Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

prośba o pomoc w doborze ramy. 

zastosowanie :  

teren:  lekki, ścieżki leśne, szosa, jakieś wycieczki jednodniowe , ponadto wożę dziecko w foteliku z tyłu. 

 

Moje dane  wzrost :  178, waga 80, noga 85. 

 

Myślę o trekingowym 28". rama 21" 

Czy podany wybór jest OK ? 

w/g kalkulatorów  właśnie taką  powinienem mieć jednak czy ona nie jest zbyt duża, sprzdawca w sklepie radzi 19 "  ?

Co o tym myłslicie ? 

Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam Was!

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc pytam w tym wątku. Planuję sobie zakup pierwszej szosówki i będzie to Triban 3. Mój problem jest taki, że ze wzrostem 176 cm jestem "na granicy" dwóch rozmiarów 54 i 57. W zasadzie na każdej ramie przy moim wzroście da się pojechać, ale... która z tych ram będzie wygodniejsza? Nie planuję żadnych wyścigów czy strasznie długich tras. Tylko jazda rekreacyjna, dość spokojna. Jak się wgryzę w temat to zmienię rower na bardziej rasowy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba o pomoc w doborze ramy. 

zastosowanie :  

teren:  lekki, ścieżki leśne, szosa, jakieś wycieczki jednodniowe , ponadto wożę dziecko w foteliku z tyłu. 

 

Moje dane  wzrost :  178, waga 80, noga 85. 

 

Myślę o trekingowym 28". rama 21" 

Czy podany wybór jest OK ? 

w/g kalkulatorów  właśnie taką  powinienem mieć jednak czy ona nie jest zbyt duża, sprzdawca w sklepie radzi 19 "  ?

Co o tym myłslicie ? 

Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Rozumiem że się przymierzałeś. Jeżeli w przekroku nad ramą ze stopami na szerokość bioder nie wadzisz genitaliami o ramę, a siedząc na rowerze nie czujesz się zbyt wyciągnięty, to jest OK. To jest trekking nie MTB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że się przymierzałeś. Jeżeli w przekroku nad ramą ze stopami na szerokość bioder nie wadzisz genitaliami o ramę, a siedząc na rowerze nie czujesz się zbyt wyciągnięty, to jest OK. To jest trekking nie MTB.

 

Tak to treking - tak też  napisałem.  

Do tej pory jeździłem na 26 ". 

 

Na początek to właśnie się  zastanaiwiałem co powinienm wybrać.  

Aż w końcu  zdecydowałem  się na 21". Poszukałem,  pojechałem,  przymierzyłem i kupiłem 54 cm.

 

Testuję od dwóch dni, jest SUPER. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po raz pierwszy.

Po dłuuuugiej przerwie znowu chcę zacząc jeździć na rowerze wraz z rodziną.

Wypatrrzyłem sobie Meridę 100-D gdzie jak widzę w sklepach najmniejsza rama to 46cm czyli ok. 18 cali (przynajmniej w sprzedaży). Na razie przymierzałem się do 48cm (ok. 19') bo taka była w sklepie i teoretycznie pozycja była ok, ale jajkami opieram się na ramie. Sprzedawca twierdził, że mimo wszystko 48cm byłoby odpowiednie. Na razie czekam na dostawę 46cm aby się przymierzyć.

Moje wymiary: wzrost 172cm, długość nogi od wew.strony 78cm.

Żona jeszcze się nie przymierzała, ale pewnie też będzie to jakiś crossowy model Meridy, ew. Kelly's w wersji damskiej. Jej wymiary to odpowiednio 166 i 74 cm.

Jazda typowo rekracyjna weekendowa, ja trochę więcej pojeźdzę niż żona, ale nie wyczynowo raczej dla zdrowia i zrzucenia kilku kg :) Głównie ścieżki rowerowe, ale będą się zdarzać wypady na jakieś leśne drogi.

Możecie coś doradzić w kwestii doboru wielkości ramy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19" to za dużo dla twojego wzrostu. Mawet mógłbym powiedzież, ze 18" to też może być troszkę za dużo. Mam te same wymiary (172, 79) i gdybym miał teraz brac ramę to 17". Nie pakuj się w 19-tkę, dobrze Ci radzę :)

 

Dla żony damska geo 17" lub męska 16"  powinna być okey.

