Skocz do zawartości

[Uczciwośc] Czyżbym został oszukany?


sebios

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tylko wrócę do Białegostoku, to osobiście przejdę się na komendę i zgłoszę. Na razie na pewno oszukany zostałem ja i qrvich. Jeżeli ktoś jeszcze dał się nabrać, to proszę o PW, żebym mógł podać policji dane osób poszkodowanych. Mając nr konta oszusta da się zrobić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawą zająłem się osobiście.

 

Gość założył kilka kont:

kogi999

Pejter

cocacola

mrozental

stritooo

Cokesherry

Mizura

dzban

stritooo

A zamieszani w to mogą być ttomii88, Tormentor, lukasnr, bo logowali się z tego samego IP.

 

 

Dzięki za informację, powiedz mi jeszcze, jaki rejon Polski wskazuje IP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A zamieszani w to mogą być ttomii88, Tormentor, lukasnr, bo logowali się z tego samego IP.

sorry za OT: z tego co wiem kolega Tormentor był z Wrocławia - przynajmniej był z nami na ustawce forumowej, fakt że było to w lipcu zeszłego roku ale ...przykra sprawa z tymi oszustwami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem, ze sprawe tego wyłudzacza zglosilem moderacji:

 

"21 czerwiec 2011 - 13:55 , Moderator ODI.

Tresc:

Pisze o nowym uzytkowniku mizura,

 

Zarejestrowal sie dzis, przegladal tylko profile osob ktore chca cos kupic patrzac po odwiedzinach profili.

 

Sam jestem w podobnej sytuacji bo zaproponowal mi troche czesci, bede pisal na bierzaco jak to wyglada. "

 

Odczytano: cze 21 2011 16:27

 

 

Tresc rozmowy z mizura

 

"Witam mam do sprzedania następujące cześci:

Kaseta Shimano Deore CS-HG50-9 9rz. 11-32

HyperDrive -wykończenie niklowane -pasuje do łańcuchów 9-10s -waga rzecz. 360g -stan tech. bardzo dobry, b.mały przebieg 350-400km, tylko w mieście głównie asfalt.

 

Przerzutka Sram X5

 

Materiał: górne ramię przerzutki, wykonane z aluminium, dolne ramię przerzutki z najwyższej jakości Grilonu, stalowy wózek, wymienne kółka przerzutki, proste prowadzenie pancerza

kompatybilne: pracuje na 8/9 biegów

waga: 290 g.

Manetki Sram X9 3x9 Srebrne

Manetki pochodzą z demontażu roweru kupionego w listopadzie 2010"

 

Na pytanie o odbior osobisty:

 

"Odbiór osobisty Szczecin. "

 

 

Nie powiem, ale daliscie sie zrobic w bambuko ze az zal ... wystarczylo sprawdzic date rejestracji, odwiedziny profili i tematow aby wiedziec ze cos jest nie tak.

Leccie na policje w kazdym razie, szybko go capnal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje ze widziałem date rejestracji, ale nie kiedy ludzi się rejestrują, bo w gogle wyszukują czy ktoś cos kupić nie chce i po nazwie , nie raz tak miałem i nie było problemu następnym razem będe bardziej ostrożniejszy Polak mądry po szkodzie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wpisałem numer konta w google i wyszło szydło z worka. Prosty zabieg a ile daje. http://lmgtfy.com/?q=11114020040000310270274320 Po za tym koleś rejestrował sie w ten sam dzień co chciał mnie wydymać i miał 0 postów, więc już jest podejrzenie. Jeszcze jak zapytałem o allegro to powiedział że nie ma konta bo coś tam coś tam... nie pamiętam, ale mam całą rozmowe w komunikatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw ustalmy kto ( ile osób ) i na jaką kwotę dał się oszukać kolesiowi który podawał numer konta - 11114020040000310270274320

Mnie skur... oszukał na 50 zł, teraz dopiero zauważyłem ten temat na forum a zastanawiałem się czemu koleś nagle przestał odpisywać mi na gg po wpłacie pieniędzy. Co robimy z tym faktem?, widzę że nabrało się na to sporo osób!, kurcze tyle zakupów przez forum zawsze ludzie byli uczciwi a tu taki zonk ehhh.

 

Dodam że koleś posłużył się teraz innymi danymi:

Marcin Nowomiejski Ul. Sucharskiego 6/14 25-230 Malbork

2011-06-17 10:07:05

11114020040000310270274320

Widać jak na dłoni że nr konta oszusta się zgadza, nie zgadza się osoba i miejsce zamieszkania, które oszust podaje cały czas inne. Nie możemy tego tak zostawić panowie!, zbyt wiele osób dało się nabrać u tego gościa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sobie koleś wrogów narobił:P, on chyba myśli (lub nie)xD ze jak każdą osobą na mała kwotę nabierze to nic nie będzie, bo sprawę sie ma powyżej podajże 200zł, jak się np cos ukradnie itp. ale tu widze ze juz pewnie tysiaka sobie hapnoł i na tym sie pewnie nie skończyło może i na innych forach to samo robi... ale najlepiej na przyszłośc przed kupnem czegoś wpisać jak kolega gdzieś wyżej napisał numer konta w Google i wtedy wyszuka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kilka dni temu chciał wcisnąć siodełko. Mimo że na zdjęciach jak wół było nadrukowane "130" to wmawiał że rzeczywiście siodełko ma 143mm szerokości (takiego szukam). Zrezygnowałem z zakupu, teraz już widze jak by się to skończyło gdybym postąpił inaczej <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj będzie, będzie-przydało by się żeby problemem zainteresowała się również administracja, gdyż taki użytkownik, który roluje na taką skale rzutuje negatywnie na oblicze całych zakupów na forum.

