Skocz do zawartości

[ostre kolo, singlespeed] Ostry topic


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

brode ma ten filmik .. ale powala ! : )

 

to jeszcze kilka starych filmików do kompletu

 

tuj uz bez trików ,ale fajna muzyczka i atmosfera .. ech ,jakby kiedys w polsce na slasku takie zawody sobie zrobić .. bajka .. jak na razie

haha,a jednak

,tu dopiero chłopaki triki strzelają .. zwłaszcza ten pierwszy :D z powtórką

wystarczy na dziś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis testowałme sprzęta(24 km) i okazało sie,ze lewa korba sie odkręca (sruba)...ma ktoś jakis patent na to? teraz korbe porzadnie dobiłem i dokręciłem na chama...przy nastepnej jeździe zobacze co sie stanie...ale jesli to nie pomoze...to co???:)

 

Dzis osiągnąłem 46,7km/h z lekkiego spadu ....niezła jazda.....

muszę powiedziec też,ze jadąc na malcie w poznaniu przekonałem sie ,,ze pozycja i opony węższe niż w MTB sprzyjają uślizgom....musze sie nauczyc kontrolowac tylni hebel...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w ten piękny słoneczny niedzielny dzień wybrałem się z kolegą Grabarzem na małą ostrą przejażdżkę. Naszym planem było Wejherow. Zaczęliśmy z Zaspy (Gdańsk) Potem do Gdyni i kolejno Rumia Reda no i Wejherowo. W tą stronę droga była milutka ale droga powrotna była rzeźnicka. Na dzień dobry 2-3km podjazd chyba o nachyleniu gdzieś 7% do 10% ja w ostrym mam 52x18. Było Ciężko ale zdobyliśmy szczyt ;) Potem pagórkami do Chwarzna, gdzie miałem maksymalny kryzys. Na podjazdach nie miałem siły stanąć na pedałach i pedałować więc trzeba było na siedząco się wspinać. Najlepsza była końcówka czyli ulica Spacerowa Biegnąca cały czas w dół. Na niej był 3km korek ludzi wracających z weekendu - wyższość roweru nad samochodem dowiedziona. Cała wycieczka zajęła nam parę godzin ale nie spieszyliśmy sie (to była moja 3 jazda rowerem od 4 miesięcy) ale zrobiliśmy 90km. Zmęczeni, z obolałymi tyłkami od siodełek ale szczęśliwi i zadowoleni z siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzne dyrdymalki na okazje skasowanego kolana, nudow i zabaw w modyfikacje roweru czyli kiera super-wypas-niewiadomocoto :P

 

kiera.jpg

 

zrobiona za pomoca starego baranka i rogow od mtb.

 

a tutaj maly off-bonusik czyli rama (Romet Super) - podklad pod szykujace sie ostre z futrzastym dodatkiem :P

kiera mi sie nie podoba

natomiast futrzasty dodatek -jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiera mi sie nie podoba

natomiast futrzasty dodatek -jak najbardziej

 

 

hehe, kiera nie do podobania sie byla zrobiona. ot glupawka z nudow i wyszedl cudak ;) inna kwestia, ze zastanawiam sie nad jakas ciekawsza kierownica niz zwyczajny baranek lub "pseudobyczerogi", czasem brakuje mi czegos na ksztalt lemondek jako, ze polowa mojej jazdy to dlugie, proste odcinki na ktorych prosi sie o inna pozycje niz ta, ktora przyjmuje podczas krecenia miedzy samochodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aloha!

 

Po pierwsze chcialbym sie przywitac, bo poki co jestem tu raczej czytelnikiem, choc mam nadzieje ze wkrotce to sie zmieni. Obecnie turlam sie Kelly's Magic, zamierzam jednak mtb uzywac tylko jako mtb a na miasto zamierzam przygotowac cos ostrzejszego :) Mam nadzieje ze czas i checi pozwola na uruchomienie projektu 'Ostre by Raff' :D

 

W ramach przygotowan wylicytowalem sobie podstawe, na ktorej zamierzam sie poduczyc nieco jazdy szosowej i wyczuc przelozenia, ktore moga mi sie przydac, po czym uzyc jej jako bazy do wymarzonego fixa.

 

o1.jpg

 

o2.jpg

 

o3.jpg

 

Nie moge sie doczekac odbioru mojej nowej zabaweczki!

 

Ostre pozdro!