Edytowane przez Lumperator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19" to za dużo dla twojego wzrostu. Mawet mógłbym powiedzież, ze 18" to też może być troszkę za dużo. Mam te same wymiary (172, 79) i gdybym miał teraz brac ramę to 17". Nie pakuj się w 19-tkę, dobrze Ci radzę :)

 

Dla żony damska geo 17" lub męska 16"  powinna być okey.

Dzięki za odpowiedź. Tak też mi się zdawało, że te 48cm to za dużo. Muszę teraz ustalić w sklepie czy 44cm jest w ogóle dostępna w Meridzie, bo i tak musiałbym się przymierzyć, a w sklepach internetowych jak pisałem wyżej podają najmniejszy rozmiar 46 jakby w męskich rowerach mniejszej ramy nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam pewną zagwozdkę. Przymierzam się do kupna ramy accent peak 26 i tu rodzi się moje pytanie... Czy rozmiar M będzie odpowiedni dla gościa o wzroście 178 cm i długości nogi 83 cm? 

Taka sobie, pozycja będzie raczej przygarbiona, lub w wypadku wyżej zamontowanej kierownicy - wyprostowana (turystyczna) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam



To mój pierwszy wpis na tym forum więc proszę o wyrozumiałość. Planulę zakup roweru szosowego a dokładnie chodzi o scott speedster s20 z 2013r. Mam problem z doborem wielkości ramy, nie wiem czy L czy XL. Mam 186 cm i waże 84 kg. To będzie mój pierwszy rower szosowy dlatego mam problem z rozmiarem. Będę wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

korzystając z "FAQ - najczęściej zadawane pytania", obliczyłam odpowiedni rozmiar ramy w calach. Zainteresowana jestem kupnem roweru miejskiego, dla którego przelicznika nie było. Skorzystałam z współczynnika dla roweru trekkingowego. W calach wyszło mi 18,6. W związku z tym, powinnam szukać roweru z ramą 18'' czy 19'' ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o rower trekkingowy to raczej większa, aczkolwiek zobacz jej długość, krótsza rama zawsze będzie bardziej turystyczna, pozatym jesteś kobietą, czy kalkulator uwzględniał też długości ramion? Piszę tak ponieważ kobiety ZAZWYCZAJ przy tym samym wzroście co mężczyźni mają dłuższą nogę a krótszy tułów i ramiona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a czy z rama 18'' miałabym aż tak duży dyskomfort w trakcie jazdy? Myślałam o rowerze tego typu:

 

http://allegro.pl/polska-damka-burghardt-lady-rower-26-kosz-stozki-i3170624589.html

 

taki, aby mi posłużył do jazdy na uczelnię, krótkie trasy raczej, asfaltowe, czy chodniki.

 

Zastanawiam się, czy w przypadku rowerów miejskich rama ma aż tak duże znaczenie, w moim przypadku pomiędzy 18'' a 19''.

 

Ciężko jest wypróbować rower kupując na allegro :D

Edytowane przez Agaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Chciałbym kupić Krossa Level A5 2012. Wg przeliczników rama idealna miałaby 18,8 cala, mój wzrost to 183. Zatem brać M czy L?

Oczywiście M to jest odpowiednik 19".

 

Witam, mam zamiar kupić rowerek Unibike Crossfire lub Vipera, lecz nie wiem jaki wybra dla siebie rozmiar. Co firma to inaczej są podane, a na ich stronie nie ma żadnych dokładniejszych opisów tylko np. 17" i 19". Doradźcie mi czy do wzrostu ok 173 będzie lepsza rama 17 czy 19 w takim rowerku?

 

W wypadku crossa to raczej 19".

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar kupić rowerek Unibike Crossfire lub Vipera, lecz nie wiem jaki wybra dla siebie rozmiar. Co firma to inaczej są podane, a na ich stronie nie ma żadnych dokładniejszych opisów tylko np. 17" i 19". Doradźcie mi czy do wzrostu ok 173 będzie lepsza rama 17 czy 19 w takim rowerku?

Kumpel ma tyle samo i jeździ na 19" i wg niego, oraz na moje oko jest OK. Crossy unibika mają dosyć krótkie ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...