Skocz do zawartości

[rower] Kands energy 1300


Rekomendowane odpowiedzi

A to ciekawe. Czarna wajcha blokady to zazwyczaj MLO, niebieska to HLO. Raz na zdjęciach jest czarna, raz niebieska :) No, pany, ja wam powiem, że jeśli obecnie da się dostać Kandsa MTB z HLO to te rowerki osiągają wyższy poziom przydatności w terenie :)

Edytowane przez Tadeus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SF-13 XCM = XCM v3 MLO

 

Ja i tak w przyszłości wymienię ten amortyzator, tyle, że chyba nie ma sensu wydać 300zł na XCR'a który jest może o kilka procent lepszy od XCM'a, więc wymienię na jakiegoś powietrznego Rock Shoxa :)

 

Trochę poza tym nie rozumiem opisu tej aukcji "Geometria nie jest zbyt agresywna" No to jest wiadome, w Krossie Level A6 geometria też nie jest "agresywna" tylko podobna do Kandsa, to typowa geometria XC. Ciekawe co miało znaczyć "agresywna", że geometrię jak w rowerach do DH?

 

Poza tym nic nie jest zmienione, klamkomanetki różnia się tu tylko wyglądem i nazwą, są tak samo dobre.


A, i wie ktoś ile waży w końcu Kands E1300 z tarczami? Na jednej aukcji pisze, że 13,6 kg, na drugiej, że 14,2 kg, na trzeciej, że 14 kg itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wychodzi na to, że Kands 1300 2014 to świetna maszyna. Oczkowane obręcze, olejowy amortyzator z blokadą, stabilniejsze UNO zamiast mającego mieszane opinie Zooma. Hehe, widać, że Kands nie ustaje w miażdżeniu konkurencji :) Szkoda, że nie ma chyba opcji bez tarcz z tymi samymi bajerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, i wie ktoś ile waży w końcu Kands E1300 z tarczami? Na jednej aukcji pisze, że 13,6 kg, na drugiej, że 14,2 kg, na trzeciej, że 14 kg itp.

Według mojej wagi mój egzemplarz ważył 14 428 g. Rocznik 2011 jak wyżej pisał szewka.  Nie był on w 100% oryginalnej specyfikacji (poniżej rozpiska) a rama też trochę klockowata bo waży 2 288 g.

spec+-+Kopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, 14,4 kg to dosyć sporo. Może ten z 2013 jest trochę chudszy, szczególnie że większość sprzedawćów podaje wagę 13,6kg

 

@sain

 

W Kandsie z 2014 jest ta sama rama - hydroformowane aluminium 6061 t6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 13,6 bym nie liczył :) prędzej na 14,0 kg :D zawsze możesz też poprosić o zdjęcie z rowerem zawieszonym na wadze wędkarskiej ;)

EDYTA: w ostatnim zdaniu oczywiście chodzi mi o sprzedawcę (żeby jego poprosić o to zdjęcie) ale jakoś mi umknęło napisanie tego

Edytowane przez benek196
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8338 do 9000 cała waga roweru bez piast, opon, hamulców, ramy, pancerzy. Więc może ten rower waży 13,6 kg albo nawet mniej ;)


Waga oczywiście oryginalnego osprzętu.

Edytowane przez Fenrir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że to jakiś błąd, bo na pewno jest tam AL6061, różnica jest taka, że AL 6060 jest mniej podatnyn a rozciąganie, a grubość ścianek to 0-3mm, AL6061 ma grubość ścianek 5-6mm i jest bardziej podatny, czyli takie pierdoły nic nie znaczące dla rowerzysty ;)

 

Tak przy okazji, jaką geometrię ma Kands E1300? Bo nigdzie tego znaleźć nie mogę.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie troche z innej beczki dotyczące mojego nowego projektu. A mianowicie : czy linki z przerzutek mogą iść na krzyż tak jak to jest w załączonym zdjęciu czy tak ze np. linka z lewej manetki wchodzi pod rame z lewej strony.( tak jak jest w większości rowerów)

Napiszcie co o tym myślicie.

 

manetki xt

 
dodam, że mam gumki ochronne żeby się rama nie rysowała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą wchodzić pod zbyt ostrym kątem/nie mogą się giąć - niezależnie od ustawienia kierownicy.

 

Jeśli to osiągniesz jakimś sprytnym sposobem, to możesz sobie nawet wokół głowy przepleść :D

 

Moim zdaniem w tym twoim przy zbyt ostrym skręcie napięcie na pancerze będzie zbyt duże. Ale może tylko mi się wydaję.

Edytowane przez Tadeus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...