Skocz do zawartości

[do 2400] XC - Trek, GF, Merida...


Rekomendowane odpowiedzi

Nonsensowne posty o firmie z księżyca która może sobie kupić technologie innych firm albo pytania czy sprawdzałem laboratoryjnie ramy Unibike

To nie był argument, to było pytanie dotyczące źródła Twojego argumentu, iż ramy Unibike są jakościowo gorsze od Lapierre.

 

Po drugie przedstawiłem konkretne argumenty a nie banialuki chama z bielska białej.

Jakoś nikt nie znalazł tych konkretnych argumentów

 

Co do chama z Bielska-Białej - ja przynajmniej mam odwagę minimalizować swoją anonimowość w internecie tak popularną w śród pokolenia dzieci Neostrady.

Ja Ciebie nie obraziłem ani razu (no chyba, że nazwanie dzieciakiem jest obrazą)

 

- brak testów unibike
- brak prezentacji unibike w katalogach rowerowych
- krótki czas unibike na rynku
- Lapierre produkuje rowery ponad 60 lat

Brak testów i prezentacji o niczym nie świadczy - podstawowe prawo rynku - dobry produkt broni się sam i może z tego względu Uni się nie reklamuje.

Historia rometa sięga 1948 czyli 63lata i co z tego wynika?

ramy lapierre są bardzo lekkie

to dopiero ogólnik... więc ile waży rama Tecnic 400 a ile Unibike, podaj dane skoro takiego argumentu używasz

- miałem możliwość przejechania się Lapierrem i mam pozytywne zdanie na ich temat. Nie napisałeś ani słowa o wrażeniach z jazdy ale cały czas upierasz się, że unibike są takie świetne

Miałeś okazję przejechania się jednym - o tylu napisałeś i to takim który nijak się ma do omawianego w tym temacie więc sobie daruj. Moje wrażenia są takie, że Uni ma bardziej sportową geometrię od Lapierre (z autopsji, bo specjalnie dzisiaj wybrałem się do kolegi który niedawno swojemu synowi kupił Tecnic 200 - czyli dokładnie tą samą ramę) ale to nie jest argument bo autor niekoniecznie może tego oczekiwać od roweru...

- kilku moich znajomych jeździ na lapierre i również sobie chwali

mój kontrargument - kilku moich znajomych jeździ na Unibike i również sobie chwali

- Lapierre od początku roku zajmuje wysokie pozycje w testach a było ich kilkanaście

i co z tego wynika? a testowany był model Tecnic? Wystarczy porównać test MG z kwietnia i maja - w jedyn i drugim był Cube z dwóch różnych segmentów i jakże różniła się o nich opinia...

- nie mam laboratorium do sprawdzania ram i nie zamierzam mieć - doceniam Twoja wyobraźnię

więc nie wypowiadaj się o jakości skoro nie masz na to dowodów

- jeśli jakikolwiek producent rowerów opatentuje nową technologię to od razu jej nie sprzeda konkurencji żeby podkreślić unikatowość swojego produktu i zwrócić na niego uwagę

a jaka nowa technologia jest wykożystywana w przemyśle rowerowym?

- unibike nie wygląda na firmę z zasobnym portfelem więc wątpię żeby ich ramy były w jakiś szczególny sposób zaawansowane technologicznie
(śmiać mi się chce jak sobie przypomnę Twój wywód na temat hi-tech...)

Analizowałeś ich sytuację finansową, że wiesz jaki mają kapitał? czy to tylko Twoje przypuszczenia?

- unibike prędzej można zestawić z krossem czy accentem niż lapierrem

zestawiać można wszystko co sobie konsument zażyczy

- w żadnym ze swoich argumentów nie podałeś na jakich rowerach jeździłeś i jakie widziałeś.

Moja przygoda z rowerami górskimi zaczęła się kiedy miałem 11 lat (czyli 15 lat temu) i od tego czasu jeździłem chyba na każdej marce (od własnego rometa za 500zł do wypasionego Cannona za 30tyś) i stąd wiem, że napis na ramie o niczym nie świadczy. Jak już pisałem wrażenia nie mają znaczenia - liczy się faktologia bo wrażeń nabierze autor kiedy usiądzie na jedym i drugim rowerze

- firma x moze sobie kupić technologie y. No i co z tego ?

To, że nic nie znacząca w danej branży marka za pomocą $ może mieć najlepsze materiały

- większość firm nie robi komponentów. No i co z tego ?

To, że komponenty są dobrem sprzedawanym na rynku ogólnym, dostępnym dla każdego z wystarczającą ilością $

- nie myl pojęć świat rowery z tematem lapierre vs unibike

w tym przypadku jest ro równoznaczne, bo Twój światopogląd zamyka się na Lapierre i nikt go nie podziela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

strasznie słabo szukałeś - albo nawet nie wszedłeś na stronę http://unibike.pl/flite.html zakładka "geometria ramy" tam masz rozpisaną dla wszystkich rozmiarów.

 

 

Z kątem rury podsiodłowej to oni tak serio? Na żywo nie wygląda na tak ostry. Ba, wygląda łagodniej, niż 72 i trochę w moim rowerze.

