Skocz do zawartości

[Napęd] Czyszczenie w terenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

parę dni temu jeździłem sporo po torze i w lesie i łańcuch i zębatki były totalnie zapiaszczone. Wracałem do domu strasznie hałasując i pewnie nie zrobiło to dobrze napędowi ;)

 

Fajnie by było go wyczyścić przed powrotem, ale nie będę przecież jeździł z butelką rozpuszczalnika, szczotkami/słoikiem/maszynką itd

 

Jak sobie z tym radzicie? A może za bardzo się martwię i jak przejadę te parę kilometrów z piachem w napędzie to nic się nie dzieje złego? :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam takich problemów. Cała sztuka polega na tym aby na ogniwa po czyszczeniu nie dawać za dużo oleju do smarowania bo wtedy jego nadmiar wydostaje się na zewnątrz i wtedy łapie każdy brud. Lekko przesuszony łańcuch jest nawet wskazany. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak faktycznie ostro upapram napęd i coś dzieje się nie tak (przerzutki lub skakanie łańcucha) to po prostu polewam napęd wodą z bidonu żeby oczyścić z piachu i pomaga.

Po powrocie oczywiście czyszczę i smaruję wszystko co trzeba.

Nie przeginanie ze smarowaniem też jest ważne- na lekko przesuszony łańcuch łapie się mniej piachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...