Skocz do zawartości

[koła] Sun Rims equalizer 21- jakie piasty


katarzyna1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dostałam dość ciężki i wolny rower Scott Voltage y2. Chcę na nim normalnie jeździć, tzn. nie wg jego zastosowań. Będę go używać na miasto i las(ale spokojnie).

Jeżdzę dość sporo, jest to mój główny środek lokomocji.

 

Nie mam kasy na inny rower więc serwisant w sklepie rowerowym polecił mi zmianę kół na lżejsze i węższe opony.

Z tego co się zorientowałam, dobry wybór to będzie obręcze Sun Rims equalizer 21(chyba, ze ktoś ma lepszy pomysł) i jakieś opony lekkie 26x1,5.

Tylko jakie piasty do tego? Szukam czegoś lekkiego ze średniej półki. Nie musi być super wytrzymałe bo ważę 53kg i nie robi na tym rowerze nic hardcorowego :)

 

Zależy mi na wadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie. piasty mogą być cięższe. byle by były solidne. są w środku więc ich waga ma mniejsze znaczenie.

nie napisalaś czy mają to być obręcze pod V-ki czy pod tarcze. na allegro nie widzę roweru a w katalogu mam tu tylko model XY.

jeśli koła mają być pod tarcze to na pewno jest to dobry wybór. nic podobnie lekkiego za takie pieniądze się nie znajdzie. jeśli mają to być kółka pod V-ki to tu proponował bym AlexRimsa ACE18. ok 415-420g więc tylko troszke więcej od EQ21 ( realnie najczęściej troche ponad 400g ) a cena o 1/3 niższa :)

u siebie używam tych obręczy z piastą Boplight z przodu, D712 z tyłu ( znaczy będę używał bo na tyle miałem do tej pory ACE18 ).

szprychy DT Revo i nyple Dartmoora. przód używany dwa sezony i ani razu nie centrowany ( jeżdżę maratony a wolę te radośniejsze czyli trudniejsze ). jedynie lożyska musialem wymienić ale po dwóch latach i nie dbaniu o nie...

do kółek lekkie opaski na obręcz. dość lekkie dętki ( np jakiś Geax 1,5-1,75 o wadze ok 110g bo takich używam z oponami Maxxis Medusa 1,5 ).

opony może jakieś semislicki. niemam rozeznania w takich oponach. od siebie mogę odradzić Meduse. świetna opona ale mocno wysecjalizowana a na asfalcie szybko się zużywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdzę w tej chwili z piastą Deore na 6 śrub na przodie i pod V'ki na tyle i sprawdza się świetnie, wymieniam tylną tylko dlatego, że zmieniam hamulce na tarcze też z tyłu, piasta sprawdza się świetnie, jeżdzę już na niej ponad rok, a jeszcze ani razu nie była smarowana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mają być obręcze pod V-ki.

To może rzeczywiście zostanę przy tych co już są, tylko wydaje mi się, ze są one ciężkie przez to, że są bardzo wytrzymałe. Cały rower jest

zbudowany tak, by był bardzo wytrzymały. To on, jak widać w opisie waga ponad 14 kg http://www.btt.com.ar/nota/54/54250.shtml więc chce zbić wagi jak najwięcej.

Potrzeba super lekkich opon, obręczy, piast itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dętki Maxxis Walter Weight, szprychy i nyple najzwyklejsze.

Grand231 a czy te piasty będą dobre pod obręcze Alex Rims ACE18?

Każda piasta jest dobra pod każdą obręcz(oczywiście dla v-breków oraz tarczówek są osobne komponenty i raczej nie można ich mieszać) - musisz dobrać tylko odpowiednią długość szprych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

revo niebrałbym bo to plastelina

po coć to pisał??

teraz będę musiał zmienić szprychy bo świadomość że mam mało sztywne koła nie da mi spokoju :teehee:

a na serio to dla 53kg rowerzystki te szprychy pozwalają zbudować przepancerne koła :)

choć problemem może być cena i brak nieparzystych długości. tak w moim przednim jak i tylnym kole Sapimy Lasery 1mm dłuższe byłyby optymalne.

co do piast to mimo mojej niechęci do Shimano polecę LXa. nie najlżejsze ale niezawodne piasty.

ale na początek droga Koleżanko zmień ogumienie :)

to i tak się zużywa a może jego wymiana da zadowalający efekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tu wyświetla się jedno małe zdjęcie:/

sądząc po tytule to chyba cena za sam przód??

jesli tak to kiepska okazja wg mnie. w dodatku 36szprych przy Twojej wadze...

troche to niepotrzebne. cięższej osobie takie kółko bardziej się przyda :)

 

popatrzałem na allegro ale nic specjalnie ciekawego do budowy kół niema. może to po cześci braki u Speedera ( dystrybutor Novateca ) który jeszcze całkiem niedawno nie miał asortymentu na 2011...

w ogóle coś mało sprzętu <_<

 

jest kpl piast Deore za 99pln. obręcze też ok 100pln. szprychy+zaplot też ok 100pln.

tyle że moja tylna deorka czasem przeskoczy na bębenku...

 

trudno coś doradzić nie wiedząc co możesz kupić u siebie na miejscu. chodząc po sklepach z tradycjami możesz trafić na coś dobrego. np. tanie i naprawde dobre piasty STX :thumbsup:

zauważyłem też że okoliczne sklepy składają kółka z zależanych części i sprzedają je w dobrych pieniądzach. może w Twoich okolicach też?

 

zawsze możesz szukać używek :)

znajomy serwistant miał jakiś czas temu kółka na piastach DT Onyx, szprychach DT Comp i stalowych nyplach DT ( bo jest ciężki ). z tyłu nówka obręcz Alex Rims Equalizer 19 ( 420g ). z przodu używany ale nie zużyty Mavic X517.

całość za ok 400pln.

opcji troche jest :)

zacznij od ogumienia w międzyczasie pomyśl o kołach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...