Skocz do zawartości

[Amortyzator] CO kupić do 650zł do XC ?


Rekomendowane odpowiedzi

Tora strasznie ciężka, a Reba w tej cenie to tylko używana. Recon na pewno będzie lepiej pracował od Tory, z kolei Reba lepiej od Recona. Nie wiem czy zależy Ci na nowym amortyzatorze...? Jeśli tak to bierz Recona, jeśli nie to można znaleźć zadbane Reby w tej cenie, ale trzeba trochę poszukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą cenę spokojnie kupisz SR Epicon'a pod tarcze. Dosyć niezawodny, lekki.

Za tą cenę to i RST Firsta dostanie, a nawet trochę taniej. Generalnie to bym zapolował na R7, ja za mojego 500zł dałem w wersji Disc + 150zł full serwis i wyszło jak znalazł 650zł za amorka z nowymi uszczelkami i tłokiem powietrza :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam aukcje od ok miesiąca, w podanej kwocie R7 godnego uwagi jeszcze nie widziałem. Polowałem jeszcze na rebę, recona, firsta. Po przewertowaniu forum te uznałem za optymalne (w tej kwocie). Skończyło się na używanej rebie z 2008 roku. Przed chwilą sprawdzałem allegro, są dwa firsty, jeden "zwykły" kup teraz za 599 nowy, drugi za 500 licytacja, minimum nie osiągnięte, tyle że to wersja platinium. Ja bym się nimi zainteresował. Jeden użytkownik z forum sprzedaje recona za 590, używanego,tylko bez motion control. O używaną rebę, w stanie dosyć dobrym(wgląd tylko na zdjęcia), w kwocie 650 zł dosyć ciężko. Zależy czy założyciel tematu ma dosyć czasu na szukanie, niektórzy użytkownicy potwierdzają że okazje się zdarzają. Aha, velo sprzedaje teraz firsta za 589, sam długo się nad nim zastanawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem oraz to potwierdził były zawodowiec który jeździł na Fistc Platinum , że luzy lubiał łapać :) :> Podzielacie to zdanko:>

W Velo w Krk powiedzieli mi to samo, podobno z First Air jest znacznie lepiej niz z Platinum, dlatego wybrałem Air.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czasem mi się nie śpieszy, może być to miesiąc spokojnie, bo tak myślałem żeby do kwietnia znaleźć coś godnego uwagi, a o tym First nie słyszałem żadnych opinii.

Co do wymagania sprzętu to chciałbym do Maratonów, tak żebym nie bał się przydusić dobrze po lesie i żeby dość ładnie nie wybierał mi nierówności.

Dodam że ważę ok. 65kg, no i do ramki 18". Najchętniej coś od 100-120mm skoku i oczywiście pod tarczę! ;)

Nad reconem się zastanawiam, bo słyszałem że bardzo fajne są te amorki, ale nie wiem ile w tym prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości to nie łapał , tylko je miał już na wstępie. Zarówno model zwykły jak i Platinium. Ponoć była to wada fabryczna wynikająca z tego, że machneli się troszkę na Tajwanie i o ile wiem zostało to już poprawione, więc problem obecnie nie występuje :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...