Skocz do zawartości

[Rower] Lazaro Integral V


Rekomendowane odpowiedzi

Gość TheMan

Witam

Ja też czekam niecierpliwe na pojawienie się aukcji.

Mam do was pytanie. Bedę dopłacał do blokowanego amortyzatora. Jestem jednak ciekaw czy warto też dorzucić parę (?) złotych do amortyzowanej sztycy do siodełka? Jak myślicie? Chciałbym się zamknąc w kwocie 1200zł z przesyłką pobraniową.

Mam też pytanie do użytkoniwków Lazaro bądź Kandsów. Jak wam te rowery przyszły wyregulowane? Wystarczyło dokręcić pedały i można ruszać na dłuższą trasę czy jednak trzeba było posiedzieć nad regulacją przerzutek, hamulców itp.? Ogólnie czy się starają chlopaki z tego serwisu czy wysyłają jak leci?

Jeszcze jedno pytanie. Ile mniej więcej taki nowy rower powinno się docierać i jak najlepiej to robić?

 

p.s. zauważyliście, że biały ma inną ramę niż ciemne? http://allegro.pl/show_item.php?item=3136185574

 

Rower był owinięty instrukcjami Shimano z papieru, odczepione elementy były przymocowana paskami ściągającymi z plastiku, pedały, siodełko w oddzielnym worku. Mi montaż zajął dobre 2 godziny. Trzeba wkręcić kierownicę, rozpracować którą stroną i uważać na linki, trzeba rozczepić przedni hamulec i wiedzieć jak się montuje koło na szybkozamykacz, jak się podkłada sprężyny i jak mocno się dokręca śrubę, trzeba dokręcić dobrze pedały, żeby nie zniszczyć gwintów, siodełko do rury podsiodłowej trzeba dokręcić, fabrycznie jest założona śruba mocująca, która nie pasuje do rury z zestawu, trzeba ją odkręcić, rozłożyć i zamontować rurę podsiodłową na jej śrubach. Potrzeba klucza 15 do pedałów, 2 rodzaje klucza imbusowego (nie pamiętam jego rozmiaru), klucz 8-10 do przykręcenia błotników. Po kilku kilometrach może Ci się poluzować siodełko i kierownica, weź ze sobą klucze, żeby w trasie dociągnąć w razie czego i pedały dokręcić po 10 km. Na instrukcję nie licz, bo jest napisana zbitym tekstem, z którego nic się nie rozumie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla większej jasności co do wielkości ram:

 

Mój wzrost to 186cm, w rozkroku jak na zdjęciu do krocza ok 83cm rama 21"

Trochę mnie to zaskoczyło bo w opisie integral ma wysokość ramy 83 a ty masz spory zapas? to się ma nijak do wymiarów w tabeli na aukcji.

 

Ja mam około 81 w kroku boso więc by mi to 21 jednak pasowało. Teraz to już sam nie wiem.

Co ty myślisz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Ja mam 173 cm wzrostu, jakieś 78-79 do krocza na boso i mi bf_bike doradził 17'', także na ciebie chyba jednak 19'', ale rób jak uważasz, żeby później nie było na mnie ;) Ja generalnie uważam, że lepiej deko mniejszy rower jak deko za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TheMan

Trochę mnie to zaskoczyło bo w opisie integral ma wysokość ramy 83 a ty masz spory zapas? to się ma nijak do wymiarów w tabeli na aukcji.

 

Ja mam około 81 w kroku boso więc by mi to 21 jednak pasowało. Teraz to już sam nie wiem.

Co ty myślisz? 

Ja mam 83 cm i na 21" bym się obijał ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Ja mam 173 cm wzrostu, jakieś 78-79 do krocza na boso i mi bf_bike doradził 17'', także na ciebie chyba jednak 19'', ale rób jak uważasz, żeby później nie było na mnie ;) Ja generalnie uważam, że lepiej deko mniejszy rower jak deko za duży.

 

on doradza tylko na podstawie wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krism4a1 

Dał fotke i on ma 83 a ma sporo luzu. Więc ja wymiękam, nie wiem co robić

Jak dla mnie albo krism4a1 coś pokręcił przy pomiarach albo rama nie ma 21". Tam jest jeszcze dobre 5 cm luzu więc nijak się to ma do wymiarów ramy i podanej długości nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie albo krism4a1 coś pokręcił przy pomiarach albo rama nie ma 21". Tam jest jeszcze dobre 5 cm luzu więc nijak się to ma do wymiarów ramy i podanej długości nogi.

No to właśnie o to chodzi. Czekam na odp od Niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja opowiem swą historię związaną z rowerem marzeń kolegów forumowiczów.

Zamówiłem rower poza allegro bo podobno bf_bike miał na stanie 2 które potrzebowałem, do momentu wpłaty pieniędzy odpisywał na każdego maila.

Rower miał być dziś, oczywiście go nie ma (rower istanieje już pewno tylko w świadomości tego pana).

Dzwoniłem czy został w ogólę wysłany, to uprzejma pani szukała informacji na ten temat z 10 minut po czym niepewnym głosem poinformowała mnie że tak.

Czekam do poniedziałku jak nie przyjdzie poproszę grzecznie o zwrot pieniążków i kupię coś innego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja opowiem swą historię związaną z rowerem marzeń kolegów forumowiczów.

