Skocz do zawartości

[Przyczepka rowerowa] amortyzowana dla dzieci, opinie


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa pytania. Może ktoś używa, miał do czynienia z obydwiema przyczepkami do przewozu dzieci?

1. http://allegro.pl/przyczepka-rowerowa-2-os-jogger-amortyzowana-i1676834218.html

2. http://allegro.pl/v50-przyczepka-rowerowa-2-os-jogger-amortyzowana-i1683070456.html

 

która jest lepsza? Może ktoś opisać wady?

 

drugie pytanie mam takie. Które mocowanie przyczepki jest lepsze, do ramy czy do ośki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych przyczepek (nie znam żadnych;) ), ale trochę rozglądając się w interesie (bo sam o czymś takim myślę), zastanawiam się nad różnicami między takimi z Allegro za 300zł, z Decathlonu za 800, a takimi jak choćby w netowych sklepach rowerowych, gdzie zaczynają się od 1500... Odpowiedź jest raczej jedna... I myślę, że się nie mylę :) W każdym razie, na pewno nie kupię takiej z allegro za 300zł.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie jestem znawcą w tym temacie, ale pracuję w branży mocno związanej z bezpieczeństwem i wiem, że polskie prawo jest bardzo hmmmm...kiepsko skonstruowane ;) u nas znak B może dostać praktycznie wszystko... Przy zakupie takiego produktu kierował bym się posiadaniem certyfikatu TUV bo tak naprawde tylko to może nam zagwarantować, że produkt jest bezpieczny i faktycznie przeznaczony do tego do czego będzie używany (w tym przypadku wożenia dzieci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pavvel: Nie podzielam Twojej opinii bo jednej z nich używam, pożyczam na weekend (od kogoś).

Ale czas kupić własną i stąd mam pytanie. Wrażenia swoje opiszę za parę dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja znajoma ma taką przyczepkę,jednak nie wiem gdzie lepiej jest ją montować.czy do ramy czy do ośki. Wydaje mi się to bardzo istotna sprawą. A patrząc na ceny,to wszystko mówi samo za siebie. na pewno nie kupiłbym czegoś nieznanej firmy z allegro za 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam taką lub podobną przyczepkę rowerową. Mam ją już trzeci sezon i powiem że jak na moje potrzeby się sprawdza. Oczywiście nie masz co liczyć że przy intensywnym użytkowaniu wytrzyma więcej niż 2 lata. U mnie pękła folia z boku, ale muszę dodać że wożę w niej dziecko niepełnosprawne które ma 8 lat i waży 25 kg. Ja używałem jej raz , dwa razy w tygodni a potrafiliśmy rodzinnie przejechać ok. 30/35km dziennie. Jedną rzecz musiałem dokupić taki klinek pod pupę dziecka żeby było wygodniej i żeby się dziecko nie zsuwało, klinek zamówiłem u tapicera też przez allegro i sprawdza się super. Zapewne te droższe będą o wiele lepiej wykonane ale po dwóch latach to dziecko wyrasta i kupujesz inną.

 

Posiadam podobną przyczepkę kupioną w podobnej cenie na allegro i jak na moje potrzeby spisuje się dobrze. Oczywiście te droższe pewnie będą lepsze ale czy warto? Mi służy już trzeci rok i pewnie zakończy swój żywot po sezonie . Używam jej co prawda raz na tydzień ok.25/35km. w sezonie, ale sprawdza się rewelacyjnie jako wózek na wczasach. Ja wożę w niej córeczkę niepełnosprawną która ma 8 lat i waży 25 kg. Musiałem tylko dokupić taki klinek pod pupę dziecka żeby się nie zsuwało i buło wygodniej (też na allegro u tapicera ok 50zł.)Ja jestem zadowolony ale może masz większe wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Przy zakupie takiego produktu kierował bym się posiadaniem certyfikatu TUV bo tak naprawde tylko to może nam zagwarantować, że produkt jest bezpieczny i faktycznie przeznaczony do tego do czego będzie używany (w tym przypadku wożenia dzieci)

 

Z tego co się orientuje brak jest ogólnej niemieckiej i europejskiej normy badawczej dotyczącej przyczep rowerowych.

 

Przyczepki Chariot na przykład nie mają TUV, a w testach niemieckiego ADAC wypadają o niebo lepiej niż konkurencja, więc nie brał bym tego jako wyznacznika.

 

Co do przyczepek z linka, to mi się kojarzą z rowerami z supermarketu i sam bym do nich dzieci nie wsadził.

 

Jeżdżę porządnym rowerem, to i na przyczepce nie mam zamiaru oszczędzać.

 

Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości co do przyczepek, to polecam zdjęcia z testu zderzeniowego z samochodem :)

 

http://www1.adac.de/adac-im-einsatz/motorwelt/m_archiv/Pressemeldungen/Test_Fahrradanhaengersysteme_fuer_Kinder.asp?TL=2S

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jeśli tak bardzo pragniesz ujednoliconego procesu badawczego proszę bardzo - szukaj produktów spełniających standard ASTM F1975-02 "Standard Specification for Nonpowered Bicycle Trailers Designed for Human Passengers".

 

a tak z ciekawości podeślij linka do listy testowanych przez ADAC przyczepek tego typu...

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...