Skocz do zawartości

[Rower] Lazaro Integral V


Rekomendowane odpowiedzi

lepiej napiszcie czy komus udalo sie rozwiazac problemy z wibracjami?

 

To co wcześniej nazywałem "tarciem" teraz bardziej oceniam jako właśnie "wibracja" :D

Jest to odczuwalne/słyszalne tylko przy wolnej jeździe, na każdym przełożeniu... szybsza jazda i dźwięk/wibracja znikają...

nie rozkręcałem suportu bo nie mam klucza... widze, że bez tego się nie obejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, że kiedyś hamowałeś tylko tyłem nie jest powodem do dumy, uwierz.

a przodem to jest... jakiś "komunijny syndrom", stawanie na pedałach, gibanie się jak jakiś ony rezus... o co ci czlowieku chodzi? hamuj jak tam sobie chcesz, dałem tylko dobre porady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie Wam dodzwonic do OPEK ? Probuje dzis caly dzien i czarno to widze.

 

Albo moze Wy wiecie w jakich godzinach te standardowe przesylki z bf_bike przychodza, bo musze zaplanowac kogos w domu a od tych bandytow nie moge sie wywiedziec, na stronie tez nie znalazlem informacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie Wam dodzwonic do OPEK ? Probuje dzis caly dzien i czarno to widze.

 

Albo moze Wy wiecie w jakich godzinach te standardowe przesylki z bf_bike przychodza, bo musze zaplanowac kogos w domu a od tych bandytow nie moge sie wywiedziec, na stronie tez nie znalazlem informacji ?

 

Wszystko zależy tylko i wyłącznie od tego, jak sobie danego dnia dany kurier trasę zaplanuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wstawanie na pedała i hamowanie? Toż to trik rodem z BMXowych zawodów oglądanych na eXtreme!

 

 

hamowanie przodem ? a nie przeleciales juz czasem kiedys przez kierownice?

 

 

a przodem to jest... jakiś "komunijny syndrom", stawanie na pedałach, gibanie się jak jakiś ######ony rezus... o co ci czlowieku chodzi?

 

Sami znawcy. Ja nie mam pytań, gdy to przeczytałem złapałem się za głowę! Koszmar

 

Dziękuję wszystkim za uwagę. Radzę obejrzeć i uderzyć się w pierś, zmienić własny punkt widzenia, rowerowe zacofanie rodem z Kambodży.

 

Niestety filmik jest po angielsku a niektórzy nie znają tu nawet polskiego, także jestem świadom, że nie wszyscy zrozumieją.

 

spóścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za uwagę. Radzę obejrzeć i uderzyć się w pierś, zmienić własny punkt widzenia, rowerowe zacofanie rodem z Kambodży.
dzięki za filmik, jak widzisz, potwierdził moje słowa, że należy hamować dwoma jenocześnie. no chyba, że wolisz mieć "niczym komunijny rowerzysta zajechany do granic możliwośći przedni bieżnik, nie jest to powodem do dumy, uwierz". gibanie się jak małpa na gałęzi daje jeszcze dodatkowy lepszy efekt w sytuacjach ekstremalnych, a o takich nikt nie pisał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam avidy sd 7 , przod i tyl. warze 95kg, i nieraz musialem gwaltownie hamowac przy predkosci okolo 30km. nigdy nie gibalem sie na siodelku, heble dusze jednoczesnie. nie brakuje mi kontroli nad samym procesem hamowania anie na nikogo, na nic nie wpadlem. poza tym do roweru crossowego, trekingowego czy miejskiego tarcze to przerost formy nad trescia. nie dosc ,ze sa drozsze w eksploatacji to byle tlusta plamka na tarczy czy klocku moze pozbawic nas mozliwosci bezpiecznego hamowania. dodam, ze jazde uskuteczniam zarowno na valkach jak i na hydraulikach tarczowych. 



