Skocz do zawartości

[rower]Author Basic - Jak go odchudzić ?


konio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od niedawna jestem jak na razie szczęsliwym posiadaczem Authora basica

Jego parametry są tutaj

 

Jak na razie mój "malenki" ze wszystkimi akcesoriami tzn. bidon,licznik,sakiewka po zmienieniu dętek na lżejsze waży ok. 13.9 kg.

 

Chciałbym go odhcudzić za kwote ok. 650 zł

Bardzo prosze o wasza pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno stalowa kierownica do wymiany - moze tioga xc 124g , prosta cena okolo 60 zl - allegro

Oponki na cos zwijanego - tu zalezy od tego jak jezdzisz

Korba - rozgladal bym sie za czyms nawet uzywanym , ostatnio LX na octa poszedl za 60 zl ! ;] a dokladniej dzis ;p wiec mozna poszukac jakiejs lzejszej korby na kwadrat + blaty alu , powinno sporo ubyc

 

No i amorek :) Ale to koszta juz wieksze beda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bankowo kiera na cos od tiogi nx model xc albo fr jesli wolisz cos gietego i podniesionego bo to co masz teraz to i z pol kilo wazyc bedzie przy niepomyslnych wiatrach...dalej stosunkowo nieduzym kosztem mozna siodelko sztyce i mostek(za okolo 120zl sztuka mozna kupic fajne lekkie modele).

To by bylo tak 3x120+65 dp 100zł(kiera zalezy jaka)powiedzmy ze jeszcze ze 200zł by zostalo.Za tyle mozna by lzejsza korbe na alu przynajmniej duzej i sredniej kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mieszane uczucia co do kier Tiogi zwłaszcza Concept XC - chodzi o wytrzymałość. Widziałbym bardziej Ritchey PRO.

Ale z lekkich i tanich rzeczy to można znaleźć gripy piankowe ( Author lub WCS ) 22g, rogi Smica 58g, manetki Sachs D.I.R.T lub Sachs Power Grip i wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiera tak, bo to na pewno pół kilowy kloc. Co do tych pierdół na których zgubisz kilkanaście gram to sobie daj spokój. Ja na twoim miejscu zbudowałbym lekkie kola (chociaz jedno) bo masz dosyć ciężkie pewnie, na samych obręczach możesz zgubić pół kilo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dałem przykład bo część ludzi kupuje np. rogi WCSa ważące 113g za 100zł gdy są Smice za 59zł ważące 58g. Tak samo te gripy. Ludzie kupują XTRy gdy tymczasem stare Sachse ważą 116g.

Oczywiście ważną częścią są koła gdyż jest to "masa wirująca" i bardziej poczujesz 400g mniej na kołach niż na całym biku. Podobnie kiera stal na alu, i lżejszy amor.

 

Ale chciałem napisać kilka tanich części które należą na najlżejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...