Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

w holendreskiej damce długosć nogi nie gra tak dużej roli, bo przekrok i tak jest wystarczający, bardziej będzie chodziło o długosć ramy, którą z kolei może równoważyć długosć kierownicy.

21" może być dobra, 19" też może być dobra. W sumie to pewnie będzie zależało od konkretnego roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w holendreskiej damce długosć nogi nie gra tak dużej roli, bo przekrok i tak jest wystarczający, bardziej będzie chodziło o długosć ramy, którą z kolei może równoważyć długosć kierownicy.

21" może być dobra, 19" też może być dobra. W sumie to pewnie będzie zależało od konkretnego roweru.

 

Znalazłem bardzo fajnego holendra ale rama 57 cm. Niby właściciel pisze mi, że na kobietę 173 powinno być dobre, ale mam trochę wątpliwości. w końcu 21" ~= 53cm więc to 4 cm różnicy. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do zakupu roweru crossowego unibike viper gts 2012. Uwzględniając specyfikę tego modelu, który rozmiar ramy byłby dla mnie bardziej odpowiedni 17 czy 19 cali. Mój wzrost 178 i długość nogi 82cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem bardzo fajnego holendra ale rama 57 cm. Niby właściciel pisze mi, że na kobietę 173 powinno być dobre, ale mam trochę wątpliwości. w końcu 21" ~= 53cm więc to 4 cm różnicy. Co o tym myślicie?

Trudno powiedzieć. To klasyczna holenderka jakas? Taka w starym stylu?

 

 

Witam. Przymierzam się do zakupu roweru crossowego unibike viper gts 2012. Uwzględniając specyfikę tego modelu, który rozmiar ramy byłby dla mnie bardziej odpowiedni 17 czy 19 cali. Mój wzrost 178 i długość nogi 82cm.

 

19" Mam 180 i 19" ramy crossowe Unibika wydają mi się i tak za krótkie.

Edytowane przez cienkun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Stoje przed zakupem roweru i mam dylemat co do wielkości ramy.

Stoje w Sklepie Decathlon przymierzam rower 18cali i kroczem przy opuszczonym rowerze dotykam ramy, nie moge podniesc przedniego koła na 15cm, Przymierzam rower 16 cali jest ok. W domu na spokojnie przymierzam rower 19 cali dotykam kroczem ramy, przymierzam rower 18 cali (46cm od osi suportu do konca rury podsiodlowej) na kolach 24cale jest ok, podnosze na 15cm przednie kolo jest minimalny luz. Ale z obliczeń według porad rama wychodzi mi ze mam miec 18cali. A z przymiarek wychodzi mi rower 16 cali. Nie chce kupić za mały rower, ale za dużego też nie żebym sobie "jajek" nie obił. Wydaje mi sie że 17 cali ewentualnie właśnie przymierzaną 16.

 

Czekam na odpowiedzi Pozdrawiam! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wzrostu mam?

 

Właśnie specjalnie nie chciałem podawać wzrostu aby pewnych rzeczy nie sugerować ponieważ jestem troche nie wymiarowy. 173cm, z tego nogi 74cm do krocza tz jajek a w opcisłych spodenkach 79cm :), krótki tłów, długie ręce.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 79cm... Jak byk wychodzi mocne 17", nawet więcej. Mniejsze ramy będą miały zbyt krótką górną rurę.

 

Nie możesz podnieść roweru w jakich spodniach? Przymierzyłbym się jeszcze raz, sam mam 175cm wzrostu, 81cm nogi i te Decathlonowe M-ki były ok.

Edytowane przez Fenthin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 79cm... Jak byk wychodzi mocne 17", nawet więcej.

 

Nie możesz podnieść roweru w jakich spodniach? Przymierzyłbym się jeszcze raz, sam mam 175cm wzrostu, 81cm nogi i te Decathlonowe M-ki były ok.

 

Schodząc z decathlonowej M dotykam jajkami ramy jak jest rower na płaskim po podniesieniu przedniego koła na 15cm już całkowicie dotykam, czyli zeskakując z siodełka obijam sobie jajka. Natomiast Rockrider 8.1 w wersji S (16 cali) mam luz a po podniesieniu przedniego koła do góry na 15cm mam na styk tz. moze 1-2cm luzu do jajek. Pytanie czy mam przyjmować 74cm do jajek luzno czy w obcisłych spodenkach te 79cm?