 

Kurcze a wystarczyło sprawdzić kod pocztowy on podaje byle jakie zupełnie nie zgodne z miejscowością-link, ale jak to mówią Polak mądry po szkodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent ma konto w mBanku. Sądzi, że jeżeli założył konto przez internet, to nie da się go namierzyć. Ale da się :)

 

WYCZYTAŁEM na forum zarabiam.com i przepisuję w skrócie, nikogo nie oskarżając oczywiście :) :

 

Facet to niejaki Kamil K., w kręgu znajomych znany Kogi/Pajda. Mieszkaniec Lublina.

Jest to wyjątkowo perfidny i wszędobylski oszust. Także narkoman. Kradnie gdzie się tylko da. Co ciekawe, jest to członek forum Zarabiam.com : http://zarabiam.com/User-KoGi-5731

 

 

ZOBACZCIE ILU LUDZI OSZUKAŁ Nazbierało się już 10000zł. Niech wszyscy idą na policję - koleś trafi do pierdla.

 

Do poczytania:

http://zarabiam.com/showthread.php?tid=18746

http://forum.ilock.pl/printthread.php?tid=24537&page=2

Konta na allegro :

http://motoallegro.pl/show_user.php?uid=620

http://motoallegro.pl/show_user.php?search=Kogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burn him :angry2: , nie chodzi o kasę ale o honor-dla mnie to teraz sprawa priorytetowa, w przyszłym tygodniu zgłaszam sprawę na policję.

 

Poza tym jakimi dowodami trzeba dysponować podczas zgłaszania sprawy na policji?, transakcję zawarłem na gg, przelałem kasę na to konto na które przelały wszystkie oszukane osoby, i potem kontakt się urwał-jak zresztą w każdym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jakimi dowodami trzeba dysponować podczas zgłaszania sprawy na policji?

wydruk rozmow na gg, moze gotowosc udostepnienia dysku twardego na poczet zbieranego materialu dowodowego, wydruk dowodu wplaty, wydruk z forum z ogloszeniem, zgloszenie o popelnieniu przestepstwa. wszystko trzeba dostarczyc do komendy w Lublinie ( nie wiem dokladnie ktory komisariat bo nie wiem gdzie ten cudak mieszka ). zgloszenie trzeba wyslac poleconym priorytetowym ( jesli nie mieszkacie w Lublinie lub w okolicy ). byc moze dostaniecie wezwania aby zlozyc zeznania w Lublinie, mozna wtedy zglosic sie do komisariatu w swoim miejscu zamieszkania i poprosic o zaoczne przesluchanie ( trzeba przedlozyc taka prosbe na pismie ) - przyjazd do Lublina to dodatkowy koszt wiec po co macie jeszcze tracic na to swoje pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś dalej działa aktywnie na naszym forum dosłownie 5 minut temu chciał żebym zrobił mu przelew na 50 zł za centrownice, tym razem posługując się danymi:

11114020040000310270274320

Piotr Wójcik Leszetyckiego 6/14 20-341 Białystok

Widać jak na dłoni że nr konta się zgadza nie zgadzają się dane, dodatkowo kod pocztowy, który podaje to kod Lublina a nie Białegostoku. Więc panowie koleś dał się nabrać i z mojej strony będzie miał już 2 zarzuty o wyłudzenie pieniędzy. Niech na PM podadzą mi swoje dane osoby pokrzywdzone przez ciu..a, będą przydatne na Policji, oraz kwotę na jaką ich oszukał. Apeluję także żeby administracja zmieniła zasady giełdy, którą czytać mogliby tylko użytkownicy mający np.30 postów i konto od np.miesiąca, a nie jak jest teraz że nawet niezalogowani mogą czytać dział - zmniejszyło by to na pewno liczbę oszustów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, nie siej czarnej propagandy :) Tu wychodzi na to, że to nie tylko oszukanie kilku osób na małe kwoty, tylko dość spora "działalność", powiązana, mam wrażenie, z oszustwami.

 

P.

 

PS. Ograniczenie, że nie można czytać giełdy bez odpowiedniej ilości postów wydaje się tu być dość dobrym zabezpieczeniem.. I nie mówię tego dlatego, że w pisaniu na giełdzie jest 20 postów. Niech będzie i 100:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również oszukał na 70zł. Mój ojciec pracuje w policji od 20lat i powiedział że zajmie się tą sprawą ma dobre wtyki w Policji i ten oszust ma już przechlapane, sprawa będzie prowadzona przez ojca z tego co zobaczył na forum co się dzieje nie ma żadnych szans aby się wymigał. Dziś sprawa trafi do prokuratury, osoby które zostały poszkodowane w najbliższym czasie zostaną o tym poinformowane więc sprawa jest na dobrej drodze. Jestem pewien że ten oszust posiedzi sobie będę was informował na temat tej sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...