Skocz do zawartości

[ łańcuch ] hałasuje


Rekomendowane odpowiedzi

Wtiyjcie,

od jakiegos czasu łańcuch mi głośno chodzi. Zauważyłem, że tak jakby źle wchodzi w zębatke i przeskakuje cały czas. Jakby miał problem z wejściem na zębatke. Jaka może być tego przyczyna?

Dodam, że to rower unibike crossfire. Przejechałem na nim tylko 700km (gł. po asfalcie). Napęd był czsyszczony i regularnie smarowany olejem do łańcucha "Rohloff"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bez problemu" może oznaczać że działa tzn. się kręci jako tako. Nawet minimalne niedoregulowanie swoje robi...Mówię na swoim przykładzie bo sam kiedyś nie wiedziałem dlaczego mi łańcuch trzeszczy. U mnie przyczyną było rozregulowanie przerzutki tylnej po wymianie łańcucha i zębatek z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu ma zjechaną kasetę(choć po 700 km to mało możliwe no chyba że jeżdżone w błocie.), u mnie gdy łańcuch dobiega żywota zawsze głośno hałasuje, druga sprawa że może to być po prostu nie wyregulowana tylna przerzutka, wystarczy przykręcić/odkręcić baryłkę powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za przerzutka??

Nie da się takim dystansem zajechać kasety. :icon_mrgreen: Śruba baryłkowa jak wspomniał jeden z przedmówców to jest to czym można ten problem naprawić. Jeśli łańcuch nie chce wejść na zębatkę to przekręć tą śrubę w kierunku właśnie tej zębatki tylko powoli 1 lub 2 „kliknięcia” :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówisz, że przejechałeś na rowerze 700km i to głównie po asfalcie, na dodatek dbałeś o łańcuch, to nie jest to wina kasety, czy też łańcucha. Jeśli masz nowy rower, to po takim czasie używania mogła się po prostu naciągnąć linka przerzutki tylnej i trzeba ją tylko delikatnie podciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po takim czasie używania mogła się po prostu naciągnąć linka przerzutki tylnej

Przecież linki nie są z plasteliny żeby rozciągały się po 700 km, jeżeli tak by było to w u siebie musiałbym zmieniać linkę co 2 tygodnie :icon_mrgreen: , dla mnie wyżej wymieniony problem to klasyczny problem z baryłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...