Skocz do zawartości

[ostre kolo, singlespeed] Ostry topic


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

:)

Nie na 456-tka tylko Inbreda'ach.

A zeby nie bylo tak oftopowo zupelnie:

 

http://www.on-one.co.uk/images/photoalbum/20/IMG_0029.JPG Inbred SS 26"

http://www.on-one.co.uk/images/photoalbum/20/IMG_0033.JPG Inbred SS 29"

http://www.on-one.co.uk/index.php?module=p..._position=95:95 Pompino FG/SS

 

Tanie, mocne i jednobiegowe ;)

 

A to juz zupelny odfjazd. Koles zloil Cape Epic na sztywnym widelcu in na SS!!!!

http://www.on-one.co.uk/index.php?module=a...&ANN_id=441

Boog poprostu....

 

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

W Klubach obawiam sie ze temat wsiaknie :-/

Jesli nie mozna powrocic do opcji "przyklejony" to poprostu musimy dbac zeby byl zawsze na wierzchu, ze swiezymi informacjami :devil:

 

Tak przy okazji Schwefel nie wiesz gdzie wcielo przeglad HT do enduro?

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

No to mam problem.

Od dwoch dni naped w Stratosie mi strzela. Nie jakos tam okropnie ale "zauwazlnie" dla ucha.

Myslalem ze moze to kwestia naciagu lancucha lub wyplukanego smarowania (osatnimi czasu w JuKeju pogoda stara sie dowalic zdrowo :-/ )

Zatem wczoraj przeczyscilem zebatke i blat, naciagnalem lancuch, nasmarowalem go szczerze i... Niestety dalej strzela...

 

Mam generalnie dwa pomysly co sie moglo stac.

1. Lancuch jest juz tak rozciagniety ze nie uklada sie na zebach dobrze (choc nie wiem czy po przebiegu rzedu 2600-2700km bedzie juz do kitu. Ale z drugiej strony lancuch w ostrym mimo slusznej grubosci dostaje w kosc zdecydowanie mocniej niz lancuchy w sprzetach z przerzutkami...)

2. Woda dostala sie do lozysk suportu i dzieje sie tam zle...

 

Jakies sugestie, podpowiedzi lub solucje?

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było by to obadać osobiście ale myślę że zacznij od wymiany łańcucha. Jak nie pomoże no to potem suport. Suport jest o tyle wredny że go nie widać, woda dostaje się do niego niszcząc jego i co gorsza ramę :) Poniekąd z własnego doświadczenia wiem że warto co jakiś czas zajrzeć co tam się dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

Tak w sumie wlasnie to zamiarowalem zrobic. Zastanawiam sie czy wykosztowac sie na pancernego Connex'a --->

http://chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=11288

czy sobie odpuscic i kupic cos w spokojniejszej cenie...

Mam nadzieje KAZUMI ze to tylko lancuch a nie suport :)

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

Z tym rozbieraniem suportu to moze byc problem bo mam wklad kompaktowy na lozyskach maszynowych. Dzis w koncu dotarl do mnie lancuch zatem wymienie i sie pochwale czy podzialalo. Jak nie to chyba sobie tym nowym lancuchem walne w glowe :blink:

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

Spzrecik wyglada dobrze ale na pewno nie za te kase. Nawet jesli to przykrywa tylko realne koszty budowy. Jesli rozmiar ramy (dosc spory) jest dla Ciebie OK i czujesz sie zdecydowany zasmakowac rowerowania na OSTRO to zloz jakas propozycje sprzedajacemu. Troche martwi mnie brak hampla ktory jest moze bardzo stylowy ale niestety dla poczatkujacego ostrokolowca dosc ekhem... ryzykowny

 

Mojego smutku czesc dalsza.

Lancuch zmieniony, i niestety ciagle halasuje. Dzis jeszcze sprobuje zdjac rozciagniete pologniwo ktore moze powodowac chrobotanie ale generalnie nie robie sobie wielkiej nadzieji. Zamowilem juz nowa zebatke do tylu i jako nastepny etap planuje jej wymiane.

 

Obejzalem stan blatu i trybu i wygladaja bardzo dobrze ale moze...

