Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

cube analog 29 2015 rama 23' Wzrost 201 dł nogi 96 nawet rzekłbym 97 Cuby są krótkie....zmieszczę się na niego ?

Powiem tak: Ja mam Cube crossa też w największej ramie 62 i jest idealny a mniejszy o jeden rozmiar - 58 był dla mnie mały a wszystkie kalkulatory mówiły że powinien być dobry. Mam 190cm/noga 92cm.

Bez przymiarki bym nie ryzykował na Twoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość ponownej jazdy jest, ale nie wiem czy obsługa sklepu będzie umiała skorygować odpowiednio ustawienia. Ja sam nie wiem jakie powinny być prawidłowe ustawienia mostka, kierownicy. Wiem tylko jak odpowiednio ustawić siodełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ponownie w sklepie. Dokładniej się zapyjaźniłem z Giantem. Faktycznie, rama nie jest wielka, jakoś pierwsze wrażenie było dziwne. Kupiłem, jestem zadowolony z prowadzenia i jazdy. Zobaczymy jak będzie się dalej spisywać :) Dziękuję bardzo KrissDeValnor za pomoc ! Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam zamiar kupic Giant Talon 3 LTD.

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/talon.27.5.3.ltd/18870/76355/#specifications

Niestety w sklepie mierzyłem tylko ramę L, ponieważ M już są niedostępne. Nie miałem porównania z mniejszą, ale ta L wydawała mi się jakby za wielka. Może po prostu mi się tak wydawało... Mam wzrost 188 cm, długość nogi 85 cm. Podpowiedzcie proszę czy raczej L, czy szukać M w innych miastach ?

Mam Talona 1 LTD 2015 przy wzroście 189cm / przekrok 87cm i  rama XL jest idealna, każda inna była by za mała więc nie wiem jak Ty mierzyłeś L, że była za duża.

Stając okrakiem mam jeszcze 5cm między ramą a przekrokiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest temat tak sobie myślę żeby złożyć szosówkę przez zimę i tu znajomy mnie atakuje że jego piąta woda po kisielu ma jakąś ramę węglową i jedyne co o niej wie że 50 cm mierzone od środka suportu do końca rury pod siodełkowej i teraz pytanie teoretycznie na jakiego człowieka to jest czy za mało danych?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Talona 1 LTD 2015 przy wzroście 189cm / przekrok 87cm i  rama XL jest idealna, każda inna była by za mała więc nie wiem jak Ty mierzyłeś L, że była za duża.

Stając okrakiem mam jeszcze 5cm między ramą a przekrokiem

 

Masz rację, rama jest dla mnie dobra. Faktycznie to o czym wcześniej pisałem, pierwszy raz miałem do czynienia z kołami 27,5 dlatego wydało mi się to wszystko takie wielkie. Rowerem jeździ się bardzo dobrze. Dzięki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie do bardziej obeznanych:

kupiłem rower, niestety wystawiający aukcję trochę źle go zmierzył i teraz jestem w kropce bo zastanawiam się czy ta rama nie jest na mnie za duża? mam nogę ok. 80 cm, 175cm wzrostu. Rower to Spartacus 19 cali.

 

http://i62.tinypic.com/ilvzmq.jpg

 

Czy ktoś może doświadczonym okiem rzucić na moją sylwetkę na tym rowerze?

Siodełka chyba jeszcze nie ustawiłem optymalnie, ale bardziej mi chodzi o to czy nie jestem zbyt wyciągnięty?

W sumie nie wiem jak się powinienem czuć bo nigdy nie jeździłem na niczym innym niż na 20-letnim góralu z początku lat 90. Nie siedziałem dłużej na żadnym crossie i ciężko mi powiedzieć jak to powinno wyglądać.

 

Ogólnie czuję, że jest ok, chociaż to chyba maks rozmiarowy jaki mogę mieć. W wielu art. jest mowa o tym, że najlepiej jak oczy są na linii przednia piasta ---> najdalej wysunięta część mostka. U mnie do tego trochę brakuje.

 

Czy jeśli taki wymiar sobie zostawię, a później się okaże np. za rok, że jednak wolałbym skrócić to mam jakąś opcję na to? jedyne co mi przychodzi do głowy to krótszy mostek, albo w ogóle gięty i podnieść kierownicę trochę.

 

Dzięki.

 

---

aha, jeśli chodzi o przekrok to jest ok, normalnie stoję, może luzu nie ma dużo, ale tu akurat jestem przyzwyczajony z poprzedniego roweru

Edytowane przez spitz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bravko28 - jak najbardziej , ten cube 21" bedzie dla Ciebie dobry. 19-ki sa krotkie

 

mierzylem sie do 21-ki w domu i na dlugosc ok ale przekrok masakryczny, jak na koniu sie czulem :)

 

teraz mam 19 i kminei czy nie za krotka :/

 

wczesniej latalem na felcie 19,5 ale 26er, tam glowna miala 60 (ale nie jestem pewny czy tamta pozycja byla ok :) tutaj ma 57mm i kminie czy go oddac czy zalozyc dluzszy mostek (fabryczny 85 mm) i latac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, aiuto!

 

Wzrost: 187cm

 

Do jajec: 92cm

 

Cel: Rambler R-Line 6.0 29'' 19''

 

Rozmiarówka ze strony Rometa:

Rambler29ErRline60.jpg

Sprzedawca twierdzi, że 19'' jest ok [ zresztą tylko taki wisi na ścianie, chociaż niby jest możliwość sprowadzenia 20tki ].

 

Preferuję bardziej wyprostowaną sylwetkę, ale nie do przesady, czy 19'' tka da radę, czy iść wyżej [ z naciskiem na 19'' ]?

 

Dzięki.

 

 

Edytowane przez grzybston
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam się do zakupu Cube Nature 2015 mam 188 cm wzrostu nogawka 92-93 cm rower występuje w rozmiarach ramy 58 i 62 Proszę o pomoc w doborze ramy. Na czytałem się ze Cube ma krótkie ramy a ich wskazywane długości ram odbiegają od rzeczywistości. Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...