Skocz do zawartości
  • 0

[rower] author egoist


numerouno

Pytanie

Przez ponad 10 lat byłem posiadaczem authora tractiona. Na urodzinki dostałem tą oto ramkę dokupiłem nieco gratów resztę przełożyłem z tractiona i wyszło takie cos. Nie posiadam wagi ale myślę, ze rower mieści się w granicach 12-14 kg. Co mógłbym zrobić aby zejść do 10-10.5 kg w miarę niewielkim kosztem? Marzy mi się aby rowerek był lżejszy od seryjnego egoista. kable od tarczy są niestety dużo za długie ale nie wiem czy dam rade sam się tym zając.Zdjęcie postaram się zamieścić niedługo. pozdrawiam

 

Brake: (Front): (Hamulec Przedni) –shimano BR-M575

Brake: (Rear): (Hamulec tylny) – shimano BR-M575

-Rotor: (Front): (Tarcza prz.) - ?

-Rotor: (Rear): (Tarcze tyl.) - ?

-Rotor bolts: (Sruby moc. tarcze) - stal

Cables: (Pancerze i Linki) - jagwire

Cassette: (Kaseta) – Shimano alivio hg50

Chain: (Lancuch) - Shimano alivio hg50

Crankset: (Korby) - Shimano deore

Derlr. (Front): (Przerzutka przednia) – shimano xt

Derlr. (Rear): (Przerzutka tylna) - Shimano XT

Fork: (Widelec) – suntour epicon rld 100mm

Frame: (Rama) – author egoist 19

Grips: (Gripy) – boplight

Handlebar: (Kierownica) – boplight race

Pedals: (Pedaly) – odkręcone 15 lat temu z 20 letniej kolarki 

Seat: (Siodlo) – selle italia c2

Seatpost: (Sztyca) - zoom

Seatpost Clamp: (Zacisk Sztycy) - author

Shifters: (Manetki) – shimano alivio

Skewers: (Zaciski kol) – dartmorr , sram

Stem: (Mostek) – boplight race

Headset: (Stery) – fsa

Top-cap: (Top-cap) – fsa

Tire (Front): (Opona Przednia) – Continental race king 2.0

Tire (Rear): (Opona Tylna) - Continental race king 2.0

Tubes: (Detki) – ??

Wheel Front: (Kolo Przednie):

-Hub: (Piasta) - dartmoor

-Rim: (Obrecz) – mavic 317 d

-Spokes: (Szprychy) - DT

-Nipples: (Nyple) – Dt

Wheel Rear: (Kolo Tylne):

-Hub: (Piasta) – sram mars9000

-Rim: (Obrecz) – rigida -zac 2000

-Spokes: (Szprychy) - DT

-Nipples: (Nyple) - Dt

 

http://ifotos.pl/zobacz/IMAG0010_hshnrrp.jpg/

 

zdjęcie - sory za słabą jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Ładny prezent na urodziny :thumbsup:.

Na tej ramie faktycznie można złożyć lekki rower. W garażu jest chyba Author na ramie z 2010, który waży poniżej 10 kg.

Na twoim miejscu wymieniałby komponenty sukcesywnie. Zakupy części najlepiej robić w okresie zimowym, gdy ceny są niższe. Sam składałem rower na początku tego roku i widziałem jak ceny idą do góry.

Możesz zrobić sobie tabelkę w excelu i szukać konfiguracji, która z uwagi wagę i cenę będzie dla Ciebie najbardziej korzystna. Przy okazji zwracając uwagę jak to wszystko wgląda razem bo... rower ładny a może być jeszcze ładniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o zmianie tylnego koła na pierwszy ogieńbo stare ma już prawie 8 lat i obręcze pod v-ki nie pasują mi wizualnie do koła z tarczami. obręcz jest nieco zdezelowana również. Zastanawiałem się nad białą obręczą DT XR 400 i kupnem jakiejś białej piasty do 250 zl. Novateca na tył mi odradzano ,boplight troszkę drogawy jest nie mówiąc już o DT a dartmoor waży niestety sporo . w najgorszym wypadku złoże na tył identyczne koło jak na przód. troszkę nie wiem jak pogodzić niską cenę, względy estetyczne z dobrą jakością ? zastanawia mnie czy XR 400 wytrzyma moje 80 kg ( w opisie ma dopuszczalną wagę 90 kg )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe opony żeby były/zostały białe to musiałbyś na nich nie jeździć. Jak będziesz jeździł to nabiorą szarości, brązu czy innych brudnych odcieni. Doczyścić trudno, efekt ostatecznie mizerny.