Generalnie jest poprawa bo pod zerowym lub znikomym obciazeniem naped nie halasuje. Ale podhjazd pod gorke lub przyspieszanie/zwalnianie to wstyd... Tak strzela :-/

 

Po zdjeciu lancucha sprawdzilem tez stan suportu ale nie dochodza stamtad zadne niepokojace dzwieki.

 

Zato ze smiesznych ciekawostek musze dodac ze mam ciagle po ostatnich ulewach i powodziach wode w felgach. Radosnie i cichutko sobie chlupoce jak postawic sprzeta kolami do gory i pokrecic nimi :whistling: Bede musial zdjac papcie i osuszyc te podskorne zasoby ...

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spzrecik wyglada dobrze ale na pewno nie za te kase. Nawet jesli to przykrywa tylko realne koszty budowy. Jesli rozmiar ramy (dosc spory) jest dla Ciebie OK i czujesz sie zdecydowany zasmakowac rowerowania na OSTRO to zloz jakas propozycje sprzedajacemu. Troche martwi mnie brak hampla ktory jest moze bardzo stylowy ale niestety dla poczatkujacego ostrokolowca dosc ekhem... ryzykowny

 

Nie ukrywam, że ostre koło mnie zainteresowało ;) Wcześniej myślałem nad jakąś szosówką, ale przekonała mnie niska waga ostrokołowców i mniejsza awaryjność. Póki co jednak zostaję przy MTB, ale gdy plany złożenia ostrego koła nabiorą realnych kształtów to na pewno się odezwę, a póki co - śledzę topik. Jestem z Wami!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwanie, suport siedzi w ramie "na sucho" czy smarowałeś gwint jakimś delikatnym lepidłem

(np. takim jakim się smaruje gwint do suportów "włoskich" coby się nie odkręcały) ?

Smarowałeś czymś kwadrat czy co tam masz ? Nieposmarowane łączenia potrafią strzelać

ja tak miałem np. z kierownicą i z czym tam jeszcze.

Kolejną przyczyną która mi przychodzi do głowy może być wada spawu przy mufie, ale to już

by była katastrofa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego ostrego za 999 zł to moim zdaniem troszkę dużo koleś chce. Lepszą opcją jest składanie większa frajda z gotowego sprzętu no i wiesz na czym jezdzisz jesli by cie to zainteresowało to znalazłem dwie fajne ramki podchodzące pod ostre koło.

 

http://www.allegro.pl/item219077318_rama_p...o_gratisy_.html

 

http://www.allegro.pl/item219210318_wspani...ni_rarytas.html

 

ten peugeot mi sie bardzo podoba nawet nawiedzają mnie myśli o zakupie i poskładaniu kolejnego ostrego tylko kasy brak... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Iwanie, suport siedzi w ramie "na sucho" czy smarowałeś gwint jakimś delikatnym lepidłem

(np. takim jakim się smaruje gwint do suportów "włoskich" coby się nie odkręcały) ?

Smarowałeś czymś kwadrat czy co tam masz ? Nieposmarowane łączenia potrafią strzelać

ja tak miałem np. z kierownicą i z czym tam jeszcze.

Kolejną przyczyną która mi przychodzi do głowy może być wada spawu przy mufie, ale to już

by była katastrofa...

 

Klaniam,

Wazna informacja. Na rowerze i tym konkretnym napedzie zrobilem juz ponad 2700kilo i dotychczas nic nie strzelalo. Nie sadze aby chlopaki ktorzy skladali mi sprzeta wkrecali suport na sucho. W koncu to mechaniory rowerowe. Choc niczego to-to nie dowodzi. Jak zostawilem sprzet do przegladu po tysiacu mil to nie dociagneli mi hampla :-/ Takze kompletuje nazedzia i sam sie bede serwisowal (na razie mialem tylko podstawowe imbusy i "nastawke". Mimo to wykluczam raczej po takim dlugim przebiegu partactwo lub problem z mufa.

