Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Rozmiar 52 to jest maksimum dla Ciebie.

Popatrz na geometrię i wymiary : http://www.bike-discount.de/en/buy/radon-scart-7.0-men-465055/wg_id-29

Wynika z nich, że na 56 to mógłbyś siedzieć na ramie, a tego przecież byś nie chciał.

Właściwie możesz się zastanawiać także nad 48 - wszystko zależy od stylu jazdy.

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiecki to nie moja bajka, ale tu piszą, że na długość jest ok (wysuniecie sztycy nie musi być do centymetra, ani nawet do trzech jak długość horyzontalna):

Ich bin letztens ein Bulls Cross 48er Probe gefahren. Das Oberrohr hatte Länge 590 und ich fand das super angenehm, obwohl 48er Höhe ja definitiv zu klein für 178/83 ist. - facet chyba pisze, że na długość było przyjemnie przy 590 mm horyzont w Bulls Cross 48er .

 

W obu watkach, nie ma słowa o dł. horyzontalnej nie licząc tego cytatu co wyżej. Oni nie wiedzą co piszą, albo rama jest zaprojektowana pod mostek 8 cm. Jeśli jest zaprojektowana pod mostek 10 cm to na 100% rozmiar 52. Zapytaj producenta jak długi jest most w 52 i 56 i po problemie.

Edytowane przez GTZaskar1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Oto odpowiedź z bike-doscount.de odnośnie proponowanej wielkości ramy |(dla jazdy bardziej sportowej niż rekreacyjnej), długości mostka i porównanie do rozmiarówki Cube Nature.

Co robić?

 

 

Guten Tag,

ich empfehle Ihnen die 56cm Rahmenhöhe. Der Vorbau beträgt  90cm. Bei der Marke Cube ist 54cm.

 

Mit freundlichen Grüßen
 
H&S Bike-Discount GmbH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube Nature w rozmiarze 54 ma podsiodłówkę 52 cm i to jest max na ciebie. Nie wiem skąd to porównanie u tego sprzedawcy, akurat te dwa modele mówia gdzie się kończy cienka granica, który będzie pasować, a który jest już za duży. Mostek masz 9 cm, czyli 52 ma horyzontalnie 680 mm, akurat, choć można zrobić 670 jak i 690 jak masz nieproporcjonalnie długie/krótkie ręce. Ale może niech się ktoś jeszcze wypowie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jestem tu nowy. Planuję kupić rometa orkan 5 lub 6 z ramą z 2015r. Zastanawiam się nad rozmiarem. Nadmiar informacji zmielił mi mózg:)

Mam 179 wzrostu, noga 79 - 80 (trudno ustalić) :)

Siedziałem dziś w sklepie na 21

Gdy stanę, ramę mam tuż pod kroczem, mogę jednak podnieść koło do 10 centów. Przejechałem się rowerem i chyba jest ok. Wcześniej miałem trekingowy (nie znalazłem opisu ramy) i była inna pozycja. Także trudno mi porównać. Może ma ktoś orkana i podzieli się doświadczeniem, a może ktoś kto nie ma orkana też mi coś podpowie. Będę wdzięczny.

19 czy 21? oto jest pytanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zacznę od tego, że kompletnie nie znam się rowerach, a przyszedł czas na kupno nowego :)

Do wydania max 1200 zł. Znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/solidny-szosa-teren-rower-spartacus-2016-cross-3-0-i6071957365.html

Rower wykorzystywany głownie do jazdy po twardej płaskiej nawierzchni i czasami po łatwych, twardych leśnych ścieżkach

Niestety mam problem z wyborem wielkości ramy. Mój wzrost to 181 cm, a długość nogi wynosi 86 cm. 

Koła 28 cali, a do wyboru rama 19' lub 21'. Z tabelki zamieszczonej na aukcji wynika za 19', ale szperając głębiej w internecie i różnych metodach pomiaru wychodzi mi, że 21'.

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w wyborze.

Edytowane przez M4nUnited
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam 179 wzrostu, noga 79 - 80 (trudno ustalić) Siedziałem dziś w sklepie na 21

 

Szukałem geometrii i nie mogę znaleźć. 

 

 

 

Mój wzrost to 181 cm, a długość nogi wynosi 86 cm.  Koła 28 cali, a do wyboru rama 19' lub 21'.

 

Z obserwacji na tym forum mogę podpowiedzieć, że ludzie ze stosunkowo długimi nogami wybierają rozmiar większy jeśli są prawie lub pomiędzy rozmiarami jak w twoim przypadku. Dlatego, bo przeważnie też mają dłuższe ręce i rowery nie są za długie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@M4nUnited

 

jeśli ręce masz proporcjonalnie równie długie jak nogi to sugerowałbym jednak 21".

 

Na 19" sztycę wyciągniesz bardziej do góry i siodło pójdzie w tył, niwelując (niemal) różnicę długości ram, tyle że dłonie będziesz miał na 19" niżej niż na 21"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...