.. ani na nikogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wcześniej nazywałem "tarciem" teraz bardziej oceniam jako właśnie "wibracja" :D

Jest to odczuwalne/słyszalne tylko przy wolnej jeździe, na każdym przełożeniu... szybsza jazda i dźwięk/wibracja znikają...

nie rozkręcałem suportu bo nie mam klucza... widze, że bez tego się nie obejdzie...

zostaw suport w spokoju

 

Ja mam teorie, że to własnie te kółka prowadzące łancuch - jak bardziej przyspieszyć to łancuch sam je "prostuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie, czy w integralu lepiej wymienić klocki hamulcowe na lepsze w cenie około 20 złotych za jedną parę, czy zainwestować w nowe hamulce shimano deore?

http://allegro.pl/hamulec-mtb-shimano-deore-br-m590-czarny-i3296791438.html

Z góry dziękuje za odpowiedź

a przepraszam, czy te już ci się zdarły i nie hamują czy od nowości były felerne? u mnie hamulce są lux.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za filmik, jak widzisz, potwierdził moje słowa, że należy hamować dwoma jenocześnie. no chyba, że wolisz mieć "niczym komunijny rowerzysta zajechany do granic możliwośći przedni bieżnik, nie jest to powodem do dumy, uwierz".

 

Nie pisałem nic o zajechanym bieżniku na przednim kole więc z łaski swojej takie dyrdymały zostaw dla siebie.

 

 

który ma zajechany do granic możliwośći tylny bieżnik, to, że kiedyś hamowałeś tylko tyłem nie jest powodem do dumy, uwierz

 

Swoją drogą nie rozumiem Cię, w każdym poście przeczysz sobie... zdecyduj się w końcu na coś a nie opowiadaj różne niestworzone historie.

Edytowane przez Avanzado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie, czy w integralu lepiej wymienić klocki hamulcowe na lepsze w cenie około 20 złotych za jedną parę, czy zainwestować w nowe hamulce shimano deore? http://allegro.pl/ha...3296791438.html Z góry dziękuje za odpowiedź

spróbuj może w pierwszej kolejności wymienić klocki, Też noszę się z zamiarem wymiany stockowych Saccon'ów ale pierwej obadam te klocuchy, bo te, które ładują "fabrycznie" piszczą niemiłośiernie. Czekam na dostawę,

Właściwie to dlaczego zastanawiasz się nad wymianą?

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

spróbuj może w pierwszej kolejności wymienić klocki, Też noszę się z zamiarem wymiany stockowych Saccon'ów ale pierwej obadam te klocuchy, bo te, które ładują "fabrycznie" piszczą niemiłośiernie. Czekam na dostawę, Właściwie to dlaczego zastanawiasz się nad wymianą?

 

Ponieważ tak jak napisałeś one strasznie piszczą przy hamowaniu;/ Dzisiaj byłem w serwisie i sprzedawca wycenił mi klocki wraz z wymianą na około 70 złotych, a za 150 złotych już mam wymienione i wyregulowane deore, ale sam mi powiedział, że klocki hamulcowe przy deore będą takie same jak przy integralu, więc wymienię jednak sobie klocki, bo przy kupnie deore i wymianie w nim klocków na lepsze to wyjdzie mi gdzieś 2 stówy a tyle to nie chcę dać;p 



mam problem

rower nieubłaganie piszczy podczas hamowania a gdy pedałuję to coś pyka, co jest nie tak?

Zobacz czy zdjąłeś taką czerwoną naklejkę przy korbie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to, zostawiamy te drgania w spokoju i ignorujemy je przy niższych prędkościach ?

z tym kolkiem prowadzacym lancuch  porob - musza one isc w idealnie rownej lini, u mnie po wyprosotwaniu przeskakiwanie ustapilo - kwestia czy i kiedy wroci (bo ostastnio sie uaktywnilo np po deszczu) ewentualnie wyczysc lancuch i go nasmaruj czyms innym po to czym "fabrycznie" smaruja to jakies g** nietoperza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...