Skocz do zawartości

[Opona] Slicki 1,5" na zwykłe obręcze ?


ppompka

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wymienić opony na jakieś slicki, a właściwie to na kenda kwest które mają szerokość 1,5", czy będą one pasować do zwykłych obręczy? Na jednej jest napisane 2,1-1,75 jakieś swift arriv, a z przodu nie mam nic napisanego. Opony mam o szerokości 1,95" ale są dla mnie za szerokie, w tym są już trochę zużyte, nie jeżdżę po terenie, ew, jakaś gruntowa utwardzona droga, ale to też bardzo rzadko, a na podejrzewam że na takich slickach będzie sporo lżej i ciszej na asfalcie.

Jeszcze jedno, czy do tych opon dętki będą pasowały z tych opon które mam?

 

Bardzo proszę o szybką odpowiedź

 

A na dodatek w starej oponie mam sznurki ze zbrojenia przy obręczy na wierzchu. Chyba powinienem zmienić już te opony. Więc trzeba byłoby porozglądać się już za czymś nowym, no a że 99% mojej jazdy to szosa i miasto, ale nie same centrum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem, i wróciłem już z pierwszej jazdy. Powiem że do opon 1,95" cala z grubym bieżnikiem, to nie ma porównania, cichutkie, szybkie, lżej się jeździ. Warto wydać te ~50zł n a komplet tych opon. Czekam jeszcze na sztycę i jadę w jakąś dłuższą trasę. Musze sobie jeszcze dokupić licznik nowy, bo padła mi podstawka od sigmy (nowa kosztuje z przesyłką około 38-40zł, a nowy licznik około 50zł), na starych kendach pojadę max 41-42km/h na płaskim i ani 0,5km szybciej, zobaczę ile dam radę pojechać na tych oponkach i pewnie dam znać jaki wynik testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już licznik. Na płaskim doszedłem do 44,8km/h, a na bardzo łagodnym zjeździe 48,8km/h. Nie dałem rady szybciej bo było strasznie niewygodnie na za niskim siodełku, może na wyższym siodełku uda mi się dojść do 50km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...