 

Co do dyskusji: unibike nastawiony jest na polski rynek, gdzie najlepiej schodzą tanie produkty w przedziale od około 1000 do 3000 pln, a dla większości klientów bardziej od obecności w testach i katalogach, liczy się stosunek jakości do ceny. O jakość wykonania ram bym się nie obawiał, bo to produkt kinesisa (zresztą tak samo jak aluminiowe ramy z logo lapierre i kilkudziesięciu innych europejskich marek), natomiast jeśli chodzi o geometrię, to żadna z nich mnie nie urzekła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kątem rury podsiodłowej to oni tak serio? Na żywo nie wygląda na tak ostry

Chyba chciałeś napisać łagodny ...

Ale do rzeczy - oj nie rozumie się rysuneczku technicznego, ten kąt jest podany między dolnymi widełkami a podsiodłówką, co przekłada się na standardowo podawany kąt między podsiodłówką a linią łączącą osie kół około 73,5* :) czyli klasyka MTB .

Nie urzekła cię geometria ? Unibike 2011 ma geometrię identyczną jak Scott Scale 2011 ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukmaster. kolego odnoszę wrażenie, że miałeś albo masz tylko ten jeden rower i dlatego się tak nim podniecasz bo w przeciwnym razie nie opowiadałbyś takich bzdur. Dla mnie ktoś kto tak kategorycznie chwali jeden model a krytykuje drugi jest po prostu niewiarygodny lub brak mu doświadczenia.

 

brak testów unibike

Jakich testów co Ty piszesz. Chcesz testować tak jak w przypadku samochodów?? Każdy rower to kwestia indywidualna dla jego użytkownika a cokolwiek sensownego można powiedzieć dopiero po przejechaniu kilku tys km w różnorakim terenie oraz warunkach.

brak prezentacji unibike w katalogach rowerowych

I to jest dowód na to, że jest gorszy?? A po co w dzisiejszych czasach katalogi jak wszystko masz w necie??

krótki czas unibike na rynku

I o czym to świadczy jak dzisiaj duża część producentów nie zajmuje się nawet produkcją ram a często na tych samych liniach produkcyjnych na Tajwanie wychodzi ten sam produkt tylko różniący się napisami. I jaki jest problem poskładać to wszystko do kupy??

Lapierre produkuje rowery ponad 60 lat

I co z tego?? Np. AUTHOR ma krótszy staż a jesteś w stanie coś złego powiedzieć o jego ramach, które być może są robione u tego samego producenta co Unibike ??

ramy lapierre są bardzo lekkie

Jasne uzyskał patent na wyłączność co do produkcji lekkich ram a konkurencja tylko się przypatruje i siedzi z założonymi rękami.

rowery Lapierre- lider na rynku francuskim

Rowery Kross i Unibike - liderzy na rynku polskim, tylko co z tego wynika??

rowery Lapierre są bardzo starannie wykonane

Wbij sobie wreszcie do głowy, że większość marek wypuszcza swoje produkty na ramach produkowanych w tej samej fabryce.

miałem możliwość przejechania się Lapierrem i mam pozytywne zdanie na ich temat

To samo mogę powiedzieć o większości marek. Przejechanie a regularna jazda to dwie różne kwestie.

kilku moich znajomych jeździ na lapierre i również sobie chwali

To samo można powiedzieć o każdej z wiodących marek.

Lapierre od początku roku zajmuje wysokie pozycje w testach a było ich kilkanaście

Jesteś szczęśliwcem bo jeszcze nie tak dawno temu nie miałbyś dostępu do tych twoich ulubionych testów a wtedy ani rusz z zakupem roweru.

 

I na koniec

To że mało osób popiera mnie lub Ciebie wcale nie oznacza, że masz rację. Po drugie przedstawiłem konkretne argumenty a nie banialuki chama z bielska białej

Ale to, że większość uznaje twoje wypociny za brednie o czymś świadczy. Skoro pojechałeś tak ostro w kierunku rybciasum to ja pozwolę sobie na cytat z Marka Twaina: "Lepiej siedzieć cicho i sprawiać wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano rysunku technicznego się nie miało, choć przedmiot geometria wykreślna na studiach już był, ale chyba był traktowany z lekką dezynwolturą - mój błąd.

Kiedy trzy lata temu jeździłem po sklepach i przymierzałem się do rowerów - scale odpadło, bo mi jakoś nie pasowało ;) Wiem, od tego czasu mogło się sporo zmienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich testów co Ty piszesz. Chcesz testować tak jak w przypadku samochodów??

chodziło mi o publikację testów np. w magazynie rowerowym.

 

 

Każdy rower to kwestia indywidualna dla jego użytkownika a cokolwiek sensownego można powiedzieć dopiero po przejechaniu kilku tys km w różnorakim terenie oraz warunkach.

