Skocz do zawartości

[ostre kolo, singlespeed] Ostry topic


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Oj, poznałem wczoraj nieziemską siłe ostrego w katapultowaniu kierowcy :) . Wracałem wczoraj z pracy, godzina 23.30. Zachciało mi się poszaleć tuż przed domem. Rozpędzam się, wychylenie przez kierownicę i blokada tylniego koła (przedwczoraj tak mi fajnie wychodziło :lol: ). Niestety, koło się nie zblokowało, tylko wyrzuciło mnie jak z katapulty. Efekt - zdarty łokieć, kolano, dłoń i czoło, bark mnie boli, po prostu tragedia. I to wszystko 20 metrów od domu. Ale nic, jak sie zagoi to ja mu jeszcze pokażę, żeby swojego twórcę tak potraktować :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego lewostronnego napedu, to tez sie zastanawialem, ale doszedlem do wniosku ze piasta torowa jest skonstruowana pod prawostronny naped. to znaczy koronke nakreca sie w prawo, kontre w lewo. gdy takie cos zalozy sie na odworot - podczas pedalowania bedzie sie koronka odkrecala.

 

niby nic ale prawda jest taka ze kontra to tylko zabezpieczenie, tak naprawde sama nakretka pod koronke jest tak mocno nakrecona ze to na niej sie wszytko trzyma. kontra u mnie pelni tylko taka funkcje zeby koronka nie latala na boki (mowie o piascie Miche), no i w razie jakiegos mega mocnego chamowania zeby sie nic nie odkrecilo, chociaz predzej by mnie przez kiere przezucilo niz bym odkrecil ta zebatke uzywajac sily pochodzacej z korby. zeby to odkrecic po roku jezdzenia trzeba klucza, wiem bo ostatnio zmienialem koronke.

 

sytuacja calkiem by sie zmienila gdybym podczas pedalowania odkrecal koronke (lewostronny naped). wtedy kontra by caly czas musiala "pracowac". dlatego tez zrezygnowalem z tego pomyslu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy lewostronnym napędzie może wystąpić problem z ramą czyli koronka może ocierać o ramę albo po prostu sie nie zmieścić. Przyjrzyjcie się ramom czasem prawa dolna rura jest spłaszczona po to żeby sie blat zmieścił.

Dla wielu lewostronny napęd to rodzaj wyróżnienia ale dla niektórych jest to możliwość jazdy na rowerze

,
,

Ja mam wielki szacunek i podziwiam tego kuriera za wytrwałość :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lewostronny napęd sprawdza sie tylko jak oprze się go o piaste z mocowaniem na hamulec tarczowy -piasta torowa odpada z wiadomych względów ..

pedały dobrze skręcić na kleju -bo lubią sie luzować w takiej konfiguracji

aco do tego gościa -bzdura .. miałby2 ramiona i jeździłby tak samo

kierownice połamałem i tyle .. teraz mam baranka i nieco mi brakuje "szerokości" tamtej

joł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś wkręciłem sobie do balbinki pedałka spd owe nielubione 505 ki .. i faktycznie -o ile moim zdaniem nie nadają się do zastosowań w cięższym terenie o tyle na szosie sprawują się nieźle

nagle okazuje sie ,że zrobienie skida to pestka .. nawet sie wysilać specjalnie nie trzeba

wzrasta przyspieszenie i kontrola nad rowerem ,nie ma prawa "odpaść" noga noi nawet sobie poskakać przy odrobinie wprawy w górę można

jednym słowem ..jesli ktoś ma spdy w góralu .. to polecam dokupić tanie używane 505ki albo inne pedałka do ostrego ,naprawde warto

joł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo w Kenko miałem noski i wydawało mi się że fajnie się jeździ ale jak zacząłem śmigać w ubijakach to dopiero poczułem co to jest prawdziwa ostra jazda. Rurokura a nie wypinają Ci sie te pedałki?? :D

nie kracz ,nie kracz! ; )

moim zdaniem 505ki to kupa .. no ale jak juz je mam ,to szkoda żeby sie marnowały .. w terenie w najmniej spodziewanym momencie lubiły sie wypiąć ..

