Skocz do zawartości

[rower] zakup 29era


kregiel

Rekomendowane odpowiedzi

ceny 2012

6,999.00 zł (rama + tylny amortyzator + suport)

 

19,999.00 zł (grupa Sram XX)

19,777.00 zł (grupa Shimano XTR)

16,599.00 zł (grupa Sram X0)

15,699.00 zł (grupa Shimano XT/XTR PRO)

13,999.00 zł (grupa Shimano XT)

13,199.00 zł (grupa Sram X9)

11,999.00 zł (grupa Shimano XT/SLX)

czyli całkiem nie najwyższe jak na fulle 29er tak dla porównania z giantem czy specem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Jednak w te wakacje nie udało mi się zakupić dużych kółek. Zamierzam je kupić w zimę tuż pod koniec roku gdzie ceny tegorocznych modeli będą spadać. Więc dlatego chcę was spytać czy rzeczywiście ceny zmaleją i czy to jest dobry pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabial a masz jakieś dane techniczne Accent Peak?

Wstępnie też już rozmawiałem z przedstawicielem Cube i będzie można sobie zamówić ramy z nowej serii 29, tylko nic nie wiadomo o danych technicznych tych ram i finalnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej forumowicze. Poczytałem ten temat i nie znalazłem odp na swoje pytania, więc postanowiłem Was podręczyć.

 

Otóż planuję kupić 29er: http://www.specialized.com/us/en/bc/SBCProduct.jsp?spid=62242&scid=1099&scname=2012+Early+Launch

Wyniesie mnie 4tys PLN - wymienię tylko przerzutki (tył+przód) na XT (jak kasa pozwoli na XTR) oraz korbę na SLX i manetki na XT, co wyniesie mnie 300-400zł więcej.

 

I teraz moje pytania. Otóż głównie latam na asfalcie dystanse 70-80km dziennie, a czasem latam po lasach, górkach. Nie stać mnie na dwa rowery szosowy i MTB, więc myślę właśnie o 29er. Co o tym sądzicie koledzy i koleżanki? Dokupię sobie tylko wąskie oponki 29" albo drugi zestaw kół już gotowy tylko do wymiany (ale to już dużo później, bo to znów spory wydatek). Czy uważacie takie rozwiązanie za słuszne? Czy lepiej kupić cross'a albo trkking'a?

Nadmienię, że lubię sobie wystartować w maratonach, jak np. ostatnio w Maratonie MTB Wokół Jeziora Miedwie na 57km. Obecnie jeżdżę Cross/ Trekking 21" na DEORE all i było na nim bardzo ciężko na maratonie. Miałem w planach jeszcze kolejne rajdy MTB, ale odpuściłem, bo rowerek by tego nie wytrzymał.

 

P.S. Do podanego modelu Specialized jaki rozmiar dla mnie byłby najlepszy? Mam 180cm, 78kg (wciąż chudnę) i mam dosyć długie nogi względem reszty ciałą. Moim zdaniem wg wzorów pasuje na mnie 19", ale wolę się spytać bardziej doświadczonych.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Pzdr,Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne informacje o peaku pojawia sie pewnie niebawem, ale zapewniam, ze ostateczna geometria nie bedzie dla nikogo zawodem :)

 

odnosnie speca, to do 180 wzrostu M, eLka nie wchodzi w ogole w rachube, a pakowanie xtr do takiej ramy uwazam za cos niezrozumialego, lepiej kupic porzadny amor, albo kola, a nie piedoly, ktore nic nie daja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie postarali? IMO są po prostu konsekwentni i działają według założeń do 26, tj. do Reaction włącznie geo jest turystyczno-sportowe, a sportowe w Elite.

 

Poza tym krótkie widełki i trail jak w 26 mogą faktycznie przemawiać za tym, że sprzęt będzie zwinny. Się zobaczy w realu of koz.

 

BTW, AMS wygląda na papierze interesująco, zwłaszcza Race. Zakładałem, że puszczą jakieś krosiarskie 100 mm, a tu ładnie obwieszony trailowiec, no no.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabial a kiedy będziesz miał dane techniczne tego Peaka?

Bo co chwila na ebay trafiają się okazje.

Właśnie łamię sobie głowę nad Rocky Mountain Vertex 29 SE w rozmiarze 20,5. Rama byłaby na styk z długością podsiodłówki, ma bardzo fajną geometrię (oprócz długości widełek), suport pressfit, stożkową główkę i hydroformowaną rurę podsiodłową. Tylko że sztycę miałbym wyciągniętą na maxa i znowu byłoby zagrożenie pęknięcia :(

PS. Napisałem do tego drossigera maila z prośbą o pełną geometrię, trochę mi się te ramy podobają, no i mają "handbuilt in Germany" ;)

Edytowane przez leo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carve 29 comp Specialized, już zamówiony ale zawsze można zrezygnować wczoraj po prezentacji cube 29 urzekł mnie ten model http://www2.cube.eu/29er/acid-29/ do Nabiał co byś polecił spec czy cube , rozmiar po mój wzrost 192 cm to w tym wypadku 21 dłuższa rura pod siodło 51,5cm co przy mojej długich nogach 92cm nie bez znaczenia no i niestety trochę przykrótka górna rura,co ty na to <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...