 

Raff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema

 

po długiej przerwie powróciłem do was drodzy ostrokołowcy;)

 

co do roweru powyżej to probój ale wg mnie masz bardzo krótkei haki i mozesz miec problem z naciągnięciem koła, ja bym sprobowal najpierw skrocic łańcuch i na probe naciągnać na jakimkolwiek przelozeniu

 

 

a co sie tyczy przelozen o ktorych wsppominaliscie powyzej... hmmm to wcale tak kolorowo nie jest

 

ja na 52/16 max leciałem w okolicach 55 km/h, opory powietrza sa zbyt duze a za tira lub busa bez klamek sie nie wbijam, na przełożeniu 39/16 też rozbiłem 50 k/h :) kadencja ok 150 rpm, miałem okazje jezdzic na torze kolarskim, extra sprawa, specjalnie założyłem T14 na drugą strone formuli :confused: i co i kibel... nie byłęm w stanie pokonac oporów powietrza i kręciłem z taka samą max prędkoscia jak na T16 -> to apropos tego mega blatu ;)

 

pare filmików z naszego wypadu na tor w Żyrardowie:

 

 

i troceh fotek:

http://www.cayco.pl/rowery/track/

 

pozdro

 

PS. zmieniłem ramke :D przesiadłem sie z wicherka na śliczniusią Cinelli, teraz mój fix waży 8,7 kg

 

 

i zeby nei było ze u nas sie sprintów nei urządza:)

 

http://www.cayco.pl/rowery/Alleycat/Warsza...nty_na_Powislu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do roweru powyżej to probój ale wg mnie masz bardzo krótkei haki i mozesz miec problem z naciągnięciem koła, ja bym sprobowal najpierw skrocic łańcuch i na probe naciągnać na jakimkolwiek przelozeniu

 

No ja na wszelki wypadek obmacuje jeszcze taki temat: http://allegro.pl/item187980519_napinacz_s...ena_od_ss_.html - jak nie da sie naciagnac kolem to bedzie to jakies rozwiazanie. Co prawda nie tak eleganckie jak przy poziomym haku, ale zawsze cos. Poza tym od czegos trzeba zaczac - mam nadzieje na podlapanie kontaktow coby mnie ktos wspomogl pomyslem/doswiadczeniem. No i moze sie kiedys wprosze na Powisle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jestes z wawy to jedz na wilczą 32 do grubensa on Ci pomoże,

 

a ustwaki an fixowanei w wawie zazwyczaj dogadujemy na gronie OSTRE KOŁO

 

pozdro

 

Spoko, thx. Najpierw musze sprzeta odebrac, troszke pojezdzic i dopiero bede mial podstawe zeby d... zawracac. Na razie rozgladam sie czysto teoretycznie zebym wiedzial co kto do mnie mowi jak sie o cos spytam. No i nie mysl ze Ci odpuszcze - bede Cie molestowal pewno nie raz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja na wszelki wypadek obmacuje jeszcze taki temat: http://allegro.pl/item187980519_napinacz_s...ena_od_ss_.html - jak nie da sie naciagnac kolem to bedzie to jakies rozwiazanie.

SS na tym zrobisz i bez napinacza ale OK już nie. Jedyne wyjście nowa rama albo spawać haki.

P.S. Mam nadzieję, że Grubens się wyrobi do weekendu z moimi kółkami :twisted: to może w sobotę będzie już OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja na wszelki wypadek obmacuje jeszcze taki temat: http://allegro.pl/item187980519_napinacz_s...ena_od_ss_.html - jak nie da sie naciagnac kolem to bedzie to jakies rozwiazanie. Co prawda nie tak eleganckie jak przy poziomym haku, ale zawsze cos. Poza tym od czegos trzeba zaczac - mam nadzieje na podlapanie kontaktow coby mnie ktos wspomogl pomyslem/doswiadczeniem. No i moze sie kiedys wprosze na Powisle :D

 

tego napinacza niekoniecznie bedziesz potrzebowal, ja na Twoim miejscu bym popajacowal cos z pojedynczymi ogniwami do lancucha, czasem sa dostepne na allegro, ktos tutaj ma takie roziwazanie. po co komplikowac budowe ostrego o jakies napinacze. ale to tylko moje zdanie.

 

poza tym, jesli bedziesz sie zastanawial nad kierownica, to mam taka do sprzedania:

 

http://gromada.waw.pl/?show=3

 

kupilem wlasnie od pana Gromady ale w tym samym czasie spotkalem w sklepie kolesia ktory jezdzi w klubie i sprzedal mi kiere czasowa z mostkiem w atrakcyjnej cenie, wiec tej od Gromady nawet nie zalozylem ani razu.

 

poza tym jesli sie zastanawiasz czy nie lepiej jej kupic w tym sklepie, to raczej pomysl, bo ja dostalem najpierw krzywa kiere, dopiero gdy ja odeslalem przyslali mi prosta, te kierownice sa przez nich docinane (maja jeszcze tylko kilka sztuk) i ja wzialem taka z najdluzszymi rogami (jakby byly dla Ciebie za duze zawsze mozesz sobie dociac. nie ma nic prostrzego ;]) cena to powiedzmy 90 pln z przesylka. daj info na priva to wystawie akucje na allegro. musze odzyskac troche kapitalu.

