Skocz do zawartości

[Rower] Lazaro Integral V


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zdecydowałem się na Lazaro Integral V3 i chciałem się spytać czy ktoś o podobnych rozmiarach (wzrost 174 i noga 79) posiada ten model i jaką rama lepiej pasuje? 17 czy 19?

Miałem podobny dylemat. Problem w tym że jedni mówią, że przy wzroście 175 cm i długości nogi 84 cm śmiało bierz 19"  inni Koledzy twierdzą, iż na 19" zrobię sobie krzywdę, lub co gorsza jajecznicę :). Po przeczytaniu 50 stron tego zacnego forum przychyliłbym się bardziej do 17", ale jest tylko w kolorze białym.Tak więc kupiłem rowerek mtb Lazaro Evolution V3 rama 19" co jest bardziej bezpiecznym wyborem. Poza tym mieszkam na wsi, mam parę fajnych tras pod mtb, myślę że to będzie lepszy wybór. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zdecydowałem się na Lazaro Integral V3 i chciałem się spytać czy ktoś o podobnych rozmiarach (wzrost 174 i noga 79) posiada ten model i jaką rama lepiej pasuje? 17 czy 19?

 

Ja posiadam ramę 17'' (wzrost ~174 i noga ~76). Przymierzałem też 19'' i na początki wydawało mi się, że wezmę 19'', bo tabelki pokazywały, że jestem na granicy 17/19, ale stwierdziłem, że wezmę mniejszy. Po założeniu siodełka itd stwierdzam, że to był dobry wybór, bo zostaje tak 4-5cm luzu.

 

 

A teraz  moje pytanie: Czy ktoś bawił się z zamianą kierownicy na prostą lub zmienił mostek (lub inne operacje), aby na rowerze jeździło się bardziej w sportowym stylu? Bo teraz mam tak, że miejsce łączenia mostka z kierownicą jest na wysokości siodełka, a chciałbym żeby kierownica była trochę niżej. 

Dużo daje zdjęcie podkładek? 

Pozdrawiam

 

ps. aktualnie widzę piastę przed kierownicą, więc chyba zbyt długi mostek. Czy jak zmienię kierownicę na prostą (zmieniając sylwetkę) to zmieni się pozycja piasty? Wydaje mi się, że tak, ale chciałbym się upewnić. 

ps2. I jaką polecilibyście kierownice zamiast kalloy uno?

Edytowane przez piotr16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś w tym rowerze zamontowane błotniki SKS velo 47 lub 55? Jak się spisują? Zastanawiam się nad ich zakupem tylko waham się między modelem 47 (treking) a 55 (cross). Na stronie producenta nie ma żadnej tabelki żeby się dowiedzieć do jakiego rozmiaru kół zaleca producent dany model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek odebrałem rower z serwisu, gdzie wylądował w związku z poruszanym w innym temacie problemem trzasków przy korbie, mechanik powiedział że dobrze, że go przywiozłem bo za parę miesięcy nie byłby w stanie odkręcić suportu, ponieważ był wkręcony na sucho i prawie zapieczony, także taka uwaga dla posiadaczy/nabywców zwróćcie na to uwagę(!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mój Lazaro sprawuje się jak na razie ok, mam do posiadaczy tego roweru (i nie tylko tego :)  ) pytanko, jakie macie zabezpieczenia? chodzi mi o jakiś łańcuch solidny do 150 zł, (u-lock raczej odpada), teraz często bywam na plaży i potrzebuję zamknięcia, którego złodziej nie sforsuje w 5 minut, ogólnie rower zawsze zostawiam w miejscach gdzie kręci się trochę ludzi, może ktoś podpowie? (bo na allegro jest dosyć sporo tych zamknięć)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A teraz  moje pytanie: Czy ktoś bawił się z zamianą kierownicy na prostą lub zmienił mostek (lub inne operacje), aby na rowerze jeździło się bardziej w sportowym stylu? Bo teraz mam tak, że miejsce łączenia mostka z kierownicą jest na wysokości siodełka, a chciałbym żeby kierownica była trochę niżej.  Dużo daje zdjęcie podkładek?  Pozdrawiam

 

Kierownica

PROCRAFT prosta, 600mm, 31,8mm [fabrycznie Zoom]

Mostek

FSA OS-140 karbonowa głowica, 31,8mm, kat +/-6 st.[fabrycznie Zoom]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek odebrałem rower z serwisu, gdzie wylądował w związku z poruszanym w innym temacie problemem trzasków przy korbie, mechanik powiedział że dobrze, że go przywiozłem bo za parę miesięcy nie byłby w stanie odkręcić suportu, ponieważ był wkręcony na sucho i prawie zapieczony, także taka uwaga dla posiadaczy/nabywców zwróćcie na to uwagę(!)

