Skocz do zawartości

[Napęd] Kross A2 - problem


maciek190

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pewien problem. otóż zakupiłem rower Kross A2 i po około 100km przebiegu zaczęło coś strzelać. Precyzując: jest to dźwięk... tak jakbym słyszał kręcące się łożyska w rowerze, jednak występuje on wtedy, gdy na tylnej przerzutce ustawione zostaje przełożenie 1-5 i naciskam mocniej na pedała.

Wiem, wiem, takich tematów może już było kilka na forum, jednak w żadnym z nich nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi i niestety nie mam na tyle czasu, aby rozkręcać cały rower i szukać usterki. Na gwarancję też nie oddam gdyż mam za daleko do serwisu.

 

Z góry dziękuję, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż nie mam ochoty ci odpowiadać. Temat jest tak niesamowicie niesprecyzowany, że aż szkoda słów.

 

Level A2 jest produkowany od chyba 2007 roku i skąd ja mam wiedzieć, który ty masz model? Podaj dokładne nazwy części napędu a najlepiej zrób zdjęcie roweru (dość dokładne). Sprawdź czy zębatki w kasecie są dokręcone (ja miałem niedokręcone i był taki efekt). Podaj więcej szczegółów. Pomijam to, że po 100km powinieneś pójść do serwisu i w ramach gwarancji zrobić przegląd. Po takim przebiegu w nowym rowerze pojawiają się różne luzy na jakichś śrubkach i producent ma OBOWIĄZEK ci wszystko dokręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Jest to kross A2 2010 v-brake,

Napęd:

 

Przerzutka przednia: Shimano Altus FD-M310

Przerzutka tylna: Shimano Alivio RD-M410

Korba: Shimano FC-M311

Środek suportu: Kaseta Alfred Thun

Kaseta: Sram PG-830 8-speed

Łańcuch: Shimano CN-HG40

Pedały: NATTY CS-90KA

 

Doszedłem do wniosku, że wymienię suport, i tu nasuwa się nowe pytanie: jaką wybrać długość osi suportu, żeby ten pasował do tego roweru?? najlepiej prosiłbym o konkretne oferty modelu, jak najtaniej, górna granica to powiedzmy... 40zł(tyle kosztują suporty Shimano na allegro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli po 100km padł ci suport to na gwarancję dziada ale może być tak że masz przekos bo 1-5 to już przekos i łańcuch trze o przerzutkę. wzuć 3-2 i pewnie będziesz miał podobne obawy a i nie zdziw się jak łańcuch będzie szybko domagał się wymiany albo zerwiesz na podjeździe i se klejnoty uszkodzisz jak na 1-5 będziesz jeździł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie wiem jak wy ale ja tarcie o przerzutke odrużnie od padających łozysk w pedałach/suporcie ( bo dźwięki bardzo podobne).

 

Jezeli pedały to na pewno poczujesz wibracje na stopach podczas trwania owych dzwiekow. Przy łozyskach suportu nie jestem pewien.

 

Ja miałem tez tak ze jak zrzucałem na 2 z przodu i zwiększałem moment obrotowy korba charakterystycznie chrobotała ale to była wina lancucha bo pierwszy raz mi sie to zdarzyło. ale pojeździłem i sie dotarło.

 

Na przełozyeniach 1x5,6,7 jeżdżą wieskowi maniacy pasienia byków najczesciej z filcami na nogach, obowioązkowo pokrzywionymi obreczami, przypominającymi powierzchnia nasze ładne kraajowe drogi i zaawansowanym stadium rdzy na kazdym podzespole ktory jest na nia wrazliwy.

 

Nie pisze tego zeby kogoś wyśmiać tylko to czysta prawda w moim regionie ... :blink:

 

Wiec nie bądź jak te chłopy z pola i używaj przełożeń jak Bóg przykazał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Na przełozyeniach 1x5,6,7 jeżdżą wieskowi maniacy pasienia byków najczesciej z filcami na nogach, obowioązkowo pokrzywionymi obreczami, przypominającymi powierzchnia nasze ładne kraajowe drogi i zaawansowanym stadium rdzy na kazdym podzespole ktory jest na nia wrazliwy.

 

 

 

Tomek - a kwalifikujesz się do powyższego opisu? No nie, to po co te fochy do Kamila? Byków też nie pasasz na swoim anathemie :icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przełozyeniach 1x5,6,7 jeżdżą wieskowi maniacy pasienia byków najczesciej z filcami na nogach, obowioązkowo pokrzywionymi obreczami, przypominającymi powierzchnia nasze ładne kraajowe drogi i zaawansowanym stadium rdzy na kazdym podzespole ktory jest na nia wrazliwy.

 

 

Pisząc:"gdy na tylnej przerzutce ustawione zostaje przełożenie 1-5" miałem na myśli biegi od 1 do 5 na tylnej przerzutce, nie 1x5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nikogo nie chiałem urazic ;) Ale taka prawda jak widze jakiegoś młotka co jedzie 1x6 (bo wiecej nie ma :D ) az mi sie serce kraje ze sprzet mimo ze leciwy tak cierpi. takiemu wigry i niech smiga :D przynajmniej przkowsów nie porobi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...