Skocz do zawartości

[rower] Kands energy 1300


Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo, jednak po prostu jeśli hamulec mechaniczny pewnej marki kosztuje 150zł, a hamulec hydrualiczny tej samej marki - 170zł, różnica na pewno nas nie "powali". Nie chodzi mi o to, że mechaniki Br-M375 mogą się równać z hydrualikami Sram XX, tylko że te mechaniki mogą się równać z np. tanimi hydrualikami BR-M395 :)

Ale z tanich hydraulików taniej i łatwiej prześć na lepsze niż z jakich kolwiek mechaników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fenrir zastanawiam się skąd u ciebie taka wiedza o rowerach(częściach)skoro kilka stron wcześniej pytałeś co wymienić aby zacząć jeździć "kands'em" po kilku miesięcznej przerwie...oraz skoro "nie wiesz"(nie wiedziałeś) jak zmienić hamulce,oraz kierownice(tym mnie dobiłeś) :woot: 

posty   #736  #741  #778  #780 #783 itd. itd. :wallbash:   :whistling:

 

 

Edytowane przez pokerman9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam :D

może ja się wychylę...najpierw jaki hamulec,tarcza czy v-ka?

następnie w przeglądarce wpisz regulacja hamulca i masz odpowiedź... 

http://www.forumrowerowe.org/topic/41824-v-brake-vademecum/

http://www.forumrowerowe.org/topic/50063-hamulce-tarczowe-regulacja/

http://www.forumrowerowe.org/topic/148378-poradnik-regulacja-i-ustawianie-zacisku-hamulcowego/

 

powodzenia  :thumbsup:

 

jutro proszę o usunięcie posta(nie tylko tego)bo się straszny śmietnik robi  :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z wyceną Kandsa 1300 z 2010r. Na rowerze przejechałem ok 2500 km, głównie po szutrowych ścieżkach i asfalcie. Rower posiada kilka zarysowań, amortyzator (XCR) bez luzów, wszystko działa jak należy. 

Jaka uczciwą cenę mogę zaproponować potencjalnemu kupcowi? A może ktoś z Was byłby zainteresowany kupnem? 

Pozdrawiam

Edytowane przez DSTR911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DSTR911 myślę,że jeśli rower jest z 2010r. a dałeś za niego wtedy w granicach 900zł,to max (wg. mnie) będzie 500zł,chociaż nie wiem czy ktoś tyle da :D

ja swojego chcę sprzedać z 2013r.,kupiony w połowie marca tego roku,nalot 500km. i mam problem w granicach 1k...

 

teraz coś odemnie...w związku ,że nie moge sprzedać swojego a chcę rower na tarczach(v-ka mizernie daje sobie rade w terenie gdzie jeżdzę) :) zastanawiam się nad zmianą hamulca na tarcze...i tu się nasuwa pytanie...zmienić piasty(koszt przeplotu 25zł),czy kupić całe koło(np. takie jak w KE 13000 2014r) i założyć np. avid'y bb5...ewentualnie sprzedać tego taniej i kupić K1300 na mechanikach lub hydraulice z 2014r :D

thx :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponad 3500km użytkowania Kandsa (2013) zaczęły wydobywać się dość niepokojący dźwięk. Przy skręcaniu lub podczas pokonywania podjazdu. Obawiałem się, że może to być pęknięcie w ramie, ale nigdzie nie znalazłem niepokojących pęknięć, prócz odprysków :P. Póki co specyfikacja standardowa. Czy ktoś z użytkowników spotkał się z takim zjawiskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1] Panowie/Panie szukam fotelika dla dziecka 10 miesięcznego do mojego rocznego Kandsa 1300. Jaki byście polecili ? Nie interesuje mnie z odchylaniem. Czy warto wchodzić w te droższe "firmowe" czy może taki wystarczy w zupełności ~~> LINK

Czytałem tu na forum, że Hamaxy Kiss cieszą się popularnością ale ktoś pisał, że przy większych nierównościach ocierają o oponę... i stąd trochę mnie to zmartwiło i zastanowiło.

 

2] Mam jeszcze drugi problem. Otóż po przejechaniu ok. 7-8 km. zauważyłem, że podczas podjazdów gdy nacisnę mocniej na pedały to tak jakbym słyszał wgniecanie. Domyślam się, że chodzi o smarowanie a co wy myślicie o tym ?

Edytowane przez sakreble
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zobacz czy ta aluminiowa ramka nie jest luźna. Kiedy jest poluzowana to lubi strzelać i trzeba co jakiś czas dokręcać. Też tak mam, ale za 2 tygodnie przechodzę na SPD kiedy tylko wypłata wpłynie na konto. Jeśli nie pomoże to odkręcić i przesmarować gwinty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Kands 1300 Disc z małym przebiegiem: 300km, większość i tak na blokadzie skoku, więc brak luzów, rocznik 2013 na sprzedaż. Cena: 1100 do negocjacji. Rozmiar 21, mam 184cm wzrostu i 84 długość nogi i to idealny rozmiar. Więcej info na pw. Gratisy - osłona na tylni trójkąt,licznik "Bicycle computer", działający, baterie do wymiany i nowe gripy z B'twina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakładał ktoś do swojego kandsa opony w rozmiarze 2.2 lub większe? Ja do swojego załozyłem race king 2.2 i mam chyba małe problemy :/

 

Ja mam u siebie (rocznik 2011) SmartSamy 2,25  - wchodzą bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniżka 5% - hmm... gdyby Kands chociaż posiadał coś klasy Cayona XT, a tak nie ma na co mi się przydać ta zniżka :P

 

Cayon XT również jest w naszej ofercie, nie mamy go na sklepie internetowym, jednak zamówienie można złożyć telefonicznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie (rocznik 2011) SmartSamy 2,25  - wchodzą bez problemu.

 

Założyłem te race kingi, z przodu niby wszystko ok a z tyłu w jednym miejscu jest większy balon tzn nic nie widać, nic nie wystaje itp tylko widac jak sie szybciej kołem zakręci, że coś jest nie tak i rower lekko podskakuje jak jade szybciej :/ Obręcz jest prosta, sprawdzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem te race kingi, z przodu niby wszystko ok a z tyłu w jednym miejscu jest większy balon tzn nic nie widać, nic nie wystaje itp tylko widac jak sie szybciej kołem zakręci, że coś jest nie tak i rower lekko podskakuje jak jade szybciej :/ Obręcz jest prosta, sprawdzałem

 

Sprawdź, może opona źle Ci się ułożyła na obręczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie...czy  tylne koło w Waszych kands'ach jest idealnie po środku między widełkami?!?

u mnie prawie ociera o lewą stronę,mam może 5mm luzu,mam tak od początku ale zawsze zapominam zapytać :)

rower po 9ciu dniach wrócił z serwisu...nie wiem czy mam się śmiać czy płakać :sick:   :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...