Skocz do zawartości

[Amortyzator] CO kupić do 650zł do XC ?


Rekomendowane odpowiedzi

Podłączę się.

Mianowicie;

Interesuje mnie czy kupowanie produktów Suntoura (Epicon, Axon) jest opłacalne. Niech konkurencją będą odpowiednio Recon i Reba. Waga w Epiconie i Axonie to ok. 1600g, a w RSach około 1800g. Do tego cena Rock Shoxów jest wyższa od Suntourów (jakieś 200 zł), ale za to dostajemy uznaną markę i sprawdzone konstrukcje. Zwłaszcza Reba uchodzi za totalnie bezawaryjną. No i kwestia samego działania, kultury pracy, tych amortyzatorów (tu byłbym wdzięczny za opinie, zwłaszcza jeśli ktoś miał okazję bezpośrednio porównywać obie marki).

W myśl zasady, że biednego na tandetę nie stać, czy kupienie takiego Epicona lub Axona (nowego) zamiast Rock Shoxa nie okaże się potem bólem głowy, zwłaszcza jeśli ktoś będzie chciał używać jednego amortyzatora przez kilka lat? Oczywiście biorąc pod uwagę jego staranne czyszczenie i regularne serwisowanie....

Zwłaszcza interesują mnie opinie na temat Axona, bo jako że wszedł na rynek stosunkowo niedawno, nie ma o nim zbyt wiele opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest to prawdą:

Zwłaszcza Reba uchodzi za totalnie bezawaryjną

nieszczelna-reba

reba-sl-wyciekl-olej

zablokowana-reba

reba-dual-air-popsuta

amortyzator-przod-golenie-do-teflonowania

 

Jednak mając w perspektywie zakup amora na kilka lat, RS może okazać się lepszym wyborem. Mniejsze prawdopodobieństwo pojawienia się luzów, lepsza kultura pracy amora, łatwiejsza odsprzedaż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem budowy nie wiem czy dobrą opcją nie będzie tutaj Manitou R7 lub Minute. Z uszczelkami to może nie problem w obydwóch przypadkach, ale w Manitou jest tylko jedna komora powietrza, więci dzięki temu problemów mniej. Mówię tak oczywiście przez pryzmat mojego nietrzymającego powietrza R7. Kupiłem nowy tłoczek z uszczelką i problem z głowy :icon_wink: Już nie wspominając o tym że sama wymiana była dziecinnie prosta. Nie wiem jak z uszczelkami do Reby jest :confused:. Oczywiście to nie reguła bo na upartego w każdym amorze znajdzie się jakaś wadę - wystarczy poszukać na Youtubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minute to z definicji amor do XC/AM, więc można założyć, że wytrzyma trochę więcej niż Reba czy Epicon. Prostota obsługi Manitou(1 komora) też czyni go przyjaznym dla nabywcy. I tym właśnie się kierowałem, kupując swojego, poza tym mam małą słabość do tej stajni :)

Ale RS, Manitou to są już budżety 1xxx zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minute z ABS+ też można znaleźć poniżej 1000 PLN, nawet z Milo :)

Trzeba tylko pilnować allegro :)

Jestem ciekawy, czy to faktycznie ten amor ze zdjęcia, czy może Minute w wersji dla ubogich, czyli Drake z naklejkami od Minute... Nie mniej cena dobra, nawet jak za Drake'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan sprzedawca w harfie powiedzial ,ze recon i reba maja te same flaki , tylko reba jest lzejsza. prawda to czy falsz?

Prawie prawda. Prawie :D

Recon to bardziej falki z Tory w obudowie Reby.

 

Jestem ciekawy, czy to faktycznie ten amor ze zdjęcia, czy może Minute w wersji dla ubogich, czyli Drake z naklejkami od Minute... Nie mniej cena dobra, nawet jak za Drake'a

Mam nadzieję, że jednak Minute :)

Wagowo będę mógł sprawdzić dopiero po week-endzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja coś będę mógł powiedzieć pod koniec nast. tyg. na temat nowego Epicona 2011 !! zobaczymy co będzie :] Jeżeli wszystko wyjdzie super to nie będą wyrzucone w błoto pieniadze:] Nowka sztukiel za małe pieniążki:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...