Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie właśnie tyłek boli

 

poprzednią ramę miałem 19" teraz w rowerowym do 174 cm doradzili mi 17,5 cala no i boli mnie kość ogonowa, zmieniłem mostek z kalloya 90mm na boplighta 130mm i do tego zamontowałem go w minusie, ale to nic nie daje...... wysokość siodełka mam ustawioną prawidłowo, jedynie mógłbym mieć jeszcze z pół cm wyżej ale sztyca na to nie pozwala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel o niemal dokładnie twoim wzroście (173 cm) kupował niedawno właśnie Vipera - 19" okazało się być zdecydowanie za duże, 17" było w sam raz, pod każdym względem, również na długość. Toteż polecam 17".

Pozdrówko akuratne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 17,5"

 

I dzisiaj to samo powiedział mi serwisant w sklepie rowerowym, a ból tyłka to metoda prób i błędów przy wyborze siodełka :/

 

Do tego kazał mi je wyprostować gdyż mam je ustawione z lekko opuszczonym noskiem, a siodełko ma być równolegle ustawione do ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kłopot z dobraniem ramy dla siebie Mianowicie chcę kupić rower do dualu jednak nie bardzo wiem jaka ramę kupić aby potem tego nie żałować,bo jestem początkującym. Pomóżcie: mam 17 lat, 176 cm wzrostu, ważę ok 65 - 70 kg. Jeżeli ktoś chciał by się pofatygować jeszcze i odpowiedzieć mi na kilka pytań (myślę,że prostych jednak niezrozumiałych dla początkującego) to proszę bardzo o kontakt na gg bo nie chcę zaśmiecać forum. Oto mój numer: 9008755. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
chcę kupić rower do dualu... mam 17 lat, 176 cm wzrostu, ważę ok 65 - 70 kg.
Rozmiar ramy dla Ciebie to 14',15' (zależy od producenta bo np. Kona nie ma 14' calowych ram tylko 15', albo 15,5' cala, a Kross wypuszcza 14' calowe ramy)

 

 

W calach jak rame byście pllecali??(mam 165cm wzrostu)

 

 

Zależy o jakiej jeździe piszesz.

Jeśli chcesz kupić rower do jazdy mtb to rama 17'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zamierzam kupić Giant'a XTC 0

 

Zastanawiam sie nad romiarem, M czy L?

 

Na stronie producenta podeane jest, że L to 20'', a M - 18''

Na każdej innej stronie jest inaczej (L - 21'', M - 19'')

 

Jeżeli L to 20" to wezme L, ale jeżeli L to 21'' to nie wiem..

Co lepsze 19'' czy 21''

 

Rower przeznaczony praktycznie tylko do XC

 

Mój wzrost to 188cm, długość nóg - 92cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Zamówiłem ten rowerek przez allegro. Chciałbym się dowiedzieć czy jak zniżę siodełko to wejdę na niego spokojnie ? Mam 159 cm wzrostu. I jeszcze bardzo ważne pytanie ramę dałem 19' dobrze ?

 

Liczę na tym forum na normalne poważne odpowiedzi. Bo na innym się tylko naśmiewali i gadali że dostanę krwotoku wewnętrznego jak zjadę z krawężnika itp. Dziękuję i pozdrawiam.

 

 

CZEMU MODERATORZE USUWASZ MI TEMAT ??!!

Edytowane przez Ecia
Temat połączony z już istniejącym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że rama jest zbyt wielka. 19" jest zalecane do wzrostu 180-185cm.

Ważne jest aby odstep pomiędzy kroczem a górną rurą wynosił min. 10cm. A w Twoim wypadku na pewno się to nie uda.

 

U mnie sprawdził sie taki sposób doboru ramy:

mierzysz długość nogi od podłoża do krocza, mnożysz wynik razy 0,57. I przeliczasz na cale dzieląc przez 2,54.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku 17" byłoby już maxem - i to przy założeniu, że masz naprawdę długie (rzekłabym, wręcz "kobieco długie") nogi...

16" byłoby zdecydowanie bardziej odpowiednim wyborem - a nawet zastanowiłabym się nad 15". Kobiety proporcjonalnie mają dłuższe nogi, niż mężczyźni - ja np. przy 161 cm wzrostu mam długość 79 cm od gleby do krocza i jeżdżę na 15"...

Toteż, niestety, obawaim się, że trafiłeś z rozmairem jak kulą w płot... Jeśli jest możliwość wymiany - a powinna być - szybko jej dokonaj.

Pozdrówko w dobrej wierze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku 17" byłoby już maxem - i to przy założeniu, że masz naprawdę długie (rzekłabym, wręcz "kobieco długie") nogi...

16" byłoby zdecydowanie bardziej odpowiednim wyborem - a nawet zastanowiłabym się nad 15".

17" mże być - z małym zapasem na przyszłość.

Mój syn ma 152 cm wzrostu i LF-a 16" - co prawda mogła by być minimalnie mniejsza - ale jeździ w terenie i z kroczem nigdy problemów nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...