Skocz do zawartości

[Pancerze] Przez całą długośc ramy


Dale

Rekomendowane odpowiedzi

Używałem już chyba wszystkich systemów, (tych w przystępnych cenach) i różnych patentów ale pełny pancerz ostatecznie okazał się najlepszym i najtańszym rozwiązaniem.

Ale też najcięższym :confused:. Fakt, chyba się z wami zgodzę w pełnym pancerzu tarcie nie jest wcale dużo większe, pod warunkiem że zgięcia są wyjątkowo małe i podczas mocowania samego pancerza nie ściska się go zbyt mocno np. zipami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też najcięższym :confused:. Fakt, chyba się z wami zgodzę w pełnym pancerzu tarcie nie jest wcale dużo większe, pod warunkiem że zgięcia są wyjątkowo małe i podczas mocowania samego pancerza nie ściska się go zbyt mocno np. zipami.

 

Było już tu pisane, że jest to kosztem wagi ale te kilkadziesiąt gramów może być istotne tylko dla kogoś kto przedkłada wagę nad jakość i niezawodność.

 

 

Jeżeli chodzi o zagięcia i zgniatanie zipami, to chyba oczywiste że jest to szkodliwe nie tylko dla pełnego pancerza.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dajmy się zwariować wadze. Ja mam odkryte linki przerzutowe i przyjąłem zasadę ze wymieniam pancerze i linki co 2000-3000 km, teraz też po zakupie linek Clarka per lube myślałem aby pociągnąć linki w pancerzu.Stwierdziłem jednak że zostawię tak jak miałem od samego początku. Aczkolwiek nie uważam za złe pociągniecie linek w pancerz każdy ma wybór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba ściskać pancerza żeby był stabilny :) Na zdjęciu wcześniej było widać patent z pętelkom z opaski czyli najpierw pętelka na pancerza a potem za nią do ramy - dobra rzecz.

Chyba o moje zdjęcia chodzi, więc czuję się wywołany do odpowiedzi.

Tak, to pętelki. Ale nie z opasek. W tym miejscu nie wytrzymują one obciążenia. Mają też wystające krawędzie, więc musiałem je zastąpić czymś innym.

Na zdjęciu to widać, może ktoś zgadnie z czego zostały wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam nokona (zwykłego) w pancerzu na całej długości.

nie mogłem ustawić tylnej przerzutki, niestety nokon na takiej długości potrafił lekko zmienić swoją długość. tzn. mocno ciągnąc za linkę, mogłem jej wyciągnąć prawie 5mm (pancerz się kompresował/skracał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...