Skocz do zawartości

[Rower] Lazaro Integral V


Rekomendowane odpowiedzi

O proszę ! Jacy słowni :)

No ja też potrzebuje 17". Wczoraj byłem w rowerowym i przymierzałem się do innego crossa do 19" z tym że wysokośc ramy od gleby miał 77 cm, czyli tyle ile integral 17" i był dla mnie idealny (wzrost - 173 cm). No  coż będzie trzeba poczekać chyba że wcześniej coś urodzą.

Edytowane przez arti104
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Fajnie że już są - pytanie mam 178 cm - po deszczu 180 cm rozumiem że rama dla mnie 19 ?

Drugie pytanie co daje ta blokada amora - i czy warto to kupywać za te 40 dyszki dodatkowo?

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. W Maestro jest NVX a jak wynika z poprzednich wpisów do Integrala ładują NEX'a

 

A czym się różni:

NVX - sprężyna z regulacją odbicia skok 75mm

NEX - sprężyna z regulacją tłumienia skok 63/50?

 

Cena katalogowa obu typów jest jednakowa.

Edytowane przez BikerLight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie tez chyba nie warto - ja duzej roznicy pomiedzy odblokowanym a zablokowanym nie widze.

Chyba ze.... bedziesz duzo jezdzil w terenie gorzystym, bo jedyna roznica odczulem podjezdzajac pod jedyna wieksza gorke ktora mam w okolicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie tez chyba nie warto - ja duzej roznicy pomiedzy odblokowanym a zablokowanym nie widze.

Chyba ze.... bedziesz duzo jezdzil w terenie gorzystym, bo jedyna roznica odczulem podjezdzajac pod jedyna wieksza gorke ktora mam w okolicy

 

 

Ja na mojej 18km trasie do i z pracy mam mnóstwo podjazdów, krótkich, długich i bardzo długich, łagodnych i stromych i ani razu nie użyłem blokady bo zwyczajnie w świecie nie chce mi się złazić non-stop z roweru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to właściwie kiedy przydaje się taki zablokowany amortyzator?

Zawsze wydawało mi się, że do jazdy na płaskim terenie, szosa, asfalt, lepiej mieć "zablokowany" amortyzator....

czy dobrze rozumiem?

Kupiłem własnie Lazaro ale bf_bike pisze, że blokowane amortyzatory będa dopiero za 2 tyg.... sam już nie wiem czy warto czekać na niego... czy może brać tak jak jest a w przyszłości jak będzie faktycznie potrzeba dokupię sobie taki blokowany i to już może trochę lepszy...

 


Ja na mojej 18km trasie do i z pracy mam mnóstwo podjazdów, krótkich, długich i bardzo długich, łagodnych i stromych i ani razu nie użyłem blokady bo zwyczajnie w świecie nie chce mi się złazić non-stop z roweru ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fitnessfood, moim zdaniem warto. róznie bywa, czasami amortyzator jest wybawieniem a czasem utrapieniem, i to na wielu kilometrach, dlatego lepiej mieć możliwość wyboru/blokady. poza tym to jest cross czyli i na asfalt (czyli zasadniczo sztywny widelec) i na lekki teren, więc amor.

co do wzrostu, to zdecydowanie dla ciebie 17", obawiam się nawet, że będzie trochę za duży.

dla ciebie arti104 raczej też polecam 17", bo jesteś mojego wzrostu i jeśli chodzi o ramę względem krocza, to nawet trochę za mało luzu mam, prawie na styk. o podniesieniu koła np. na krawężniku mogę zapomnieć. muszę albo zsiąść albo jakoś na bok przechylić. jeździ się zaś wygodnie, nie czuję, żę jest za duży. sztyca prawie na maksa nawet.

Edytowane przez coroner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj albo linki do tych amortyzatorów, albo poprawne nazwy/typy. Bo czegoś takiego jak podajesz oficjalnie nie ma.

 

NEX: http://www.eurobike.pl/sr-suntour/amortyzatory-przednie/nex

NVX: http://www.eurobike.pl/sr-suntour/amortyzatory-przednie/nvx

 

Oficjalnie jednak są.

Edytowane przez BikerLight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na asfalt (czyli zasadniczo sztywny widelec)

i tutaj mam pytanie co do bardziej ogarniętych w temacie. Czy aby nie jest tak (proszę mnie poprawić jesli się mylę), że jeśli przy zablokowanym amortyzatorze wpierdzielisz się w dziurę (i nie mam tu na myśli jakiegoś leja krasowego) - a nie oszukujmy się, na polskich drogach wcale nie jest o to trudno - to czy przypadkiem mimo zabezpieczenia w tymże amortyzatorze nie uszkodzimy go w sposób trwały?

Jeśli tak jest to moim zdaniem blokowanie go w naszej przestrzeni mija się z celem bo albo musisz jechać megaostrożnie albo co rusz wsiadać/zsiadać z roweru celem zablokowania/odblokowania.