 

A teraz wiadomosc dnia. Zaczne chyba zbierac do flaszek angielska deszczowke i sprzedawac jako uniwersalny srodek smarowniczy do rowerow. Wczoraj jak wracalem z pracy lekko mnie zmoczylo i ku mojejmu wielkiemu zaskoczeniu naped prawie zupelnie przestal wydawac niepozadane dzwieki. Odrazu uscislam ze naped byl solidnie nasmarowany i nie jezdzilem na sucho. Poprostu long live english summer rains :D

Domniemuje ze problemem byl tylko wyciagniety lancuch, a nowy wlasnie sie dopasowal. Ale nastepna wymiane (za jakies kolejne 1000 mil) zrobie juz lancuch plus trybik...

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz wiadomosc dnia. Zaczne chyba zbierac do flaszek angielska deszczowke i sprzedawac jako uniwersalny srodek smarowniczy do rowerow. Wczoraj jak wracalem z pracy lekko mnie zmoczylo i ku mojejmu wielkiemu zaskoczeniu naped prawie zupelnie przestal wydawac niepozadane dzwieki. Odrazu uscislam ze naped byl solidnie nasmarowany i nie jezdzilem na sucho. Poprostu long live english summer rains :D

Domniemuje ze problemem byl tylko wyciagniety lancuch, a nowy wlasnie sie dopasowal. Ale nastepna wymiane (za jakies kolejne 1000 mil) zrobie juz lancuch plus trybik...

Coś z tą deszczówką angielską musi być bo ja mam w GieTku problem z suportem i strasznie strzela (nie wymieniam bo i tak już prawie koniec mojego GT :rolleyes: ). Jak się jedzie w deszczu to przestaje strzelać i po deszczu jakieś pierwsze 10km jest cicho. Potem znowu zaczyna strzelać :) Naprawdę nie wiem od czego to zależy bo przecież suport powinien być w miarę uszczelniony :P

 

Żeby nie był OT to pisząc dziś sms do Ivana uświadomiłem sobie że rower wodny to Ostre Koło :DB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam niecodzienne pytanie ;)

 

mam sobie normalego gorala. hawk fat bone 18" duke xc u-turn 03' korba xtra przerzutki srama i tak dalej dalej dalej ;)

 

ostatnio kupilem sobie nowe kola, i na te stare, chce zalozyc slicki, zeby miec dwa komplety kol. jedne do smigania po miescie i wypady na szose, a drugie wiadomo w teren.

 

i naszla mnie taka niecna mysl, by zamiast drugiej kasety( ktora bedzie mi potrzebna wraz z drugim lancuchem) , zalozyc redukcje do singlespeeda, ktora mozna kupic w internecie za okolo 40 pln.

wysuwa sie pytanie :

 

czy Takie rozwiazanie przejdzie ? czy tylna przerzutke da sie tak ustawic by nie zrzucala na dol czyli z zebatki ? oraz czy bede mogl bezproblemowo zmieniac przelozenia z przodu ?

 

myslalem tez czy nie kupic tej redukcji i nie wpasowac tam koronki 11T ^.^ zamiast oferowanego 16T lub wiecej :)

 

co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł odważny aczkolwiek nie do końca kumam po co zakładać na tył singla gdzie przerzutka robiła by za napinacz a jeszcze do tego chcesz zmieniać tylko przednią przerzutką. Po pierwsze to już nie jest ss. Po drugie to taki patent powinien dać rade bo możesz zmieniać blaty z przodu nie zmieniając tyłu. A jak nie chcesz robić typowego singla to może po prostu postanowić sobie żeby nie zmieniać przełożenia i śmigać tak jak jest.

W tym Howku nie masz możliwości napinania łańcucha aby zrobić sobie typowego ss. nie jestem pewnie czy przerzutka może spełnić rolę napinacza łańcucha ale wydaje mi się że jest za słaba.

Moim, prywatnym, własnym zdaniem taki patent raczej nie będzie się dobrze sprawował i więcej będzie z tym zabawy niż to jest warte :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie.

 

czy wiecie gdzie mozna kupic piastę tylną MICHE na NISKIM kołnierzu pod ostre? udaje mi sie znaleźć tylko wysoki kołnierz.

 

czy piasty miche i dura-ace mają inny gwint (ten pod zębatkę)? wiem tylko ze zębaty dura-ace i Campa są wymienne.

 

---

ostro temat poszedł 3dychy stron!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...