Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Tak zrobie - przejde sie po sklepach i poprzymierzam. Z wiekszosci kalkulatorow wychodzi mi okolo 17", ale trzeba to jeszcze praktycznie sprawdzic. Tak jak pisalem wczesniej - 18" CUBE'a tez wydawala mi sie duza dla mnie...

 

Jeszcze jedna rzecz. Na stronie producenta pod tabela rozmiarow jest taka informacja:

 

Sizes: middle bracket - top edge seat tube, top tube length: middle - middle horizontally

 

Czyli rura podsiodlowa jest mierzona od osi suportu do wierzcholka rury podsiodlowej, ok. Ale gorna rura poziomo?! Tak:

 

rdrap4.jpg

 

??

 

To albo blad, albo jakis absurd skoro podaja ten wymiar = 555mm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie jeśli podaje się "od środka do środka" czyli "middle - middle" to jest mierzone po rurze , a "horizontal" - jest tak jak na rysunku (problem w tym, że producenci podają długości bez zaznaczenia, w jaki sposób są mierzone. .

W tym wypadku 555 przy 17" , czy nawet 18" - na 99.99% jest mierzone po rurze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam wybrany juz rowerek teraz tylko rozmiar ramy.

 

Wzrost: 174,5

Noga: 31'

waga: 88kg

 

Rower to 2006 Mongoose Amasa Comp:

http://www.mongoose.com/mtn/ProductDetails...%7C&id=2295

 

Jazda mieszanka na szose no i jakies gorki teren lasy

 

Jaki rozmiar ramy 18'(M) czy 20'(L) ?

 

Dodam jeszcze ze jezdzilem na obu. 18 wydaje sie ciut za mala a 20 za duza ;-) idealna bylaby 19 ale nie ma :-(

 

Dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Przy takich specyfikacjach brac medium?

 

FRAME SIZE:

HEAD TUBE ANGLE:

SEAT ANGLE:

HORIZ. TOP TUBE LENGTH:

SEAT TUBE LENGTH:

CHAINSTAY LENGTH:

STANDOVER HEIGHT:

HEAD TUBE LENGTH:

BOTTOM BRACKET HEIGHT:

FORK OFFSET:

WHEELBASE:

 

Small

71°

73°

22.9in (582mm)

16in (406mm)

16.5in (420mm)

27.4in (696.1)

4.7in (120mm)

11.5in (293mm)

1.5in (39mm)

41.3in (1050.1mm)

 

Medium

71°

73°

23.5in (596mm)

18in (457mm)

16.5in (420mm)

29in (737.8mm)

4.9in (125mm)

11.5in (293mm)

1.5in (39mm)

41.9in (1064.4mm)

 

Large

71°

73°

23.7in (601mm)

20in (508mm)

16.5in (420mm)

30.7in (781mm)

5.5in (140mm)

11.5in (293mm)

1.5in (39mm)

42.1in (1069.9mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuję zakup pierwszej kolarki. Raczej będzie to Kross venom enyo/berus. Mój wzrost to 176cm. Odległość kroku do ziemi mam 83cm. Problem polega na tym, żę rower będę zamawiał przez internet a w pobliżu w żadnym sklepie po prostu takich rowerów nie mają abym mógł przymierzyć. Nie wiem za bardzo jaki rozmiar ramy wybrać. Są 48 52 58 . Ale w sklepie internetowym w którym chciałbym kupić nie mają dostępnych 52. Teraz moje pytanie.Czy któraś z tych 2 ram będzie dla mnie najlepsza, czy lepiej gdzie indziej poszukać 52cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowalem sie na rame tormenta... lecz jaki rozmiar wybrac? mam 176. najlepiej odpowiada mi rozmiar 18, lecz ta rama go nie posiada.... jak myslicie 17 czy 19? ogolnie jezdze w lesie... bloto, piasek, ale czesto musze dojechac do takiego terenu okolo 30 km... co mam wybrac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie możesz uzyskać sugestie jedynie co do wielkości ramy.

W przypadku damki wyrokująca będzie raczej długość roweru, niż wielkość ramy mierzona tradycyjnie długością podsiodłówki - chyba, że chcesz jeździć na maksymalnie opuszczonej sztycy. Ja bym chyba jednak obstawiała 17" - ale... głowy sobie nie dałabym uciąć.

Pozdrówko wzdłuż :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , posiadam takową rame http://www.allegro.pl/item361887402_nowa_r...mework_19_.html w rozmiarze 19 cali , a mam 186 cm wzrostu i mam takie pytanko czy będzie ona dobra? Oczywiście wiem że bede musiał wstawić długą sztyce odsunąć siodełko na sam tył no i długi mostek ale czy to wystarczy? Jakie będą zalety roweru na tej ramie i jakie wady , z góry dziękuje za odpowiedzi, pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

górna rura 56 cm 19 cali 5 cm (srodek srodek) to bardzo kulawy opis :P nie wiem co znaczy srodek srodek ani co znaczy te 5 cm po 19 cali. wg mnie te 56 cm to dlugosc zmierzona po gornej rurze a nie poziomo - wtedy jest troche wiecej.

mam 185 cm i jezdze na 19tce. sztyce proponuje 400 mm na wszelki wypadek - przez 350tke stracilem urwany kominek od rury podsiodlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No od krocza do ziemi wyszło mi 87 cm

 

--- 21.05.08.:

 

No to jak ? Będzie dobra???????

 

:P nikt mi nie chce pomóc......

 

--- 23.05.08.:

 

No halo ludzie czy ja zadałem zbyt trudne pytanie czy jak?????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na foum wiec witam wszystkich fanow rowerow! Nie chce zakladac nowego tematu dlatego zapytam tutaj.

Mam zamiar kupic w najblizszym czasie Krossa A6, ale nie mam pojecia jaka rame wybrac. Przegladalem tabele, ale kazda mowi cos innego. Na jednej wychodzi mi 19" a na innej juz 21". Mam 182 i dlugie nogi - 88-90 cm. Najczesciej jezdze po lesnych sciezkach, ale raczej takich lajtowych bardziej rekreacyjnie. Mysle ze ok 60% zwykle lesne trasy 20% trudniejsze (gorki korzenie itp) i 20% asfalt. Przymierzalem sie do ramy 21" i niby byla dobra ale nie wiem czy to samo powiedzialbym w trudniejszym terenie. Prosze o pomoc kogos kto sie zna! Z gory dzieki za wszelkie porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...