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdy ktoś ma jak 180 cm - 181 cm to czy aby 19 nie będzie za mała jedni piszą że już od 180cm powinno się brać ramę 21 cali, żeby nie czuć dyskomfortu - ile w tym prawdy?

 

 

Ja mam około 180 cm wzrostu i 83 cm noga i sprzedawca polecił mi żeby wziąć 19. Wychodzi na to, że 19 dla mnie jest dobra, 21 pewnie byłby za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o konkretny model, jak ma ci porównać 9 amortyzatorów, to byłby już pro. test!

 

Proszę uprzejmie:

NEX (takie jak w Lazaro Integral) http://www.eurobike.pl/sr-suntour/amortyzatory-przednie/nex

SF13-NEX 700C w zestawie i SF13-NEX MLO 700C (blokada) za dopłatą 40zł - sprężyna z regulacją tłumienia oraz skok 63/50 mm

 

NVX (takie jak w Kands Maestro) http://www.eurobike.pl/sr-suntour/amortyzatory-przednie/nvx

SF11-NVX MLO 700C sprężyna z regulacją odbicia oraz skok 75 mm

 

Pytanie moje brzmi: czym się różni sprężyna z regulacją tłumienia od sprężyny z regulacją odbicia?

 

A drugie pytanie: o co chodzi z podwójna wartością skoku podawaną w typie NEX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 na 21 - nie - jeśli nie pasuje, to kupić inny rower, trekkingowy.

 

Samo przesunięcie siodełka poprawia trochę sytuacje... Przecież nie przymieżałem, to z kąd mogłem wiedzieć, że będzie długi.

 

Witam

 

Fajnie że już są - pytanie mam 178 cm - po deszczu 180 cm rozumiem że rama dla mnie 19 ?

Drugie pytanie co daje ta blokada amora - i czy warto to kupywać za te 40 dyszki dodatkowo?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Czytałem ten temat od pierwszych postów dotyczących tegorocznego integrala i na mój rozum to tak..... Ludzie piszą, że amortyzator wytraca prędkość podczas jazdy pod górkę. Dla mnie nie ma to znaczenia. Nie zależy mi na tym, żeby być pierwszym na jakiej kolwiek górce..p

Jeżeli  są jakieś nierówności to amortyzator się raczej przyda, aby kierownica nie tańczyła. Natomiast bez nierówności, i bez wzniesień.....może go być może też nie być. Więc, przy założeniu, że warto żeby ten amortyzator jednak był,.....to sens blokowania poddaje pod wątpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

różnia się tylko zastosowanym systemem blokady skoku.  W praktyce NEX MLO ma dwie sprężyny. 63/50 mm to nic innego jak rodzaj skoku, amortyzatory sprzedawane s w dwóch wersjach 63mm skoku lub 50mm.

Żaden nie posiada regulacji tłumienia, a tym bardziej czegoś takiego jak regulacja odbicia (wogóle wyglda na to, że ten sprzedawca podany przez ciebie traktuje to jako to samo) Amortyzatory posiadaj regulację napięcia wstępnego i tyle. (może aż tyle).

 

SF11-NVX MLO 700C różni się praktycznie tym, że ma 75 mm skoku, ma mechaniczna blokadę skoku.

Edytowane przez krism4a1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest ;)http://allegro.pl/king-of-the-road-2013-lazaro-integral-v3-rozm-19-i3273277819.html

szkoda, że ja potrzebuję 17" a z tego co czytam na aukcjach, będzie dopiero 8 czerwca :/

mam dokładnie (właśnie się zmierzyłem) 168cm /73 kg.... 19" będzie za duża nie ?

 

 

O proszę ! Jacy słowni :)

No ja też potrzebuje 17". Wczoraj byłem w rowerowym i przymierzałem się do innego crossa do 19" z tym że wysokośc ramy od gleby miał 77 cm, czyli tyle ile integral 17" i był dla mnie idealny (wzrost - 173 cm). No  coż będzie trzeba poczekać chyba że wcześniej coś urodzą.

 

Hejka wszystkim. Wczoraj przyszedł mój Integral z blokowanym amorem, dodam że byłem cierpliwy i nie atakowałem telefonami i @ sprzedawcy :icon_cool: , co lepsza sami się po zakupie (14.05) odezwali, bo z rozpędu zapomniałem podać rozmiar.

Przy wzroście 172 i ok 80 cm do przyrodzenia miałem też dylemat co do wielkości ramy, tym bardziej, że wg tabeli producenta wypadam na pograniczu. Kiedyś chwilkę siedziałem na 19', ale nie zabardzo mi podchodził ten rozmiar, więc kupiłem 17'. Sama rama może i wygląda jak od roweru komunijnego :laugh: , ale po kilku krótkich objazdach mogę śmiało powiedzieć, że rozmiar jak i sam rower jest jak najbardziej ok. Na stojąco przy tej 17' klejnoty prawie spoczywają na ramie, ale bez obawy o obicie przy zeskoczeniu, więc 19' mogło by grozić w najlepszym przypadku delikatnym obiciem :thumbsup: Myślę, że trochę ułatwię wybór wielkości osobom o podobnym wzroście. pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...