Skocz do zawartości

[hamulec] hydrauliczny - jaki na przód ?


niezniszczalny

Rekomendowane odpowiedzi

tarcza będzie używana

przesyłka to mały pikuś

ale teraz chyba nagnę budżet bo zobaczyłem TO w TAKIEJ CENIE

http://allegro.pl/shimano-slx-bl-m666-nowosc-2012-ham-przedni-i1726260663.html

niedawno widziałem że była o tym mowa że to super hebel

 

 

 

edit

ps. możecie mi wyjaśnić o co chodzi z tymi radiatorami? rozpraszają ciepło - wiem

ale jak się klocki zużyją to muszę radiatory wyrzucić czy zostają a wymieniam same klocki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja także stałem przed wyborem hamulców na allegro można kupić nowe(kpl.) za ok.400zł - i takie chciałem kupić, ale jakoś zauważyłem aukcje z xt br-m765 i kupiłem. Jeszcze nie dostałem paczki do rąk, ale hamulce wyglądają na zdjęciach jak nowe(tylko klocki do wymiany), zapłaciłem za nie 340zł z tarczami deore, kupiłem kpl. klocków xtr metal i wyszło ok.450zł o ile nie będe musiał jeszcze kupić płynu, bo stare klocki zjechane do końca prawie i nie wiem czy włoże teraz te nowe?

 

Jak założę do roweru to napisze jak się sprawują, opłacało się za używane z nowymi klockami dać 450zł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja także stałem przed wyborem hamulców na allegro można kupić nowe(kpl.) za ok.400zł - i takie chciałem kupić, ale jakoś zauważyłem aukcje z xt br-m765 i kupiłem. Jeszcze nie dostałem paczki do rąk, ale hamulce wyglądają na zdjęciach jak nowe(tylko klocki do wymiany), zapłaciłem za nie 340zł z tarczami deore, kupiłem kpl. klocków xtr metal i wyszło ok.450zł o ile nie będe musiał jeszcze kupić płynu, bo stare klocki zjechane do końca prawie i nie wiem czy włoże teraz te nowe?

 

Jak założę do roweru to napisze jak się sprawują, opłacało się za używane z nowymi klockami dać 450zł??

 

jeżeli przód i tył to tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ich nie mam(wysłał dopiero dzisiaj)ehh.. ale jak założe to napisze jak hamują.

Miałem okazje przejechać się rowerem "Hill 800" taki marketowy, ale hydrauliki miał, chyba to były "promax" więc będę już miał jakieś porównanie, ale ogólnie nie były zbyt dobre(nie jeżdziłem wcześniej na hydraulikach, ale takie mam odczucie), jednym palcem na koło nie dało rady postawić i dwoma też cięzko, no ale od moich v'brake i tak były lepsze.

Kolega nie bardzo się zna na rowerach i jak próbowałem na koło przednie to prawie koło wyrwało z widelca przy mocnym hamowaniu - zacisk był słabo dokrecony.

 

A takie pytanie: "Modulacja" to chodzi o precyzję hamowania? czy np: nie jest tak że hamulec nie hamuje, a nagle zatrzymuje koło, płynność?? O to chodzi z tą modulacją hamulców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam założone i wszystko jest cacy:) No więc tak:

Hamulce przyszły z klockami oryginalnymi(były tak wyjechane że została sama blach i to już mocno zdarta prawie na wylot), ale hample w bardzo ładnym stanie(można rzec że jak nowe), wymieniłem stare klocki na nowe xtr M06metal stare były M07resin, tłoczki wcisnołem i weszły normalnie z powrotem na miejsce i nowe klocki wlazły.

 

Założyłem i początkowo hamowały słabo, ale chywila jazdy i się poprawiło, zrobiłem 15km i już hamują dosyć dobrze, przód jednym palcem da rade na koło postawić, ale przy małej predkości ciężko, a z rozpedu jednym palcem idzie w górę.

 

Słyszałem że niby klocki metaliczne piszczą, ale jak na razie nie piszczą, choć w kałuży się zmoczyły to piszczały, ale przytrzymałem chwilę na hamulcu i przestało(woda odparowała).

 

I tylny jest zapowietrzony trochę czuć, bo jak nacisnę klamkę to kocki zacisną się na tarczy, a mimo to można jeszcze trochę sprężać klamką.

 

Pytania moje w związku z hamulcami:

Tarcze mam deore i jest na nich napis "Only Resin" czyli niby nie pod klocki metalowe, co się z nimi stanie? wytrą się szybko? Mam jeszcze do tych tarcz takie podkładki(3szt-pod 2śruby naraz) - one muszą być założone czy są tylko na wszelki wypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...