Jeśli już koniecznie to jakieś "zapaskowane" na biało, schwalbe oferuje takie wersje swoich opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie fajny rowerek. Ja osobiście zastanawiam się nad tą ramą i mam do Ciebie w związku z tym małe pytanie. Otóż mam widelec z standardową rurą sterową 1 i 1/8". Z tego co czytałem to stery dodawane do ramy to FSA Orbit C-40 które są na sterówkę tapered? Jakie musiałbym zastosować stery zintegrowane aby mój widelec tam pasował?

 

Jak właściwości jezdne tej ramki? Ona ma suport w standardzie press-fit czy w mufie jest gwint?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ładny prezent na urodziny :thumbsup:.

Na tej ramie faktycznie można złożyć lekki rower.

Nie można, jeżeli rama goła waży około 1795g to jest lekkie przegięcie w tej cenie :icon_cool:

img1508v.th.jpg

 

 

@swierzak1 nie musisz stosować innych sterów, wystarczy że kupisz przejściówkę montowaną na rurę sterową żeby wszystko ładnie pasowało. Suport jest w standardowy. Co do samej jazdy na tej ramie, jest sztywna, ma sportową geometrię, na zjazdach lubi być nerwowa. Trzeba cały czas kontrolować sytuację. Gdyby waga ramy była mniejsza, to naprawdę byłaby to świetna rama. Mogliby również coś poprawić z dostępnością w Polsce widelców taper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowerek jest nieco nerwowy, szybko reaguje . moze miec to plusy ale trzeba strasznie uwazac. poprzedni na ramie author traction byl spokojniejszy . mysle ze zamiana kiery z 580 na 640 zlikwiduje problem . odnosnie sterow to przy zamowieniu pytalem jak to jest jak mam widelec na 1 1/8 i dostałem redukcje ( malutki pierscien nabijany na rure sterowa) Mialem wątpliwosci czy to da rade działac ale działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Rama na zdjęciu to Egoist 2011 w rozmiarze 19"? Jeśli tak to jest to troszkę przegięcie bo katalogowo powinno być 1650g.

 

Na zdjęciu nie widzę gwintu w mufie suportu więc to chyba Press-Fit^^

 

Jeśli rama jest zwrotna i trochę nerwowa na zjazdach to mi to jak najbardziej pasuje. Szukam ramki do ścigania na maratonach i XC.

 

Jak wygląda taki pierścień redukcyjny i czy dają go w zestawie? Jeśli nie dają to czy mógłbym was poprosić o link do takiego adaptera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@Pixon, wybacz, ze się wtrącę ale o ile wiem to Twój rower wazy 10.3kg złożony na identycznej ramie :icon_wink: To nie jest lekki rower? :icon_mrgreen:

To zależy od punktu siedzenia i przyjętych widełek dla pojęcia lekki rower. Dla mnie jest to mało zadowalający wynik.

 

 

Na zdjęciu widnieje rama Author Egoist 2011 w rozmiarze 20,5". Niby jest to 1,5" więcej, ale mimo wszystko masa ramy nie powala. Uwierz tam naprawdę jest gwint. Trochę szkoda, że Author nie zrobił mocowania PM w tej ramie :( Nie wiem czy to rozwiązanie poszerzanej główki jest takie dobre. Niby wszystko teraz idzie w tym kierunku, a bynajmniej w fullach, jednak w hardtailach jest to wciąż towar egzotyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama na zdjęciu to Egoist 2011 w rozmiarze 19"? Jeśli tak to jest to troszkę przegięcie bo katalogowo powinno być 1650g.