 

ale sie rozpisalem... a teraz foty mojej ostrej rozowej strzaly smierci po modernizajiach:

 

http://free.of.pl/p/prolog/foto/czechowice.17.4.2007/

 

sa to foty z przejazdzki do czechowic, ktora zakonczyla sie slizgiem po krawezniku i 3 w tym sezonie guma.

 

wlozylem korbe gipiemme patent, kierownice kronos modolo :twisted: (alu 6081 T6) i mostek 3ttt

 

ostro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
SS na tym zrobisz i bez napinacza ale OK już nie. Jedyne wyjście nowa rama albo spawać haki.

P.S. Mam nadzieję, że Grubens się wyrobi do weekendu z moimi kółkami :twisted: to może w sobotę będzie już OK

 

Bollocks... A Skrzynia to niby jakie ma haki w swoim OSTRYM? :) Pologniwem naprawde duuuzo mozna osiagnac.

 

A kierka Salvadora to super przyklad kreatywnego kombinowania jak za niewielki pieniadza osiagnac efekt zblizony do oryginalu. Kolega moj szanowny Grabarz wymyslil cos takiego ale w opaciu o skrocona prosta kiere MTB. Piekne to-to moze nie jest ale dzial :D

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema

grunt to prosta linia łańcucha .. jesli jest idealnie prosto ,no jawet jak sie łańcuch nieco wyciągnie i wisi ,to raczej nie spadnie izawsze o te milimetry można podpiłować hak

a ten biobike nawet całkiem całkiem..

o strzale nie powiem -zyskała na zmianie kierownicy .. ale przynajmniej na owijce mogłeś nie oszczędzeć : P

joł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pologniwem naprawde duuuzo mozna osiagnac.

 

dokladnie to samo napisalem :twisted:

 

poza tym, jak sie tak zastanowie to taki naciagacz nic nie da w ostrym!! mi lancuch spadl kilka razy jak byl luzny (byla troche nierowna linia lancucha) ale zawsze przy hamowaniu - a przy mocnym hamowaniu, przeciez dolna czesc lanucha jest napieta, gorna luzna. napinacz jest zamontowany od dolu, wiec tak czy siak tam gdzie luz jest najgrozniejszy tam pozostanie!!! wez to pod uwage.

 

rurokura - tej bialej owijki juz nie mam, ucierpiala bardzo na tym slizgu. zreszta dzisiaj zobaczysz na masie jak sie uda. poza tym w zupelnosci sie zgadzam ze najwazniejsza jest prosta linia lanucha. wtedy nie ma sie co martwic drobnym luzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, linia łańcucha i półogniwa to będzie klucz do sukcesu. A ja wczoraj odkryłem nową przyjemność z jazdy na ostrym. Staje na jednym pedale, odpycham się i potem już samo leci. Bardzo fajne uczucie jak pedał wynosi do góry, potem naciskamy i tak w kółko. Ludziom oczy z orbit wychodziły. :eek: Wczoraj jadąc na basen co chwilę tak jeździłem bo mi się strasznie spodobało. Oczywiście tylko wtedy gdy przejeżdżałem jakiś skwer lub plac, żeby na ulicy nie wariować. Co prawda wiem, że jest to zabójcze dla suportu i pedału ale trudno, to było jak narkotyk. W pażdzierniku miałem skręcony staw skokowy i przez trzy tygodnie miałem nogę w gipsie, jakbym miał wtedy ostre to mógłbym się spokojnie tak poruszać. Pedałował bym tylko zdrową nogą, a gips przywiązałbym do ramy :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema Przeor ..

 

ja tak jezdziłem kiedys ze 2 tygodnie po miescie ,bo urwałem pedał w lewej korbie i ją odkręciłem

zepsułem tez sztyce i siodełko ,wiec tez je odkręciłem

hamulców wtedy tez nie było

wiec chcac niechcac jezdziłem tylko na jednej nodze : )

 

co do masy krytycznej i wycieczki to sie udało .. właśnie wróciłem i jestem dosyć zmęczony ,ale naprawde warto było

oi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Rowerek odebrany, banan na twarzy non-stop. Bede musial wymienic kola - piasta wiadomo potrzebna ostra, wiec przy okazji i obrecze odswieze. Oponki raczej sie nie nadaja do niczego oprocz przejazdu do serwisu, ale z tym sie liczylem. Poza tym bombeczka :]

 

Pozdrawiam weekendowo!

 

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie w polsce mozna jeszcze kupic koronki do piast miche primato?? potrzebuje szybko bo zajechalem naped a w bikom.pl na 18-stki trzeba czekac 2 tygodnie (i znajac zycie okaze sie ze zejdzie im dluzej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...