Skocz do zawartości

Dartmoor Section!


Driver

Rekomendowane odpowiedzi

kurde czytalem problem magnusa ale on mial ss ja nie wiem czy to tak ma byc czy nie ramke mam na gwarancji i nawet jescze nie zlozono<na częśći czekam>wiec nie wiem czy wysylac a w mojej okolicy nie ma zadnego porzodnego sklepu same badziewie. moZe ktos ma sf i mi pomoze czy tylne widly mają być po obu stronach tulejki suportu oddalone tak samo bo moja lewa jest ze 3 mm bliżej krawedzi od prawej okiem tego nie widaćale suwmiarko juz za bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisaj dostalem wszytskie części więć mogę podać wam mój konfig:

rama: DARTMOOR STREET FIGHTER 2006 14"

amor: SUNTOUR DURO E

kiera: DARTMOOR RIFLE

mostek: DARTMOOR WARBIRD

korba: JAKIEŚ SHIMANO STARE(DO WYMIANY)

chwyty: AUTHOR

stery: VP

koło przód i tył: VUELTA RODI EXCALIBUR DH 26"

heble: TARCZE TEKTRO IC 160mm

klamki: TEKTRO NA DWA FINGERY

manetka: SHIMANO GRIPSHIFT

przerzutka tył:SHIMANO ALTUS (DO WYMIANY)

suport: VP(DO WYMIANY)

pedały:SHIMANO(DO WYMIANY)

siodlo i sztyca: PEUGOT<PERZOT>(ALE BEDZIE DARTMOOR)

OBEJMA: WOODMAN

PIASTY: SHIMANO DEORE

CO O NIM SĄDZICIE ZDJĘCIA DAM JAK POSKŁADAM DO KUPY WCZEŚNIEJ MIALEM AMSTAFFA 2005 I NIE WYTRZYMAŁ KOLIZJI Z DRZEWEM ;) MOZECIE MI COS POWIEDZIEĆ NA TEMAT KORB DANGEROUS MIKE I PEDAŁÓW VP

JAK BY KTOŚ MI MÓGŁ WYSŁAĆTE FILMIKI Z MANUALEM I BUNNY CHOPEM NA herr_maki@wp.pl zgóry txh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tylnego trójkąta to moze bez kitu co jakis czas bubel sie trafia im a i tak sprzedają (i czemu akurat mi:P?) ? Moim zdaniem takie krzywe przyspawanie tylnych widełek jest nie do przyjęcią! Koło musiałem przecentrować aby bylo centralnie w widełkach, nie mam cierpliwosci ale na uparłego taki rower moglby zostawac 2 slady :) (i nie mowie o skręcaniu:P). Jeżdze cały czas na takiej krzywej i żyje, manuala leci jak ta lala, pedal kick niczym spaceman, i jakos nie odczuwam tego trójkątu, ale efekt psyhiczny zostaje...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie ma sprawy, a co do złamania, to mysle ze taki LEKKI przechyl nie przyczyni sie do zmniejszenia wytrzymałości, kąty zostąją mniej wiecej te same i wszystkie przeciązanie nadal sie ładnie rozkładają po ramce. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nareszcie poskładałem rower i mogę do was dołączyć :D

 

Konfiguracja wygląda mniejwięcej tak:

 

Rama: Dartmoor Street Fighter 14"

Amor: SR Suntour XC-PRO D-TA

Hamulce: no name (ale dobrze hamują)

Obręcze: Kelly`s Razor Blade (bardzo wytrzymałe)

Opony: P:Kenda K-rad 2,3 / T:Kenda Kinetics 2,35

Korba: Truvativ Firex

suport: Truvativ

Przerzutka tylna: Shimano Acera

Siodło: Dartmoor Race sitterr

Stery: Futura S209 (maszynowe)

Pedały: jakieś platformy FPD

Kiera: Kalloy

Mostek: Kalloy

Sztyca: Accent

 