Zamówiłem rower poza allegro bo podobno bf_bike miał na stanie 2 które potrzebowałem, do momentu wpłaty pieniędzy odpisywał na każdego maila.

Rower miał być dziś, oczywiście go nie ma (rower istanieje już pewno tylko w świadomości tego pana).

Dzwoniłem czy został w ogólę wysłany, to uprzejma pani szukała informacji na ten temat z 10 minut po czym niepewnym głosem poinformowała mnie że tak.

Czekam do poniedziałku jak nie przyjdzie poproszę grzecznie o zwrot pieniążków i kupię coś innego.

A na co się w takim razie zdecydujesz? 

 

EDIT:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=3220838928

 

A może takie coś?

Edytowane przez spidercomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie rozumiem po co płacić przelewem. lepiej za pobraniem. szybciej i bezpieczniej. w razie zmiany decyzji nie mamy zamrożonej gotówki. drożej jedynie 10zł jak widzę.

 

Ja kupuję i zawsze płacę przelewem bo w Aliorze dostanę od tego 5% cashback czyli mi np. przy zakupie roweru będzie to 60 zł z powrotem w kieszeni.  :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech...

Więc tak widzę, że sporo osób nie czytało pierwszego mojego postu i co najmniej pierszej strony tematu, jasno jest tam napisane o moich "przejściach" ze sprzedawca z All... Co prawda wszystko się skoczyło szczęśliwie, ale na rowery czekałem zawsze ok tygodnia. Rowery bo w sumie na moje kato ściagnęłem sześć rowerów od nich - przez dwa lata. 

 

Co do ramy, mojej wiedzy, pomiarów itp.

Nikogo nie będę przekonywał (w sumie mam to gdzieś), Nawet na zbliżeniach zdjęcia widać, że rama jest 21" - jest na naklejce na rurze podsiodłowej (w moim profilu s inne zdjęcia Lazaro) Mam sobie włożyć między jajka metrówkę i zrobić zdjęcie, żeby przekonać niedowiarków? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki.

Chcę kupić integrala z ramą 19", (jak większość tutaj czekam na nową aukcję, dziś rano bf..., napisał mi, że będzie dziś późnym wieczorem...), ale mam dylemat bo tym rowerem oprócz mnie jeździł będzie mój syn, z tym że on będzie miał siedzieć w foteliku. No i tu jest problem, bo mam fotelik hamax'a a jego uchwyt (http://allegro.pl/kostka-mocowanie-hamax-kiss-siesta-smiley-nowa-i3221800681.html) montowany jest na rurze podsiodłowej, gdzie umieszczona jest linka do przerzutki. No i jest pytanie czy da się tam zamontować ten uchwyt?

Obejma ma nie więcj niż 4mm grubość natomiast wysokość mocowania to ok. 6,5 cm. Zmieszczę to między spojeniem ramy i mocowaniem linki?

Czy ktoś kto ma ten rower może to sprawdzić?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech...

Więc tak widzę, że sporo osób nie czytało pierwszego mojego postu i co najmniej pierszej strony tematu, jasno jest tam napisane o moich "przejściach" ze sprzedawca z All... Co prawda wszystko się skoczyło szczęśliwie, ale na rowery czekałem zawsze ok tygodnia. Rowery bo w sumie na moje kato ściagnęłem sześć rowerów od nich - przez dwa lata. 

 

Co do ramy, mojej wiedzy, pomiarów itp.

Nikogo nie będę przekonywał (w sumie mam to gdzieś), Nawet na zbliżeniach zdjęcia widać, że rama jest 21" - jest na naklejce na rurze podsiodłowej (w moim profilu s inne zdjęcia Lazaro) Mam sobie włożyć między jajka metrówkę i zrobić zdjęcie, żeby przekonać niedowiarków? 

 

 

pewnie mialbys wziecie :P

 

 A tak serio - faktycznie na tej ramie 21" masz luz, czy tylko foto tak wyszlo?

bo moze faktycznie rama ma jakies takie geo, ze mimo iz ma wymiary jakie podaja to w uzyciu jest mniejsza :P

 

I wtedy bym musial zamowic jednak 19"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower miał być dziś, oczywiście go nie ma (rower istanieje już pewno tylko w świadomości tego pana).

A na Allegro kupowałeś? Bo ja zamawiałem wczoraj rano i około 15 przyszedł email z potwierdzeniem wysłania oraz numerem paczki. Dzisiaj dzwonię do OPEKa - "ale przesyłka dopiero teraz wysłana, będzie w poniedziałek".

Szkoda, że tak w ch&!% lecą. Wolałbym wprost informację: nie ma, będzie wtedy i wtedy albo wysyłka za np. 4 dni i koniec. Przynajmniej wiem na czym stoję.

 

Ja kupuję i zawsze płacę przelewem bo w Aliorze dostanę od tego 5% cashback czyli mi np. przy zakupie roweru będzie to 60 zł z powrotem w kieszeni.  :icon_cool:

Dokładnie, w sam raz na jakieś akcesoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Obejma ma nie więcj niż 4mm grubość natomiast wysokość mocowania to ok. 6,5 cm. Zmieszczę to między spojeniem ramy i mocowaniem linki? Czy ktoś kto ma ten rower może to sprawdzić?

zmieścisz się, mam zamontowany na integralu fotelik hamaxa i pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...