Skocz do zawartości

[lampka przednia] który Cat Eye?


Rammzes

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

zrobiło się uciążliwie ciepło, więc chciałbym pojeździć w nocy. Moja stara lampka się rozpadła i nie działa tak jak bym sobie życzył, więc czas ją zastąpić. Zwracam się do Was z pytaniem, którą z poniższych lampek wybrać, jeśli chcę jeździć tylko po asfalcie, ale z dosyć dużą prędkością, około 25km/h.

 

Aha, proszę nie patrzeć na dosyć znaczne różnice w cenie w podanych linkach. Tą pierwszą mam okazję kupić znacznie taniej. Ogólnie to jestem otwarty na inne propozycje, które jednak nie przekroczą 100zł.

 

Cateye HL-EL520

Cateye HL-EL135

 

Jakich lampek szukać, z jaką ilością lumenów, tudzież kandeli, żeby nadawała się do jazdy po asfaltach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

El-135 świeci mizernie, bardzo. EL-220 w podobnej cenie też nie powala. Miałem podobny dylemat rok temu i wziąłem El-320 ale za nieco ponad 100zł, w tym sklepie co podałeś drogo.

Fajnie porównać na żywo, ja miałem w dwóch sklepach taką możliwość.

EL-320 nie dość że oświetla krąg przed rowerem to długi i mocny snop światła idzie daleko w przód, znaki "świecą" na ponad 200m i więcej. Do tego kierowcy puszek zwracają na rowerzystę uwagę o czym nie raz się przekonałem. Do miasta i do jazdy z "dosyć dużą prędkością, około 25km/h" spokojnie się nada choć u mnie to prędkość mizerna , ale każdy ma inną skalę :D Z drugiej strony jak masz okazję wziąć wyższy model Cateye w tej cenie to ja bym się skusił, nie powinien być gorszy a może być jeszcze lepszy, w tej EL-320 jest jedna mocna dioda, w tych słabszych kilka mizernych więc kierował bym się w kierunku modeli jednodiodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...