Skocz do zawartości

[Kaseta] Bardzo nurtujące mnie pytanie


Bogutinni

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ;) Niedawno nabyłem Krossa Hexa V4 i z czasem zamierzam wkładać w niego części z wyższych półek. Natomiast nie wiem jak to jest z kasetą... Mam obecnie 7rz a w przyszłości chciałbym zmienić na 9rz. I tutaj zadaję pytanie, czy się "zmieści"? Jak to jest? Słyszałem rozmowę pracownika sklepu rowerowego z posiadaczem właśnie tego samego roweru co ja i mówił że max wejdzie 8rz... Możecie mi to wytłumaczyć? I jakie części trzeba wymieniać przy takiej zmianie? Przepraszam, może głupie pytanie, ale jestem jeszcze laikiem w kolarstwie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wolnobieg się nakręca, bębenek jest nagwintowany, kasetę się nakłada, tam jest wielowypust.

Najłatwiej sprawdzić ile ząbków ma najmniejsza zębatka - wolnobieg ma zazwyczaj 13, kaseta 11 (szosowe mają 12)

Gdybyś użył wyszukiwarki zapewne znalazłbyś to szybciej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze bym dodał że jak masz teraz wolnobieg a chcesz założyć kasetę, to musisz zmienić piastę, a więc przeplatanie koła Cię czeka. A koło pewnie masz nie wysokiej jakości, więc samej piasty wymieniać sie nie opłaca (całe koło najlepiej wymienić).

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niższych hexach były wolnobiegi. Ale nic straconego, czasem się zdarzają jakieś chińskie na 8 ;) , jak dobrze poszukasz. Oczywiście wiesz, jak to jest z chińszczyzną.

 

A shimano zrobiło jeden świetny wolnobieg na 7 z zakresem 11-34 więc to nie jest oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...