 

zgadzam się. Opinie nawet po przejechaniu wielu tys. km mogą być różne z uwagi na styl jazdy i preferencje

 

Rowery Kross i Unibike - liderzy na rynku polskim

nie każdy jeździ na krossie i unibike. Te marki są stosunkowo tanie dlatego cieszą się zainteresowaniem

 

Wbij sobie wreszcie do głowy, że większość marek wypuszcza swoje produkty na ramach produkowanych w tej samej fabryce

Udowodnij

 

Przejechanie a regularna jazda to dwie różne kwestie.

jeździsz regularnie na rowerach swoich znajomych ? 100 km na danym rowerze to już nie tak mało

 

AUTHOR ma krótszy staż a jesteś w stanie coś złego powiedzieć o jego ramach, które być może są robione u tego samego producenta co Unibike ??

 

Nie jeździłem na Authorach, nie mam zdania.

 

Jesteś szczęśliwcem bo jeszcze nie tak dawno temu nie miałbyś dostępu do tych twoich ulubionych testów a wtedy ani rusz z zakupem roweru.

 

Czepiasz się szczegółów. Widzę, że marka chce zaakceptować swoją obecność w Polsce. Pojawia się w prasie i wypada dobrze.

Co w tym złego ? nie jestem na etapie kupowanie roweru a gdybym był nie opierałbym się na samych testach.

 

 

Ale to, że większość uznaje twoje wypociny za brednie o czymś świadczy.

3 osoby ? nazywasz 3 osoby większością ? Nich dołączą osoby, które widziały Lapierra lub na nim jeździły.

Będzie to wyglądało zupełnie inaczej.

 

Zachowujecie się tak jakbym uważał, że nie ma innych marek oprócz Lapierra.

Z tych 2 modeli rowerów wybrałbym lapierre z uwagi na ramę.

Z mojej strony na korzyść lapierra przemawia to, że widziałem jak jest wykonany i przejechałem na nim ok. 100 km (zamieniliśmy się z kumplem rowerami). W swojej opinii nie ukrywałem, że nie jeździłem na unibike.

Rowery unibike są podobnie jak kross - w miarę tanie ale nie zawsze lepszy osprzęt oznacza lepszy rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem o tym w jednym ze swoich pierwszych postów, więc nie wiem czym się tak podniecasz. Mnie Lapierre bardzo odpowiada, Tobie może odpowiadać inna marka. Spawy ma "chamskie" - to moje zdanie, mogli o to bardziej zadbać.

Nie wiem kto produkuje ramy dla unibike,jesteście bardzo pewni, że kinesis, który robi ramy m.in. dla cube więc udowodnijcie.

Kross cieszy się dużym powodzeniem w Polsce i mimo to pojawia się w prasie rowerowej, ich oferta jest w katalogach, tym roku zaczęli nawet imprezy organizować i inwestować w swój marketing. Czemu unibike tego nie robi ?

Napisaliście, że marka sama się reklamuje. Przejrzyjcie fora pod kątem opinii krossa - też mogę powiedzieć, że kross nie potrzebuje reklamy a jednak się reklamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że siedząc na unibiku (to już w tym roku) nie czułem się urzeczony ;)

 

masz możliwość sprawdzenia rowerów Lapierre ? tzn. może nie tyle sprawdzenia co przejścia do sklepu i zrobienia do nich przymiarki.

Mielibyśmy dodatkową opinię w pojedynku tych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukmaster

niestety zmusiłeś mnie do przeczytania Twoich postów ponownie... nigdzie nie napisałeś, że nie jeździłeś na Unibike... - chcesz przytaczać literówki :D zerknij na swoje posty :D

 

masz możliwość sprawdzenia rowerów Lapierre ? tzn. może nie tyle sprawdzenia co przejścia do sklepu i zrobienia do nich przymiarki.

 

Ja miałem, nawet jeździłem dzisiaj (poświęcając temu moje skręcone kolano) i nie ma w nich niczego fenomenalnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie rekonwalescencja trwa 3 tygodnie, więc raczej mu nie zaszkodzi (zwłaszcza w stabilizatorze), nie musisz się o mnie martwić:)

 

Ale nie po to się tutaj zebraliśmy aby pisać o moim kolanie... Masz coś jeszcze mądrego do powiedzenia na temat Unibike-Lapierre...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46... przypuszczam, że to oznaczenie w cm więc niewiele ponad 18' - czyli podobnie do mojego Cuba który ma niecałe 18'. Czy MTB... Gdybyś choć w minimalnym stopniu poświęcił uwagę moim postom, a nie internetowemu pieniactwu doskonale byś wiedział na jakim jeździłem bo o tym pisałem - a jaki mam to chyba widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz możliwość sprawdzenia rowerów Lapierre ? tzn. może nie tyle sprawdzenia co przejścia do sklepu i zrobienia do nich przymiarki.

Mielibyśmy dodatkową opinię w pojedynku tych marek.

Rama tecnic jest krótsza od unibajka, od obecnie używanej przeze mnie ramy nawet sporo, więc nie bardzo jestem tym zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że siedząc na unibiku (to już w tym roku) nie czułem się urzeczony

Taa siedziałeś w tym roku, a model roweru był z jakiego roku ?, bo jednak śmiem wątpić w prawdziwość Twoich doznań, trochę za bardzo kluczysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...