Skocz do zawartości

[stery i amortyzator] stery zintegrowane nie pasują do amortyzatora XCR 2011


lyndowss

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, bo "pierścień" od sterów który jest na samym dole nie chce wejść do końca rury sterowej amortyzatora SR Suntour XCR 2011. Jest ona szersza na samym dole i nie wiem jak zrobić, aby pierścień nabił się na koniec. Jakoś to zamontowałem, ale nie wydaje mi się żeby to działało dobrze. Proszę o pomoc jak to zrobić. Ewentualnie zawszę mogę zanieść do serwisu, ale nie podoba mi się myśl, że musiałbym wydawać parędziesiąt złoty za usługę. Teraz przyszła mi taka myśl, że można posmarować lekko smarem stałym w to miejsce i może by się nabiła. Stery są zintegrowane i na łożyskach maszynowych. Proszę o szybka pomoc. Dodaję niestety niewyraźne zdjęcie jak ta sytuacja wygląda jednak powinno wystarczyć.

http://imageshack.us/photo/my-images/853/abcd0001f.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbij mocno dolną miskę (to normalne że wchodzi ciasno a dolna część rury sterowej jest ciut szersza), albo dociągnij rure sterową za pomocą kapsla od gwiazdki i zamontowanego mostka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi wejsć,ale to wchodzi bardzo ścisło,musisz równomiernie nabijać z każdej strony.Próbuj przez kawałek drewienka i młotkiem,powoli i delikatnie,nie można skaszać tego pierścienia pod kątem.Najlepiej jak byś miał rurkę o takiej srednicy co ta bieżnia którą próbujesz nabić,wtedy byś dociskał równocześnie ze wszystkich stron. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adiozzz Dzięki za radę ale uważam że to nie jest dobry pomysł, ponieważ bardzo szybko zaszedł by tam piasek i byłoby jeszcze trudniej to zrobić. Skakałem już w domu po rowerze i nic to nie dawało. :confused: Jednak pomysł trafny, ale tak jakby już go robiłem.

marky5 Zrobiłam tak jak poradziłeś. Na szczęście mam taka stalową rurę o jakiej mówiłeś. Zrobiłem to zamiast drewienkiem przez szmatkę i weszło. Ciężko, bo ciężko ale zawsze. Dobra uwaga z tym, że trzeba to robić równomiernie. Bardzo się ciesze, że mi się udało. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...