Skocz do zawartości

[Rower] Lazaro Integral V


Rekomendowane odpowiedzi

Parę postów w górę nikt nie potrafił ocenić wagi Lazaro. Właśnie do mnie dotarł (po przebojach z kurierem itp, ale to już inna bajka) i inormuję - Integral V3 2015 komplet bez dodatków, rama damska 17", z fabryczną stopką, ale bez błotników, bez dodatków waży dokładnie 14.5kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost 166, noga 77. siodło dość wysoko, by postawa była bardziej sportowa. Rozmiar 17 damski jest idealny, większy bylby chyba za duzy. Gdy ja sam na  ten rower wsiadlem (176/82) też czulem się w miarę dobrze, nie byl mi jakoś bardzo za mały. Nie jestem pewien czy gdy będę kupował taki sam z męską ramą dla siebie bralbym 17 czy 19 (rama męska jest ciut większa ?) ... najlepsza byłaby chyba 18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy gdy będę kupował taki sam z męską ramą dla siebie bralbym 17 czy 19 (rama męska jest ciut większa ?) ... najlepsza byłaby chyba 18

 

Dzięki za info. Tak, rama męska jest nieznacznie większa od damskiej. Tu masz stronę z informacją o doborze wielkości ramy:

http://allegro.pl/my_page.php?uid=11082086

Ze względu na długa nogę i wzrost polecałbym Ci ramę raczej 19" (rama męska). Mam taką samą nogę jak Ty a wzrost tylko o 3 cm większy (179cm) i przy 19" calowej ramie czuję się bardzo ok. Jakby jednak nie było 19" to prędzej wybrałbym 21" niż 17".

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale tak mniej wiecej chociaz ile wpisujecie?

 

Po zmierzeniu wyszło mi 2165mm (ciśnienie opon 4,5 bar, mierząc zablokowałem amor i trochę go docisnąłem).

Endomondo pokazuje mi nieznacznie mniejsze przejeżdżane dystanse, ale licznikowi bardziej wierzę.

 

 

 

Ze względu na długa nogę i wzrost polecałbym Ci ramę raczej 19" (rama męska). Mam taką samą nogę jak Ty a wzrost tylko o 3 cm większy (179cm) i przy 19" calowej ramie czuję się bardzo ok. Jakby jednak nie było 19" to prędzej wybrałbym 21" niż 17".

 

Mi z kolei przy wzroście 178cm i nodze 81cm idealna jest 17". Zapas wcale nie jest duży, jest mniejszy niż 5cm, które wychodziły z obliczeń 81 (noga)-76(wysokość rury dla ramy 17").

Widać, że to kwestia bardzo indywidualna.

 

Do kallak2: może uda Ci sie znaleźć u Siebie w mieście w jakimś rowerowym Kandsa i do niego przymierzyć, miałbyś wtedy porównanie - rama taka sama.

 

Pytanie odnośnie przeglądu zerowego: w karcie gwarancyjnej jest napisane, że przegląd zerowy należy wykonać w przeciągu miesiąca od zakupienia roweru. Czy przejechane km w jakimś stopniu też należy uwzględnić? Rower zakupiony 1,5 tyg. temu, na liczniku 200km.

I druga kwestia: przegląd musi zostać wykonany w określonym punkcie serwisowym (wskazanym przez sprzedającego), czy mogę go wykonać gdziekolwiek byle była pieczątka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem w tamtym roku Krossa w zaprzyjaźnionym slepie, sprzedawca poinformował mnie, że jest zapis o konieczności wykonania przeglądu zerowego w karcie gwarancyjnej i że jest on płatny. Zaraz jednak dodał, że jak go nie zrobię to i tak producent nie może z tego powodu anulować gwarancji. Poza tym zawsze możesz skorzystać z 2-letniej rękojmi, która często gwarantuje lepsze warunki niż gwarancja. 

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojoj, ja jak pisałem żałuje zamówienia 17" ostatnio pisałem, że podniosłem sztyce na maxa i jest na styk, ale będę musiał ją chyba obniżyć, bo chyba za wysoko wysunąłem, i muszę kupić dłuższa sztyce, choć przynajmniej to mogę zrobić..

 

Ww sumie to może istnieje możliwość dopłaty do dłuższej sztycy u sprzedawcy?

http://lazaro-bike.pl/Galeria/GetImage/1832?originalSize=true

to powinno trochę rozjaśnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Temat przeczytalem od deski do deski, bowiem jestem zdecydowany na Lazaro Integral V. Mam jedynie dylemat odnosnie wyboru ramy - jak zapewne wielu przede mna i po mnie. Mam 180 cm wzrostu i ok. 83 cm do krocza od ziemi po wewnatrz w butach. Waham sie pomiedzy 17 a 19. Czy jest ktos w okolicy (GOP, Zagłębie) i ma ktorys z egzemplarzy Integrala, na ktory moglbym wsiasc na 5 minut i sprobowac sie dopasowac?

