś specjalnego? :025:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a co nazywasz normalnym smarem ???

 

gwinty w mufie mozna przesmarowac zeby sie nie zapiekły po dłuzszym czasie (ale bez przegięć), a swoją droga ładnie musiałes kellysa pocisnąc ze zapiaszczyłes suport ... i to moze jeszcze pakiet na maszynowych???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpie, żebyś miał suport tradycyjny, czyli taki który można rozebrać i przesmarować. Na 99.9% tak nie jest. Zapewne masz nierozbieralny środek suportu. Jeśli to faktycznie coś wewnątrz środka suportu IMO ciężko będzie cokolwiek z tym zrobić...

PS. "Zasady pisania nowych tematów" - tytuł tematu był nieprawidłowy; brak " [ ] ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalny smar - to miałem na myśli iż towot.

 

myślę że to nie jest suporcik, a jak to się zapiaszczył suport i jak jeszcze mówicie że jest nie rozbieralny, to co ja mam zrobić?

 

kupić nowy czy co?

 

mój rowerek to chyba jakiś jest pechowy, już mi się lekko korba skrzywiła. nawet nie wiem po czym, nie jeżdzę na stojąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BikerFG

turysta, jeszcze sprobuj, odkrecic pedala, przeczyscic jeszcze raz w nich gwinty i przed wkreceniem troche smaru na nie nalozyc. moze pomoze. pewnie gdzies jakis piach na gwinty sie dostal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, spróbuję zrobić to co mówicie (oby pomogło).

 

Bo to jest tak: postawiłem mojego bike do góry kołami (opierał się na siedzeniu i kierownicy), zdjąłem łańcuch i zakręciłem samą korbą, było to jeden wielki "zgrzyt" i kodba zatrzymała się po 4 okążeniach a normalnie jest około 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do momentu przeczytania ostatniego postu przyszło mi na myśl że może zapiaszczone masz gwinty od pedałów i to z nich skrzypi podczas kręcenia, ale skoro korba staje to jednak nie to. Idź do serwisu, ewentualna wymiana na jakiś suport z maszynowymi łożyskami nie powinna być zbyt kosztowna

Chyba że masz na gwarancji, to być może taki defekt podlega wymianie gwarancyjnej (suport z założenia powinien być szczelny więc nie powinny się dostawać tam jakieś paprochy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja była chyba na pół roku (6 miesięcy), a ja go kupiłem 7 lipca, więc gwarancja już się zmyła :030:

 

Jednak spróbuje, zdejmę kordbę i wyjmę suporcik, przeczyszczę go przynjmniej z wierzchu :) , tylko muszę mieć klucz do suportów. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej idż do sklepu gdzie kupiłeś rower, muszą oni mieć możliwość wykonania naprawy gwarancyjnej albo pokierują cię gdzie masz iść. Chyba że kupiłeś gdzieś w innym mieście czy przez net, wówczas spróbuj w jakimś punkcie serwisowym gdzie prowadzą naprawy gwarancyjne danej marki.

Tyle że przed oddaniem go do naprawy gwarancyjnej lepiej nic tam sam nie majdruj, bo mogą ci nie uznać reklamacji.

PS.Coś nie wydaje mi się żebyś miał tylko pół roku gwarancji, przeważnie jest to rok bądź dwa lata (np. w moim :D ), przeczytaj dokładnie kartę gwarancyjną :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak pisze w książece gwarancujnej:

GWARANCJE

Producent udziela na ten rower następujące gwarancje:

- gwarancja na ramę stalową dla pierwego właściciela 5 lat od dznia sprzedaży

- gwarancja na ramę aluminiową dla pierwszego właściciela 3 lata od dnia sprzedaży

- gwarancja na widelec nieamortyzowany 12 miesięcy od dnia sprzedaży6

- gwarancja na ruchome części ramy - tylni amortyzator, łożyska przegubu 6 miesięcy od dnia sprzedaży

- gwarancja na pozostałe części i powłokę lakierniczą 6 miesięcy od dnia sprzedaży

- gwarancja na części firmy Shimano, Manitou, Rock Shox, Sram, RST, Sr Suntour wg. gwarancji udzielanych przez dystrybutorów

 

A rowerek kupiłem 7 lipca koło Lublina a ja mieszkam nie daleko Warszawy, więc trochę zadaleko aby z nim jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jestes pewien że wczesniej tego nie było, to na pewno wykręcenie suportu, przeczyszczenie gwintów, kwadratu, przesmarowanie i złożenie pomoze. Miałem tak samo ( tylko że ja bym tego przeraźliwymi trzaskami nie nazwał - ot skrzypi :030: :030: Rozkręciłem, przeczyściłem i fest. Działało cicho i 'mięciutko' ( tzn bez oporów i tak no... fajnie :blush: - mięciutko i już :wink: )

A jeżeli by nie pomogło, to suport do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...