 

Kiedy kupowałeś rower ? To model 2015 czy starszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek odebrałem rower z serwisu, gdzie wylądował w związku z poruszanym w innym temacie problemem trzasków przy korbie, mechanik powiedział że dobrze, że go przywiozłem bo za parę miesięcy nie byłby w stanie odkręcić suportu, ponieważ był wkręcony na sucho i prawie zapieczony, także taka uwaga dla posiadaczy/nabywców zwróćcie na to uwagę(!)

A jesteś pewien, że problem leżał w suporcie? Jeśli tak to byłby to chyba I przypadek. W nowym Lazaro często występują trzaski ale jak do tej pory zawsze odpowiadały za nie same pedały a raczej ich nieprofesjonalny montaż. Jesteś pewien, że to suport? Może to ściema żeby wyciągnąć większą kasę. Nieuczciwi serwisanci często stosują takie metody. Wyczyszczą gwint w pedałach co zajmie im 5 min a później coś opowiadają o suporcie (i o tym jak ciężko było się do niego dobrać) wystawiają rachunek na 50-100 zł.

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o problemie z suportem miałem na myśli to, że wydawł trzaski o których pisze adam00. To, że jest on montowany na sucho to nic nowego i nie stanowi większego problemu w przyszłości o ile ktoś dysponuje odpowiednimi narzędziami.

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mój Lazaro sprawuje się jak na razie ok, mam do posiadaczy tego roweru (i nie tylko tego :)  ) pytanko, jakie macie zabezpieczenia? chodzi mi o jakiś łańcuch solidny do 150 zł, (u-lock raczej odpada), teraz często bywam na plaży i potrzebuję zamknięcia, którego złodziej nie sforsuje w 5 minut, ogólnie rower zawsze zostawiam w miejscach gdzie kręci się trochę ludzi, może ktoś podpowie? (bo na allegro jest dosyć sporo tych zamknięć)

pozdrawiam

ja używam hd chain oxford

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Jak niektórzy z użytkowników forum również postanowiłem kupić nowy rower. Od dłuższego czasu jeździłem niskobudżetowym rowerkiem którym po przejechaniu kilkunastu kilometrów odechciewało się żyć ; )
Po ogólnej analizie jestem bardziej niż pewny, że odpowiada mi rower marki Lazaro. Niestety jak większość osób mam dylematy. Jednym z dylematów jest wzrost. Z tego co wyczytałem to przy wzroście 183 cm powinienem mieć ramę 19 cali, aczkolwiek jak przymierzałem sobie rower firmy Unibike to wsiadałem na ramę 21 i była odpowiednia. Druga sprawa to  patrzę na te dwa modele

1)http://allegro.pl/full-alivio-hydraulika-lazaro-generation-v3-men-i5509397227.html

oraz 

2)http://allegro.pl/king-of-the-road-full-alivio-lazaro-integral-v3-i5511855237.html

 

jak na razie to widzę dwie różnice w rozmiarze kół i w hamulcach. Wydaję mi się że jednak koła 28 będą o niebo lepsze, choć jestem laikiem więc mogę się mylić.

 

Nawiązując do sedna zapytam. Czy któryś z forumowiczów jest z okolic Pucka/Wejherowa/Trójmiasta? Pytam ponieważ fajnie byłoby zobaczyć taki rowerek na żywo :)
Mam nadzieję, że swoim postem nie naruszyłem regulaminu ; )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam 186 cm wzostu i długość nogi ok 88 cm. Wg tabelek powinna być rama 21", choć jest to prawie na styku (wyskokość ramy 84 cm więc jest tylko minimalne 4 cm luzu). Myślicie, że bez ryzyka można brać 21" ramę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...