Skocz do zawartości

[Rama] Lynskey Helix pro26


sapek67

Rekomendowane odpowiedzi

Z tą pogodą to faktycznie nieporozumienie , dzisiaj się mi udało na sucho, dosłownie między jedną a drugą ulewą, ale jako tako przynajmniej ciepło, do lasu jak wjechałem to wilgotność chyba z 95% ,jak w saunie

 

Co by nie brnąć w OT

 

polecicie jakieś fajne siodło ?

myślałem o Brooks swift ti (zielone np)

 

Obecnie siedzę na Flite selle ti , ale ten starszawy model (żółty z niebieskimi wykończeniami) chyba pamiętacie takie :icon_wink: Z racji wieku jego dni są policzone (obszycie) bo tytan ani drgnie i ma się jak najlepiej

 

Myślałem o jakimś Fiziku czy cuś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecicie jakieś fajne siodło ?

myślałem o Brooks swift ti (zielone np)

Miałem Brooksa Professional zwykłego. Siodełko niesamowicie wygodne, jeśli dobrze ustawić, choć i bez tego jest dobrze :) Ale w MTB się nie sprawdza - jest zdecydowanie za szerokie (160mm), poza tym skóra niszczy się w oczach. Natomiast na szosę, jak najbardziej.

O Swifcie chodzą słuchy, że nie jest już tak wygodny, a 150 mm to jednak nadal dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pany za miłe recki

 

w międzyczasie jak to zwykle bywa przy składaniu rodzą się problemy ,taki tego urok

 

Jest problem tego typu ,że wcześniej zanabyłem korbę RF deus , niestety mufa suportu jest zaopatrzona fabrycznie w system typu pres fit30 pod korby bb30

i teraz nie wiem czy kupować nową korbę (bb30), czy kupować tzw ;reset na bb30 ,który by pozwalał zamontować ww korbę.Chyba ,że macie lub wiecie o jakimś innym rozwiązaniu ,z chęcią go wezmę pod uwagę, może istnieją takie wkłady pres fit pasujące do ww korby, była by to kwestia wymiany tylko wkładu w mufie.

 

to pierwszy problem

 

drugi problem to stery , ale dzięki naszemu koledze z forum (dzięki Punkxtr) ,który naprawdę dużo wie w temacie sprzętu mtb( a niejeden servisant by mógł tylko takiej wiedzy Mu pozazdrościć :thumbsup: ) problem się rozwiązał. Oczywiście rama ma stery 1.1\8 .Niestety dysponowałem wcześniej innym rozmiarem sterów .

 

i takie tam ......

 

No ale od czego jest deszczowy dzień ...... można nadrabiać zaległości i pogłębiać wiedzę w sprzęcie

a widzę że braki mam straszne .. :icon_redface:

 

Dzięki kosa ,wezmę to pod uwagę ,też słyszałem (wyczytałem ) o Brooks podobne opinie

chyba jednak od niego odbije .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi problem to stery , ale dzięki naszemu koledze z forum ( Punkxtr) ,który naprawdę dużo wie w temacie sprzętu mtb( a niejeden servisant by mógł tylko takiej wiedzy Mu pozazdrościć ) problem się rozwiązał. Oczywiście rama ma stery 1.1\8 .Niestety dysponowałem wcześniej innym rozmiarem sterów .

Dobrze się składa , z czystym sumieniem możesz teraz kupić CK. Titanium, rzecz jasna :)

 

Aha - rama miażdży !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm ,właśnie kolega mi ją zasugerował ... w sumie to jest parę już rozwiązań ; reset , ww RF , adapter,

 

lub nowa korba :icon_cool:

 

zobaczę ,może mi się przyśni jakieś rozwiązanko

 

z góry za pomoc wszystkim zaangażowanym dziękuje, może jeszcze wpadnie jakiś pomysł ...

 

 

Kosa !!!!!!

 

nie prowokuj!!!! :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi problem to stery , ale dzięki naszemu koledze z forum (dzięki Punkxtr) ,który naprawdę dużo wie w temacie sprzętu mtb( a niejeden servisant by mógł tylko takiej wiedzy Mu pozazdrościć ) problem się rozwiązał.

Dzięki za miłe słowa :rolleyes::icon_redface:

Oczywiście rama ma stery 1.1\8

Małe sprostowanie, bo się przejęzyczyłeś. Rura sterowa w Twoim amorze ma 1/1.8"; rama jest pod standard 44mm.

Dobrze się składa , z czystym sumieniem możesz teraz kupić CK. Titanium, rzecz jasna

No właśnie CK Ti nie podejdzie. A szkoda, bo te stery są świetne. Sam ich używam i jest szansa, że mnie przeżyją.

Nie mniej sapek67 przy swoim wyborze, który obgadaliśmy na priv'ie wiele stratny nie będzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sztyca Lynskey jest już u mnie .Pikna ona

 

Postanowiłem wymienić jednak mostek, co przyzwyczajenie to przyzwyczajenie,

 

Wysłałem dziś z zerowym kątem 110 z prośbą o zamiane na - 6 i 120mm ,o 1 cm dłuższy będzie a to z tego względu, że kiera jest w 5cio stopniowym wygięciu ,czyli 115mm do przodu powinno być ok. Zresztą wszystkie dywagacje są na 50%, reszta jak zwykle,okaże się po złożeniu wszystkiego w całość

 

coś nie teges z edytorem mam albo tylko do 3 x sztuka ,też tak macie? :icon_question:

 

 

 

 

 

Ps

Poszedłszy do UPS i zapytawszy grzecznie ;ile standardowa przesyłka do Niemiec kosztuje?, pani odpowiada; dojadając bułkę z kiełbasą ; 340zł , termin dostawy planowo 3- 4 dni :woot: ,a na jutro 520zł :sick:

.W listach bąbelkowych nie wysyłają części, tylko pisma listy itp

Więc proszę ją o jakiś kartonik, ona odpowiada, że nie mają i trzeba we własnym zakresie zapakować ,zaadresować i dać przesyłkę do wysłania.

UPS u mnie na totalnym zadupiu, wszędzie korki ,leje deszcz jak cholera a kartonu w promieniu 3km nie uświadczysz.

 

 

Odpowiedziałem jej grzecznie ;............ciebie i cały ups

 

Pojechałem do centrum na poczciwą starą Poczte Polską w środku kiosek z kartonami ,bąbelkami i papierami do pakowania, miła obsługa , priorytecik polecony tylko 20zł

brzmi jak bajka a to rzeczywistość właśnie

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten komfort co do sztycy,że nie musiałem jej testować na sobie by wyciągnąć z jej użytkowania jakieś wnioski ;)

co do walorów estetycznych sztyca Lynskeya jest,wydaje się mi ładniejsza.Moots nie robi ich w połysku.Jak widać na fotce w porównaniu z kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...