teraz mam je mocno skręcone (za mocno) i prawie sie nie wypinają .. jak bedzie na szosie zobaczymy .. ale zrobiłem kilkanaście skidów -i nic nawet nie drgnęło .. acz wole nawet nie myśleć co by sie stało -jak mi taki pedałek w takim momencie "popuści" ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
teraz mam je mocno skręcone (za mocno) i prawie sie nie wypinają .. jak bedzie na szosie zobaczymy .. ale zrobiłem kilkanaście skidów -i nic nawet nie drgnęło .. acz wole nawet nie myśleć co by sie stało -jak mi taki pedałek w takim momencie "popuści" ;]

 

No mi sie niestety raz wypely 505-tki podczas skida :evil: Nie bylo to ani przyjemne - myslalem ze wyrwie mi wpieta noge z panewki biodrowej, ani bezpieczne - skid przed skrzyzowaniem w celu zatrzymania sie... Teraz pzresiadlem sie na 520-tki ktore na razie wypiely mi sie tylko chyba raz ale zato podczas zjazdu i wesolo mi sie scigalo jedna noga pedalca. W takich momentach baaaardzo chwale sobie mojego przedniego Amberka...

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
hahaha .. a jeszcze niedawno było

"mam 505 i bardzo sobie chwale" :P

 

dobrze ,że nic sie nie stało .. :

 

A czy to ze mi sie wypiely znaczy ze nie bylem zadowolony? Bylem i podtrzymuje to :P A na 520-tki sie przesiadlem bo tamte 505-tki byly juz dosc sterane zyciem i wogole kupione na probe jako pierwsze eSPeDaly w mojej rowerowej "karierze"

 

Ale fakt ze dobrze ze sie nic nie stalo :)

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to ktos z Was :> :

http://fixedgeargallery.com/2007/june/2/te0.htm

 

Zobacz tutaj:

http://polskie.fixy.prv.pl/ Rower Nr 46

 

Znacie te strone?:

http://www.pedalmafia.com/mafid/mafia_id.html

mozna sie godzinami bawic i swojego ostrego budowac, Motto: "Jak sie nie ma co sie chce, to sie buduje co sie podoba"

 

Suchej drogi bez aut

 

Yukon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się w tym temacie.. bo sięzakochałem !! przeczytałem całość, przejrzałem wszystkie linki <_< i pragnę ostrego. już rozpocząłem poszukiwania bazy do budowy, mam tylko jedno pytanie: czy ktoś próbował na przodzie mieć 26 a na tyle 28 cali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy!!!

Nie jedno ostre tak ma że z przodu ma mniejsze koło a z tyłu większe. Mi się to nawet podoba ale trzeba uwzględnić to, że cały czas jest się w bardziej pochylonej pozycji, która jest mało wygodna na dłuższe jazdy. Kolejnym minusem jest to, że jak się wstawi mniejsze kółko z przodu, korby są ciut bliżej asfaltu co grozi cyrklem. Więc trzeba pomyśleć o krótkich korbach. Kolega ma ostre na ramie Orłowskiego i ma w nim taki myk że z przodu ma 28' a z tyłu 29'. Zapobiega to przymusowi używania korb 165 lub nawet 160mm.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości w budowaniu pierwszego Ostrego :P Czekamy na efekty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witejcie

 

Wczoraj to jest dnia 19.06 2007 ok. godz. 15 zakończyła sie budowa ostrego... :lol: :)

 

 

Fotki:

 

84c25176a2b4617fm.jpg

 

 

31c12f97e04b46a0m.jpg

 

i obecnie:

 

ebe154fd2a4b776em.jpg

 

 

6629328fb72d48e9m.jpg

 

 

1d541b3d05b5861am.jpg

 

 

 

Jednak żeby nie było tak wesoło po 2 godzinnej jezdzie treningowej :P rozleciała mi sie korba :) i czekają mnie kolejne wydatki .... ale wrażenia z jazdy niezapomniane :) (choć momentami bywało groznie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Też myśle o hamulcu tylko nigdzie nie moge znależć takiej małej klamki raz ją tylko widziałem na Allegro

 

takie jak tutaj: (na ostatnim zdjęciu)

 

http://www.fixedgeargallery.com/2007/june/...igArmstrong.htm

 

 

Szukaj w sklepach i pytaj o klamki cyklokrosowe (bo taka tam wlasnie koles ma). Pozostaje jeszcze kwestioa ile bys chcial na taka klamke wydac bo jak nie ma w Polszcze to bez boolu moge cos takiego kupic w UK i zaprzeslac Tobie.

Detale na PRV...

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...