Skocz do zawartości

[trzeszczenie po glebie]jak zlokalizować, wyeliminować


michuuu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Małe wprowadzenie. Po awaryjnym, nieudanym hamowaniu zsiadłem z roweru przez kierownicę (kilka siniaków,opuchlizna tu i tam). Rowerek wykonał również salto ale wygląda że upadł lepiej niż ja bo jedyne widoczne ślady to zrypane rogi. Ale od tego czasu coś obrzydliwie trzeszczy. Nie mogę zlokalizować tego trzeszczenia, raz wydaje się że kokpit, raz że siodło i sztyca. Przy pedałowaniu po płaskim nic nie słychać nawet jak lepiej depnę, dźwięki wydobywają się wtedy kiedy rower zaczyna pracować na nierównościach. Pomóżcie, gdzie szukać jak wyeliminować, Rama nie wygląda na uszkodzoną, nie zlokalizowałem żadnej rysy która może świadczyć o pęknięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Podczas jazdy po nierównościach jak będzie trzeszczeć spróbuj kawałek pojechać na stojąco. Jak dalej będzie trzeszczeć masz sztycę i siodło wyeliminowane. Spróbuj chwilę przestać pedałować, nawet unieś nogi nad pedały, jak nie przejdzie to nie korba/suport/pedały. Sprawdź dokręcenie wszystkich śrub, sprawdź szprychy, czy żadna nie pękła przy glebie.

Masz fulla czy ht? Ja mam podobny problem w swoim fullu, coś mi stuka/puka tylko podczas jazdy po nierównościach. Sprawdzałem już chyba wszystko co się da, jedyna rzecz na jaką wpadłem to że po skręceniu tylnego zawieszenia przestaje stukać. Wszystko skręcone jak trzeba, nigdzie nie ma luzów, normalnie megazonk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ze skrzeczy jak mocniej chcesz depnąć opierając się na kierownicy (bo na prostej drodze jest cicho)

 

zawsze wtedy kiedy jedziesz po wertepach -> mocniej trzymasz kierownice

 

czy trzeszczy przy podjazdach?

 

jak tak to sprawdź dokręcenie śrub w kierownicy, mocowanie mostka kierownicy (chyba tak to się zwie)

podczas upadku pełen impet (największy pęd) miała kierownica i ona najprawdopodobniej najbardziej cierpiała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Mod Team

Siodełko!!! Zastanawiam się jak to wyeliminować. Pręty całe. Przebieg i wygląd nie kwalifikują do wymiany a przy tym wygodne (WTB). Zdjęte ,mocowanie oczyszczone z brudu, piasku i dalej trzeszczy. Macie jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...