Skocz do zawartości

[uszczelniacz do opon] domowej produkcji


leo1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

kilka dni temu, czyli po roku od kupna, zalałem kolejne ghetto, dętkę 24'' użyłem już wcześniej przyciętą, zdjąłem z koła, obejrzałem, założyłem równo z powrotem, założyłem racing ralpha 2.1 ust, poprawiłem wszędzie przyciętą dętkę żeby była w miarę równo, dolałem ~60ml płynu, pompką się nie chciało uszczelnić (ralph za bardzo odstawał), więc użyłem sprężonego powietrza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś testy mam przeprowadzić? no w sumie dla testu mogę przebić oponę ;)

poprzednią, lekką (zwykła Geax Mezcal 2.1) prezbiłem śrubokrętem cienkim (jest film), ale potem kilka razy się rozszczelniła na trasie, trzeba jej łatkę od środka nakleić.

 

teraz jak widać uszczelniło się wszystko (RaRa UST + roczne mleczko), no ale była użyta butla.

dętka zlepia się z oponą, nie wiem jaki test jeszcze przeprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najprostszy sposób to ciepła woda i zmywak do naczyń. No i dużo cierpliwości.

 

znalazlem na to sposob. wkretarka akumulatorowa i z castoramy taki gadzet za 15zl:

 

wolfcraft-szczotka-druciana-doczolowa-80

 

druciki sa na tyle delikatne ze nie niszcza opony a zaschniete mleko schodzi. probowalem wszystkiego i nic nie dzialalo a to elegancko, 5 minut i jedna opona czysta jak nowa od srodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam w nowym sezonie, wszystko po staremu uszczelniacz nadal w sprzedaży.

W tym roku opracowałem stabilizator, który powinien spowalniać "wysychanie" i podnosić trwałość mleczka.

 

Mam jeszcze pół butelki zeszłorocznej produkcji, w butelce jest w miarę płynny (tylko kożuch na górze się zrobił ;-)) i mam pytanie czy sprzedajesz środek który można dodać do mleka żeby było trwalsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pół butelki zeszłorocznej produkcji, w butelce jest w miarę płynny (tylko kożuch na górze się zrobił ;-)) i mam pytanie czy sprzedajesz środek który można dodać do mleka żeby było trwalsze?

Trzeba oszacować ile waży kożuch, jeżeli przekracza 10% wagi mleczka to trzeba niestety wyrzucić całość.

Co do stabilizatora, niestety działa tylko na mleczko, w którym jeszcze nie ma zmian. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba oszacować ile waży kożuch, jeżeli przekracza 10% wagi mleczka to trzeba niestety wyrzucić całość.

Co do stabilizatora, niestety działa tylko na mleczko, w którym jeszcze nie ma zmian. 

 

mi chodzi o dodatek do mleka, zeby w oponie bylo trwalsze niz kilka tygodni - nie robilo sie stale rownomiernym paskiem wzdluz opony ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z nowa odslona mleka?

Po sezonie uzywania moge stwierdzic iz mleko a'la No Tubes bardzo szybko wysycha i po 2 miesiacach ze 100ml zostaje moze 20%. Natomiast mleko a'la CaffeLatex za slabo sie pieni. Odniesienie mam do produktow oryginalnych gdzie np. :przy Stanie po 3 mies. byla duza czesc z tego co zostalo zaaplikiwane. Natomiast CL bardzo sie pienil i latal dziury w tempie ekspresowym.

Jesli jestem odosobnionym przypadkiem to moze zle warunki przechowania wplynely na jakosc, jesli nie to czy mozna by poprawic oba produktu nieco? :-)

 

 

Sent from my 20hpuo3.jpg using wrxb2d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczta sie raz na zawsze. W detce jest talk, talk + mleko = ciasto na pierogi.

 

 

Przed kilkoma minutami mialem zabawna sytuacje. Pojechalem na poczte, postawilem rower w kacie. Po 5 minutach byla wielka kaluza mleka ludzie oczy wyczeszczali co sie dzieje... ;-).

Dziura sie zasklepila po 10 min. :-(

 

 

Sent from my 20hpuo3.jpg using wrxb2d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...