Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam wątpliwości co do wielkości ramy... tyle Was czytam i wychodzi że mając 165 cm wzrostu powinnam mieć ramę 17"... ALE:

 

1) od zawsze jeżdżę na męskich 19" i jest mi wygodnie więc damska 19" chyba będzie mniejsza? Ale wygodnie do 30 km na raz, więcej jeszcze nie jeździłam.

 

2) z długości nóg (80 cm) wynika rama między 19 a 20..

 

3) chodzi o damski rower trekkingowy

 

4) nie mam możliwości przymiarki.

 

Podobno dla pleców lepsza jest krótsza górna rura? A ja mam problemy z dolnym odcinkiem kregosłupa, tzw. krzyżem. Jutro wymiary rzeczywiste ram mam dostać od sklepu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wątpliwości co do wielkości ramy... tyle Was czytam i wychodzi że mając 165 cm wzrostu powinnam mieć ramę 17"... ALE:

 

1) od zawsze jeżdżę na męskich 19" i jest mi wygodnie więc damska 19" chyba będzie mniejsza? Ale wygodnie do 30 km na raz, więcej jeszcze nie jeździłam.

 

2) z długości nóg (80 cm) wynika rama między 19 a 20..

 

3) chodzi o damski rower trekkingowy

 

4) nie mam możliwości przymiarki.

 

Podobno dla pleców lepsza jest krótsza górna rura? A ja mam problemy z dolnym odcinkiem kregosłupa, tzw. krzyżem. Jutro wymiary rzeczywiste ram mam dostać od sklepu..

 

Powiem Ci tak. Moja dziewczyna 160cm wzrostu ma MTB Merida (męski koła 26) 18 cali i jak stoi okrakiem to musi stać na palcach. Ja po wyciągnięciu maksymalnie siodełka miałem prawie idealną pozycje, brakło może 0.5 cala (178cm wzrostu). Wychodzi na to że jak ktoś się przyzwyczai to na wszystkim pojedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo proszę o pomoc w doborze ramy do roweru kross hexagon v2.

 

Mężczyzna 25 lat

Wzrost 174 cm

Długość nogi od strony wewnętrznej 79 cm

Waga 85 kg

 

Rower będzie wykorzystywany jeżdżąc w 70% na drogach i 30% w lasach.

Edytowane przez krawio4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Otóż ma dylemat dotyczący doboru odpowiedniej ramy dla mnie. Mam 190cm wzrostu i dlugosc nogi 92cm. Bede kupowal rower Scott Aspect10. Jaki rozmiar wg Was bedzie dla mnie lepszy? XL czy XXL? Rowerem jezdze glownie po lasach, polach, i bezdrozach. Asfalt tylko jako dojazd do tras wlasciwych. Bardzo prosze o pomoc za co zgory dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak. Moja dziewczyna 160cm wzrostu ma MTB Merida (męski koła 26) 18 cali i jak stoi okrakiem to musi stać na palcach. Ja po wyciągnięciu maksymalnie siodełka miałem prawie idealną pozycje, brakło może 0.5 cala (178cm wzrostu). Wychodzi na to że jak ktoś się przyzwyczai to na wszystkim pojedzie.

 

No ale kwestią jest nie przyzwyczajnie tylko wygoda podczas godzin jazdy na trekkingu. Dziękuję za radę, czuję się przekonana do 17". Niestety 19" rzeczywiście jest za duże więc mam nowiutkiego Krossa Trans Alpa na zbyciu, rocznik 2011..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przeczytałem cały temat i beret mam zryty :icon_lol: wolę zapytać . mam już kilka lat rower , rama stary poczciwy raleigh ,rower górski , ( już zakupiłem osprzęt w tym tygodniu zmiana całości wsadziłem prawie 1000zł ) ramę chcę sobie zostawić , wydaje mi się że jest lekka i mi pasuje , jazda raczej asfalt ale czasami zdarzy się skrót i trzeba pojechać polną drogą , lasem itp. zależy od trasy , mój wzrost 188 cm , długość nogi od krocza do ziemi 89 cm ,długość ręki od pagonu do końca palców 78 cm , rower , rura podsiodłowa od środka suportu do końca ( tam gdzie wchodzi sztyca :rolleyes: ) 48 cm , długość w linii prostej od środka suportu do górnej krawędzi górnej rury 44,5 cm , sztycę mam wysuniętą na 24 cm , rura górna długość wewnętrzna 54 cm nie wchodziłem z miarą na rury przyległe , gdy stoję nad rowerem mogę podnieść przednie koło 13-15 cm , na dłuższych trasach trochę bolą mnie plecy ale może mało trenuję , jeżdżę codziennie w okolicach 20-30 km w weekendy około 60 km , moje pytanie czy może mi Ktoś powiedzieć jaką ja mam ramę :wallbash: z góry dzięki za odpowiedź i serdecznie Was pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

