Skocz do zawartości

[3000 zł ] 3 typy lub nowe propozycje


arttek

Rekomendowane odpowiedzi

WItam na forum

 

Jako, że jest to mój pierwszy post chciałbym się na wstępie przywitać:

Cześć :)

 

Jako nowy użytkownik, fotograf z zamiłowania i biker mam do Was pytanie odnośnie roweru.

 

Przez wiele lat, bardzo wiele lat służył mi mój żółty kross, który niestety jest już za mały i osprzęt z wiekiem coraz bardziej się sypie. Chciałem go jakoś zreanimować rok temu, ale pomyślałem, że dolatam do końca sezonu na nim i kupie nowy, bo jest to najrozsądniejsze rozwiązanie (przy małej ramie i zepsutych wszystkich komponentach).

tak więc.

 

Poszukuję roweru, który posłuży mi na wyjazdy do lasu- dość ciężkie tereny (błota, bagna, lasy bez ścieżek, piachy, z górki i pod górke, przewrócone drzewa, woda, wilki jakieś, kamienie itp.), po szosie i wszędzie indziej do 3000 zł.

jak na razie mam 3 typy:

http://konaworld.istore.pl/pl/caldera-2010.html?partner=1984#op1

 

http://www.bikeman.pl/rower-gorski-giant-talon-1-p-1376.html

 

http://www.arkus.sklep.pl/rower-giant-yukon-fx-2-2011-negocjuj-cene-p-254.html

 

ponadto mam jeszcze swoje "małe" wymagania :)

 

amortyzator - skok 100 mm w tym przedziale pewnie to będzie dart 3 lub tora (nie mówię, że to złe amory, ale fajnie by mieć epicona albo marzocchi, czy jak to tam sie pisze:)). Może wystąpić także i tylni amortyzator, lecz nie mam ciśnienia na niego (miałem przez wiele lat i był dość uciążliwy przy zwykłej jeździe po asfalcie- choć mogę się mylić i mogła być wada przerzutek).

 

przerzutki minimum klasy (chyba dobre słowo) deore - tyczy się to przodu jak i tyłu.

 

hamulce- w tej klasie to wypadało by mieć już tarcze, bo i solidniej hamują.

 

kierownica najlepiej łamana (wydaje mi się, że lepiej się jeździ w terenie z taką)

 

Rower musi być nowy i ze sklepu z okolic warszawy (chciałbym do niego przysiąść), prawdopodobnie będzie brany na raty.

 

aha, o innych komponentach nie piszę bo się kompletnie nie znam na nich (na tych opisanych teoretycznie też nie:)

aha2, proszę nie brać pod uwagę krossa (raz miałem i chciałbym na czymś innym teraz pojeździć)

 

Powyżej przedstawiłem swoje typy, które sa wg mnie warte uwagi...

oczywiście wasze obiekcje, informacje, typy, porady itp itp itp są BARDZO miło widziane. Zawszę mogę zmienić zdanie co do typu.

 

z góry dziękuję za rady, uwagi i inne poniżej posty :)

 

PS. Wiem, że było kilka tematów podobnych, ale nie takich jak ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważę 57 kg. przy wzroście 178 cm.

 

 

no to youkon odpada w takim razie. W sumie tak myslalem, że będzie pierwszy.

 

a nie masz jakiegoś innego typu niż kross? jak pisałem w pierwszym poście, chciałbym, żeby to nie był kross.

może to troche głupie, ale...

 

a co byś wybrał pomiędzy tymi dwoma? kona czy giant? i dlaczego tak a nie inaczej :) pytam się bo nie znam się tak naprawdę na komponentach i chciałbym sie trochę dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to są moje typy, wiec wiem, że fajnie wypadają :)

 

może nie upieram się, ale po prostu nie chcę krossa :)

 

nie wie ktoś jak się sprawuje ogólnie kona? jak geo. ramy itp? mało ogólnie jest opinii na ich temat w sieci tak naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marce Kona nie ma nic złego,

No jest pewien haczyk, kąt podsiodłówki to 72,5*/71,5* a sterówki 68,5* przy linii łańcucha 417 mm, co sprawia, że nie jest ideałem w jeździe pod górę ;), to raczej rowery do jazdy w dół, choć nie dla każdego musi to być problem.

W dodatku ramy są długie, 610 mm przy 18" to sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga słuszna i na miejscu, ponieważ nieświadomy kupujący może nie zostać o tym poinformowany w sklepie , a jazda po placu przed sklepem nie uświadomi jak rower będzie się sprawował w terenie.

Dodam od razu, że mankamenty o których pisałem, uwidocznią się dopiero na stromych wymagających podjazdach, natomiast długa rama uwidoczni się szybciej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe spostrzeżenia o ktore mi chodzilo najbardziej.

byłem w sklepach ogladałem kone, gianta i specialized (rockhoppera chyba poprzedni sezon).

Giant odpada na bank.

Mimo, iż special ma najlepsza geo z tych wszystkich prawdopodobnie też odpadnie, bo ma gorszy osprzęt od np. kony kuli (choc wiem, ze to jest drugorzędna sprawa, bo można zawsze wymienić hamulce, przerzutki, amor itp).

w sportsales sprzedawca doradził mi bardziej kule niż caldere i chyba przy tym pozostanę.

 

Choć waham się wciąż nad tym specialem

 

jeszcze przejade się raz jeszcze do airbike i sportsales i się mocno zastanowię. Przetestuje je i zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

dziekuje za pomoc i czekam jeszcze na jakies ciekawe i pomocne informacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...