Skocz do zawartości

[Drogowy znak rowerowy] - co oznacza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

 

Jako, że w sumie od niedawna zaprzyjaźniłem się z rowerem, spotkał mnie mały problem.

Otóż nie wiem co oznacza dość mały znak (często umieszczany pod głównymi znakami drogowymi, typu Przejście dla pieszych, czy znak skrzyżowania ulic) ukazujący rower na białym tle, a pod spodem szary odcinek - drogi ?

Znak

Dodam, że w miejscach, gdzie są te znaki, nie ma żadnych wydzielonych ścieżek rowerowych - jest jezdnia no i chodnik, nic poza tym.

Czy dobrze mi się zdaje, że znak ten informuje mnie o dopuszczeniu jazdy rowerem po chodniku ?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No to tak:

- kolor szlaku rowerowego w Polsce nie odzwierciedla jego trudności;

- kolor czerwony nie jest zastrzeżony dla szlaków najważniejszych itd - jest po prostu atrakcyjny wizualnie i jak gmina wyznacza na swoim terenie dwa szlaki to najczęściej są to kolory szlaków czerwony i niebieski tudzież zielony;

- oficjalnie szlaki są znakowane w następujących kolorach: czerwony, zielony, niebieski, żółty i czarny.

Jak widać nie ma koloru szarego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Lokalni co by było lepiej widać (nie dublowało się na mapie) zmieniają jeszcze kolor roweru. Widziałem na Kaszubach w ub. roku tyle tras rowerowych na jednej mapie że ich oznakowanie wymagało nie lada inwencji. Inne kolory tła .inne roweru, czasami jeszcze jakiś cóś żeby się odróżniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No tak, ale PTTK nie uznaje takich szlaków, co nie zabrania gminom takowe tworzyć. Problem jest tylko taki, że robione są za unijne pieniądze i powstają trochę na gębę i trochę na odczep się i trochę na wariata Często jest tak, że gmina po wytyczeniu szlaku ma gdzieś jego utrzymanie i oznakowanie znika w trzy-cztery lata. Zwłaszcza tabliczki i słupki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...