Reszty nie wypisuje bo to wstyd :)

 

Jest to (a raczej był ;) ) Kelly`s spider `04 Po "niewielkich" modyfikacjach :twisted:

 

Na dzień dzisiejszy wygląda Tak, ale z czasem wymienie reszte części a zwłaszcza kiere i mostek

 

Druga fotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze ktos oprócz mnie ma street fightera :) i nawet kolor ten sam. ogólnie fajy sprzet tylko uważaj na amora bo jest zje**ny. mój kolega go mial w cocainie skoczyl dropa 2,5 metra zlamala sie korona golenie wyjechaly w góre i wybiły mu dwa zęby z prawej strony i TRZECIEGO ukruszyły lol. korona to ich najsłabszy punky a tak pozatym to reszta w porzo <oprócz kiery i mostka> :)

 

 

POZDRO FOR ALL

 

 

DARTMOOR 4EVER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koronę ma taką samą jak duro, którego ma większość i jeszcze żyją więc może u mnie też trochę wytrzyma.

 

A w ogóle ja na razie nie zamierzam robić 2 metrowych dropów, bardziej jakieś hopy i trochę street.

 

P.S.

To był drop na płasko? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokaldnie to byl chyba gap na schodami ja skoczylem na dragstarze i duraczu d a on na cocainie i tym amorku co ty sr suntour cos tam coss tam :) i nie wytrzymal <moze to tez byla wina nizbyt dobrego lodowania na dwa kola od razu> nie wiem ale sie strzec lodoań na plasko ja juiz mam 3 duracza w karierze

 

TWÓJ sr różni sie od duro. ma inno lewo goleń i mocowanie jej do korony. wiem bo po glebie kumpla penetrowalismy go goleń lewa zaraz pod blokado w koronie ma taki cycek w lewo i to on robi goleń mniej wytrzymalo troche ale zawsze jak złamiesz amora to go rozetnij boch'em i sam zobacz

 

 

sam JUŻ zapewne wiesz suntour suntourowi nie równy :)

 

POZDRO FOR ALL

DARTMOOR4EVER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe stara sztyca była idealna a tąkupiłem na oko 0.6mm to nieduża różnica ale stoczyć nie ma z czego ba sztyca ma śćianki tak z 1.5 mm a rura podsidłowa też nie bedzie rozwiercana bo ramka na gwarancji więc musze wymienić sztyce i już a ja najpierw pchałem sztyce pukadełkiem<młotkiem> i wku***ałem się że nie wchodzi i że moja rama to totalny bubel że spawy pokurczyły rurę podsiodłową w ogóle nie myślałem że sztyca jest za szeroka:D

 

 

 

 

 

 

DARTMOOR4EVER

 

POZDRO FOR ALL

 

P.S PANOWIE TEMAT UPADA

 

P.S2 CO MYŚLICIE NA TEMAT PODRABIANYCH DURACZY Z PIVOTAMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie w polsce w krynicy mamy karpiela

model armageddon wart 4000 euro jezdzilem dzis na nim ja pier**le jakie wrazenia 270 mm skoku z przidu i 275 mm skoku z tyłu i to ma mój wuj <jupi> przez najbliższy tydzień na jaworzynie bedziemy go katować

 

narazaie papa

DARTMOOR4EVER

KARPIEL4EVER

 

POZDRO FOR ALL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

driver FASCYNUJĄCE TO SĄTWOJE MAŁE :) CZERWONE :P KAPRAWE :022: OCZKA NA NIE HARDCOROWYCH FAJNYCH ZDJECIACH A JAK CI COS NIE PASI TO PODJEDŹ NA JAWORZUNKE GONDOLA KOSZTUJE ZALEDWIE 6 ZETA NA GÓRE <TANIEJ BEDZIESZ MIAŁ NA PIECHOTE ALBO Z KOPA>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...