przeczytałem cały temat i beret mam zryty :icon_lol: wolę zapytać . mam już kilka lat rower , rama stary poczciwy raleigh ,rower górski , ( już zakupiłem osprzęt w tym tygodniu zmiana całości wsadziłem prawie 1000zł ) ramę chcę sobie zostawić , wydaje mi się że jest lekka i mi pasuje , jazda raczej asfalt ale czasami zdarzy się skrót i trzeba pojechać polną drogą , lasem itp. zależy od trasy , mój wzrost 188 cm , długość nogi od krocza do ziemi 89 cm ,długość ręki od pagonu do końca palców 78 cm , rower , rura podsiodłowa od środka suportu do końca ( tam gdzie wchodzi sztyca :rolleyes: ) 48 cm , długość w linii prostej od środka suportu do górnej krawędzi górnej rury 44,5 cm , sztycę mam wysuniętą na 24 cm , rura górna długość wewnętrzna 54 cm nie wchodziłem z miarą na rury przyległe , gdy stoję nad rowerem mogę podnieść przednie koło 13-15 cm , na dłuższych trasach trochę bolą mnie plecy ale może mało trenuję , jeżdżę codziennie w okolicach 20-30 km w weekendy około 60 km , moje pytanie czy może mi Ktoś powiedzieć jaką ja mam ramę :wallbash: z góry dzięki za odpowiedź i serdecznie Was pozdrawiam .

 

Wychodzi że masz 19".

 

Do wzrostu ~163 rama 17.5 będzie dobra?

 

I czy do wzrostu ~170 ta sama rama da radę??

Czy może wybrać 19??

(w obu przypadkach chodzi mi o rowery MTB)

 

19" dla mtb za duża.

17,5" bardziej dla 170cm niż 163, ale to i tak sprawa budowy delikwenta. 17" pewnie była by bardziej odpowiednia jako uniwersalna dla dwóch osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat z kupnem roweru. Chcę zakupić Krossa level A2 z ramą 17", lecz za tą samą cenę jest level a4(lepszy osprzęt) tylko z ramą 16" i tu moje pytanie: według obliczeń idelana rama mtb dla mnie to 17,5", co jeżeli przesiądę się na mniejszą o 1"? Będzie wygodnie, czy za mała? Mam ok. 176 cm wzrostu.

Edytowane przez don
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo,

 

Ja mam wzrost 180cm, waga 92kg. Do roweru Giant trance X rozmiar zalecany na jednej ze stron brytyjskich podaja tak:

 

Mountain Bikes (Full Suspension)

 

Small

16.5”

5ft 3 – 5ft 6

 

Medium

18.5”

5ft 6 – 5ft 11

 

Large

20.5”

5ft 11 – 6ft 2

 

XL

22.5”

6ft 2 plus

 

Wypadaloby, ze Large bedzie w sam raz. Jakie sa wasze opinie?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam zamiar kupić sobie rower Kross Hexagon V3 i nie wiem jaki rozmiar ramy wziąć. Mój wzrost to 183cm i odległość krocza od ziemi wynosi 83cm. Czy w długie trasy wziąć mniejszy czy większy rozmiar ramy?

Edytowane przez Dawide0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wbrew pozorom się przymierzyć. Mam 182 cm wzrostu i polecano mi ramę 19 i 21" (z racji Levela a4/2011)

Po usadzeniu doopska na obydwu rowerach bardziej podszedł mi jednak model 19". Był po prostu dla mnie wygodniejszy i nie powodował potrzeby "kładzenia" się na rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Próbujemy dobrać ramę dla mojej Narzeczonej. Mierzyła się zarówno do 17 jak i do 19 i obie ramy są wygodne, nie jesteśmy w stanie powiedzieć, która lepsza.

 

Poniżej rozmiarówki:

Rama 17''

[ur=http://unibike.pl/geom/evo_fl_exp19.jpg]Rama 19''[/url]

 

W zasadzie różnicy między nimi wielkiej nie ma - odległość pozioma sztycy od główki ramy to różnica zaledwie 25mm, największą różnicą jest rura podsiodłowa - tu jest 51mm różnicy. Gdy Narzeczona staje nad ramą - nad 17'' zostaje jej z 5-6 cm luzu między ramą a kroczem, przy 19'' - 2-3cm.

 

Rower ma służyć do dojazdów do pracy, zarówno latem, jak i zimą. Głównie miasto i twarde drogi poza miastem, być może jakiś maraton, ale czysto rekreacyjnie.

 

Którą z nich lepiej wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z przedziału cenowego do 1000zł wybrałem Arkus Vip 6.0, lecz oferują ino ramę 18'. Czy do wzrostu 178cm będzie ona pasowała czy jednak lepiej szukać 19nastek ?

 

 

Policzyłem sobie, że do krocza mam 80cm i pomnożeniu oraz podzieleni wychodzi niby niecałe 18 cali

Edytowane przez kowi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 186cm, 90cm od podłoża do krocza. Z wyliczeń wyszło mi że powinienem mieć ramę 20". Do wyboru w sklepie mam 19" i 21". Która wg. was by mi bardziej pasowała? Byłem dzisiaj w sklepie żeby sprawdzić oba rowery, ale niestety nie mieli ich na sklepie :/

Edytowane przez Jachu121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema , bo chcialem kupic rower KROSS Sign Panic ale ma 15 cali ramy a mam 172cm a od podloza do krocza mam 78cm i wychodzi ze powinienem miec 17cali rame , czy istnieje jakas mozliwosc podwyzszenia siodelka itd , zeby bylo wygodne , wiem niebedzie rewelacyjne . prosze o szybka odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...