 

Na zdjęciu nie widzę gwintu w mufie suportu więc to chyba Press-Fit^^

 

Jeśli rama jest zwrotna i trochę nerwowa na zjazdach to mi to jak najbardziej pasuje. Szukam ramki do ścigania na maratonach i XC.

 

Jak wygląda taki pierścień redukcyjny i czy dają go w zestawie? Jeśli nie dają to czy mógłbym was poprosić o link do takiego adaptera?

kupowałem ramkę przez stronkę velo. pierścień dołączyli do zestawu (pytałem o niego już przy złożeniu zamówienia) nie wiem czy inne sprzedawcy tez go dokładają. ps. to jedna z najładniejszych ram alu jakie widzialem zaraz po specializedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koła dojechały :) jak mi się sesja skończy rozpocznę przekładke.

 

Mam takie małe pytanko odnośnie tarcz .interesują mnie 160mm, niedrogie ( 50-80 zl). czytałem troszkę na forum ale mam mętlik w głowie a nie robie nieprzemyślanych zakupów.

 

moje typy :

kcnc 84gr 54zl

ashima aro 85gr 81zl

dartmoor nano 84gr 64 zl

 

polecacie cos konkretnego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O twoim wyborze tutaj co nieco jest napisane KLIK :)

Czytalem ten artykuł wcześniej. nie daje mi on jednak jednoznacznej odpowiedzi. Najlepiej przetestować chyba na sobie wszystkie trzy. na jednym forum natknąłem się na gościa, który sam robi tarcze z tytanu. bardzo ciekawy artykuł. Pozwala spojrzeć na rower o wiele głębiej.Mi jeszcze daleko żeby liczyć naprężenia w ramie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze KCNC doszły. bikestacja niestety nie dostarczyła tych co trzeba ale , jako ze ten model jest lzejszy (73gr) i droższy nieco nie czepiam się . kcnc plus crossride trafia dziś do authorka. zdjęcia zamieszczę pod koniec tygodnia. myślę , że rower zyskał nieco wyglądowo, wagowo a i jakosc jazdy będzie lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zlozeniu mam wątpliwości czy rower waży mniej. crossride porównywalny wagowo do poprzedniego zestawu . na tarczach zyskałem sporo.

 

a teraz najlepsze :

 

prezent na rocznice od dziewczyny - geax saguaro white 2.0 x2

 

sam miałem zonka czy kupowac je czy nie. teraz skoro dostałem to będę testował :)) odnośnie race kingów mam mieszane uczucia. często traciłem na nich przyczepność .

 

fotki

http://ifotos.pl/zobacz/IMAG0270_haasrrh.jpg/

http://ifotos.pl/zobacz/IMAG0271_haasrxr.jpg/

http://ifotos.pl/zobacz/IMAG0278_haasrxq.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zła ta twoja maszyna. Napisz ile te cudo waży i jak Ci się hamuje na tych tarczach, bo wyglądają na delikatne. Im większa powierzchnia tarcia pomiędzy klockami a tarczą tym większa siła hamowania. Idąc tym tropem heble po tej modyfikacji powinny być mniej efektywne. Tyle teorii. Napisz jak to jest w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

authorka nigdy nie ważyłem ,ale szacuje na 11,5 - 13.0. seryjny waży 10.5 . mój projekt nie jest wysokobudżetowy. Nie walczę jakoś szczególnie o gramy. tarcze doszły ze sklepu nie te co trzeba, zamówione były cięższe. dopiero z 80 km zrobiłem na nich więc są średnio dotarte ale już nieźle hamują. zobaczymy za jakiś czas. w planach sztyca ,tuning wiekowych pedałów które mają minimum 15-20 lat i założenie białych opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...