 

Nie chce kupic za małego roweru, ale jednoczesnie nie chce sobie obic jajek. Tak jak wspomniałem troche jestem niewymiarowy ze względu na schorzenie kregosłupa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam okazję kupić ramę Corratec Superbow Fun w rozmiarze 19, ale niestety nie mogę się do niej przymierzyć. Mam 177cm , obecnie jeżdżę na Krosie Level A2 rok 2011. Kross w rozmiarze 19 i bardzo dobrze mi się na nim jeździ. I tu moje pytanie, czy rama Corrateca będzie dobra w rozmiarze 19 cali dla mnie? Sprawdzałem geometrię, długość rury podsiodłowej Corratec 490mm, Kross 482mm.

 

Dodam, że jeżdże głównie w mieście, ale zadarzają się wypady za miasto tj. lasy, lekkie podjazdy,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuj w tym, w czym będziesz jeździł oczywiście. 16" będzie dla Ciebie za krótka.

 

A ja podejrzewam, że będzie dobra. Jeżdżę na razie na starym marketowym szrocie MTB i mam sporo miejsca pod jajkami, a rower nie jest za mały. Szukam crossa tak, jak kolega. Też mam jakieś 74 cm nogi, a do kroku trochę więcej. Mierzyłem rowery 19 calowe - o wiele za duże. Potem 18 cali Meridy - moim zdaniem też za dużo, bo nawet stojąc już rama dotyka krocza, a co dopiero mówić o zeskakiwaniu. Niestety nie udało mi się przymierzyć roweru o ramie 17 cali, ale podejrzewam, że 17 może być na styk, a właśnie 16 w sam raz. Sam planuję zamówić Authora Classic 16''. Wolę mieć nieco za mały rower, niż nieco za duży i obite jaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, też chciałbym prosić Was o poradę. Mam zamiar kupić sobie Hexgaona X9. Mój wzrost 186, długość ok. 86 cm. Zastanawiam się nad dwoma rozmiarami 19" i 21". Wg. tabelki powinienem wziąć 19". Jeżdżę raczej po lżejszym terenie, często po asfalcie. Co myślicie?

Edytowane przez TechNet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 180 cm wzrostu i długość nogi d krocza 85. Wg. obliczeń najlepsza rama dla mnie to 19-19,5. Zastanawia mnie to, że na stronie producenta (Felt), do mojego wzrostu przypisane są dwa rozmiary ram 19,5 i 17,5. Czy na taką 17,5 bym pasował ?

Oto strona: http://www.feltbicyc...ike-Sizing.aspx

(Aby zmienić na cm wystarczy wybrać Metric Units nad wzrostem, ja zauważyłem dopiero po chwili ;)

edit: Chodzi o rower MTB

Edytowane przez Yakashima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki model konkretnie ?

Jeśli chodzi o model - Q oraz SIX to owszem rama 17.5" mogła by być - jest dosyć długa (jak np. Merida 18") rama 19.5" jeśli chodzi o przekrok będzie OK, jednak jest długa - był byś mocno wyciągnięty ...

Edytowane przez Obes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki model konkretnie ?

Jeśli chodzi o model - Q oraz SIX to owszem rama 17.5" mogła by być - jest dosyć długa (jak np. Merida 18") rama 19.5" jeśli chodzi o przekrok będzie OK, jednak jest długa - był byś mocno wyciągnięty ...

Dokładnie model q620. Mam zamiar się przymierzyć, ale nie wiem nawet jak powinna prawidło wyglądać sylwetka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak prawidłowy wygląd sylwetki, ważne jest ja się czujesz na rowerze, przymierz obydwa i wybierz ten na którym lepiej się czujesz.

No chyba, że jeden będzie za krótki a drugi za długi wtedy szukaj innego roweru, np. jakiegoś który przy 19" ma długość 600 mm ... w każdym bądź razie zależnie od upodobań z Felta może Ci pasować 17,5 jak 19,5".

Edytowane przez Obes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeżeli mowa o rowerze crosowym to 19" podejdzie. Jeżeli masz możliwość osiodłania rumaka to jest wysoce zalecane. Nie jest to góral gdzie bezpieczeństwo klejnotów jest bardzo zagrożone przy za dużej ramie ale nie możesz też leżeć poziomo przy za długiej .

17" będzie zwrotniejsza, pozycja bardziej wyprostowana. Orkany mają regulowany mostek więc trochę można pokombinować z ustawieniami.

Stawiam na 19" ale jak możesz to się przymierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poprosił o poradę:)

Jaka rama dla mnie ważę nie więcej niż 70 kg 176 cm długość nogi 87 cm.

 

wymiary (wg competitivecyclist.com):

Measurements

-------------------------------------------

Inseam: 87

Trunk: 62

Forearm: 37

Arm: 70

Thigh: 58

Lower Leg: 56

Sternal Notch: 144.5

Total Body Height: 176

 

Proszę o pomoc w doborze ramy do XC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...