Skocz do zawartości

[Góra Św Anny] - jednodniowa wycieczka 29 maj


bajtourka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

planuję 29go maja w niedzielę wycieczkę na Jasną Górę. Start Gliwice Rynek około 9tej.

 

Widzę to tak, że trasa przebiegałaby w większości lasami, drogami szutrowymi oraz przez pobliskie wioseczki, gdzie można coś po drodze zobaczyć, troszku historii poznać, jakieś fotki cyknąć:)

 

Na Górze Św Anny odpoczynek i następnie powrót inną trasą:)

 

Traska na dniach zostanie wrzucona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin 28my sb też będzie git, tylko piszcie ten kto chętny od razu jaki dzień.

 

 

Dodam jeszcze dokładniejszą rozpiskę traski:) Proszę->

 

I tak start z rynku i fajnie byłoby dostać się do Toszka ( i tutaj jakie są Wasze propozycje? ). Następnie z Toszka to: wiejskimi drogami do Kotulina i stąd niebieskim szlakiem rowerowym do Zimnej Wódki. Kolejna jest Olszowa skąd polnymi drogami dojeżdża się pod Górę Św. Anny (407 m n.p.m.).

 

Powrót:

 

Zjazd w kierunku Leśnicy (tu jest Muzeum Powstań otwarte od 9-15, wstęp nie cała 1/2 piwa puszkowego, 2zł ;)). Następnie to Zalesie Śląskie i Sławięcice (ale można też przez Ujazd). Nie daleko znajduje się teren obozu koncentracyjnego. Potem to już Niezdrowice, Rudziniec i można na Pławniowice, i potem przez Dzierżno, a można też krócej... Wszystko zależy jakie będą pomysły no i warunki atmosferyczne itd ;)

 

Linki do tras na GŚwA z Tarnowskich Gór

Trasa 5 http://www.trasyrowerowe.pl/trasa005.html

Trasa 5A http://www.trasyrowerowe.pl/trasa005a.html

 

No i fajna mapka http://kztt.webpark.pl/tablice.php?n=TablUjazd2&r=jpg

 

PozdROOWERKI :) No i mile widziane wasze modyfikacje jeśli znacie te tereny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sobotę na 100% się z Wami zabiorę byle bym ok 20 wrócił do domu :P bo finał ligi mistrzów jest i muszę oglądać :: Diabełki grają :)

W jakich godzinach proponujesz wyjazd ?

Musiałbym wiedzieć o której musiałbym wstać na pociąg (ponieważ mieszkam jakieś 60 km od Gliwic = 1.05 h pociągiem).

A trasa nie powiem bardzo interesująca się wydaje a okazja by tam kiedyś pojechać u mnie jest mała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich :icon_lol:

 

Jak widać jestem z Rudy Śląskiej...na forum trafiłem niby to przypadkiem hehe.. mam 24l. chwilowo przerwa od polibudy..pracuję....

 

nie wiem czy takie wycieczki na początek będa na moje siły:-)...jeździc lubiłem zawsze, ale tak od tego roku na poważnie... :icon_wink: widze ze jest tu dużo osób z moich okolic..pozdrawiam. i byc może do zobaczenia... :icon_cool:

 

czas teraz na poczytanie forum :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to zadecydowaliście 28go jadymy:D a 29go będę w pracy więc ładnie się to wszystko potoczyło :) Hm może 9? Może też być 10ta, najlepiej ludziki spoza Gliwic się wypowiedźcie... ale wiadomo im później wyruszmy tym później wrócimy, a tu niektórzy na mecz się śpieszą ;) A co do średniej, myślę, że w sporej grupce (a jeszcze jest parę osób chętnych z innych forów :icon_mrgreen: ) zawsze jest tak, że tworzą się podgrupki, które jadą swoim tempem;)Najwżaniejsza jest droga i miłe wykorzystanie ostatniego majowego weekendu:D

 

A teraz się tak zastanawiam ile max osób może liczyć taki niezorganizowany peletonik jadący drogą... :blink:

 

To co sobota 21 trening?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...