Skocz do zawartości

[łańcuch] Zbyt duży przekos


intermis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam taki problem odnośnie zbyt dużego przekosu łańcucha. Otóż z przodu mam korbe z jednym blatem z tyłu kasete 8 rzędową i jak wrzucę na jedynkę z tyłu (a naprawdę jej potrzebuje do tricków) to łańcuch ma zbyt duży przekos i pomyślałem żeby przesunąć troche zębatke w korbie w lewo stosując dłuższe śruby i podkładki pomiędzy tarcze a pająk korby bo krótszego suportu już chyba nie ma (posiadam 110 mm). Co myślicie o tym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sam ma 110 i dorwac cos krotszego ciezko ( 109 jeszcze ale np 107 trzeba by szukac duzo )

 

Mialem zestaw innych srubek dluzszych nieco do przykrecania blatow wiec te 3-4mm moglem odsunac. Innym wyjsciem est przykrecenie niestandardowymi srubami , kiedys cos takiego dowalilem i o 1cm przesunalem blat , nie am foto ale szczena by wszystkim opadla jakie to " delikatne " w dormie bylo :)

 

Wystarczy wziasc srube o srednicy 1cm i takich 5 sztuk z gig nakretkami ;].

 

Najlepiej jak poszukasz typowych srubek do blatow ale dluzszych nieco , pare zwojow musza zlapac zeby dobrze blat trzymac.

 

Ale to przy 110 masz taki zly przekos ?? Az dziwne , aha no i zawsze blat mozesz do drugiej strony przykrecic palaka ale to chyba juz robiles ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem. Mam korbę SH Acera. Odkręciłem mały i duży blat. średni został na swoim miejscu i mam bardzo duży przekos przy ustawieniu z tyłu na 1, tak duzy, że podczas pedałowania do tyłu łańcuch spada.

Sensowne przekosy są dopiero około 3 trybu na tyle. suport mam 110mm i krótszego nigdzie nie mogę dostać. Poza tym nawet w tej chwili widzę, że prawe ramię korby jest bliżej ramy od lewego o jakieś 7-9mm.

Chyba zastosuję patent ze śrubami i rubymi podkładkami, ewentualnie nakrętkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem. Mam korbę SH Acera. Odkręciłem mały i duży blat. średni został na swoim miejscu i mam bardzo duży przekos przy ustawieniu z tyłu na 1, tak duzy, że podczas pedałowania do tyłu łańcuch spada.

Sensowne przekosy są dopiero około 3 trybu na tyle. suport mam 110mm i krótszego nigdzie nie mogę dostać. Poza tym nawet w tej chwili widzę, że prawe ramię korby jest bliżej ramy od lewego o jakieś 7-9mm.

Chyba zastosuję patent ze śrubami i rubymi podkładkami, ewentualnie nakrętkami.

 

 

Oj cos mi sie zdaje ze jest ok ale robisz z igly widly ;]. Przy srodkowym blacie i suporcie 110 to az mi sie nie chce wierzyc zeby tak zle bylo :). Mialem nie jeden taki konfig i pomimo nie raz zalozonego napinacza bylo ok z tak krotkimi suportami. No ale podkladki rozwiaza problem oraz mozliwosc przelozenie blatu i zamontowania z prawej badz lewej strony palaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

wookie > mi ten przekos nie przeszkadza, tylko spadanie łańcucha, które jest skutkiem za dużego przekosu. Ponieważ nie mam kasy na napinach, to muszę popróbować z podkładkami...

Tylkow tej chwili nie jestem pewien, ale chyba mam ośkę 113mm a nie 110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wookie za odpowiedź, tak właśnie myślałem z tymi śrubami, bo przełożenie blatu na drugą strone nic nie da bo nie w tą strone muszę przesunąć :)

A ta korba to jest typowy single speed to nie jest korba MTB ze zdjętymi zębatkami, problemu ze spadającym łańcuchem nie mam bo mam założoną klatke a z tyłu mam przerzutke Sore z mocną sprężyną więc łańcuszek nie spada jedynie szkoda mi tego żeby się szybko nie zużywał łańcuch i koronki.

Pozdroo for all!!

 

Jak myślicie takie śruby i nakrętki dały by radę??

 

śruby: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80227898

nakrętki: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80227114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...