 

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, po dwóch miesiącach od zakupu mogę napisać, że jestem baaaaaaaardzo zadowolony ..... prócz może ręki w gipsie i 5 szwów na lewym boku :D Tak to jest jak się czyta takie fora, gdzie piszą, że przedni hamulec najważniejszy :P Także zaliczyłem już 2x OTB, a ostatni w skutkach jak wyżej :P Ale za to rower wyszedł z tego bez szwanku w zasadzie. Na przejażdżce po zdjęciu gipsu co prawda środkowe biegi w tylnej przerzutce nie chciały załapać, ale wystarczyły 3-4 "kliknięcia" śrubką przy manetce i chodzą nawet lepiej niż po zakupie :) No i może nieco się szprychy podgły w kilku miejscach :P do naciągnięcia 

Trzy dni temu zrobiłem sobie dłuższy wypad 38km - trochę po utwardzonych leśnych, sporo po asfalcie. W porównaniu ze starym makrokeszem to w ogóle inna dyscyplina sportu! Muszę jedynie pokombinować jeszcze z ustawieniami, bo odczuwam dyskomfort (nie "ból") w okolicach pachwiny.
 

Edytowane przez cysters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Temat przeczytalem od deski do deski, bowiem jestem zdecydowany na Lazaro Integral V. Mam jedynie dylemat odnosnie wyboru ramy - jak zapewne wielu przede mna i po mnie. Mam 180 cm wzrostu i ok. 83 cm do krocza od ziemi po wewnatrz w butach. Waham sie pomiedzy 17 a 19. Czy jest ktos w okolicy (GOP, Zagłębie) i ma ktorys z egzemplarzy Integrala, na ktory moglbym wsiasc na 5 minut i sprobowac sie dopasowac?

 

Pozdrawiam.

Nie ma co się wahać. 19" pasuje idealnie. Mam 179cm (bez butów), noga 82cm i jak wcześniej pisałem mam Lazaro Integral V3 19" i jest idealnie ale prędzej wybrałbym 21" niż 17".  Z Tabeli na stronie BF_bike też idealnie wychodzi Ci 19", nie wiem dlaczego się wahasz i bierzesz pod uwagę za mały rower (17").

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Lazaro V 17"kupiłem w marcu,przejechałem ponad 1700 km.Wprowadziłem modyfikacje sprzętu (z racji bólu odcinka lędźwiowego,na poprzednik trekingu nic mi nie dokuczało).Wymieniłem mostek na krótszy 60mm,oraz sztycę podsiodłową,żeby przysunąć siodło bardziej do przodu,chcąc ustawić wszystko zgodnie ze sztuką(w poprzednim robione na oko mam wszystko idealnie bez żadnych zabiegów).Mam 164cm i nogę 75,5 cm,wydaje się według tabelki producenta spoko,ale moim zdaniem jest za duży rozmiar dla mnie.Myślę o sprzedaży lub zmianie ramy.Proszę o radę.Załączam zdjęcie.
 

 

post-188132-0-96081600-1434134476_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:) rowerek Lazaro Integral V2 zakupiłem kilka tygodni temu, w zakupie bardzo przydatny był wątek na tym forum:) (Wzrost 179 cm, noga 78, no i rama 19") Zdecydowałem się na ramę 19" bo nie chciałem czuć się na rowerku jakbym go dostał na komunie:) Sprzedający, przesyłka itp wszystko w jak najlepszym porządku, rowerek wart swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś może ten model w rozmiarze ramy 17  z Krakowa i byłby tak miły pozwolić się przymierzyć bo waham się między 17 a 19.

 

moje wymiary 180 cm wzrostu, noga 79,5 cm , w butach 82-83 cm. Mierzyłem się do kands maestro 19 cali (podobno blizniacza rama do lazaro) i jest za duża raczej bo tylko 2 cm luzu czyli moim zdaniem za mało , bo powinno być 4 minimum według informacji na aukcjach i w poradnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko dla tych którzy mają między 170 a 180 - ja mam 176, noga 82, jezdzilem trochę na damskiej 17" żony, po podniesieniu siodła na odpowiednią wysokość czułem się bardzo wygodnie, prawie dokładnie tak samo, jak na mojej (de facto za duzej) ramie 21" MTB. Też mam wielkie wątpliwosci czy wybrać 17 czy 19 gdy juz będę kupował. Niby męska jest trochę większa niz damska - ale o ile dokladnie? A o ile w porownaniu do 17 jest większa 19 ? Który dokladnie rozmiar jest inny?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje wymiary 180 cm wzrostu, noga 79,5 cm , w butach 82-83 cm.

 

~3 cm podeszwa ???

Jak maestro 19" był za duży to i integral  będzie też ...

 

@kallak2

 

do jazdy głównie asfaltowo - miejskiej możesz zaryzykować 19", ale jeśli ciut więcej lasów i terenu, to o ile pomiar przekroku jest poprawny radziłbym 17" ..

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...