Skocz do zawartości

[napęd] Xt czy X-9?


Kudlaty01

Rekomendowane odpowiedzi

Kidy sobie zjeżdżasz "siodełkiem" gdzie z jednej strony musisz się rozpędzić i dzięki temu podjeżdżasz po przeciwnej stronie do 3/4 wzniesienia o nachyleniu 35%, a wyżej jeśli nie zredukujesz błyskawicznie o 5 w dół i nie wykorzystasz resztek pędu na sunkowo wysokiej kadencji , to po prostu się zatrzymasz i polecisz na plecy, lub zdążysz zeskoczyć z roweru i będziesz pchał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kidy sobie zjeżdżasz "siodełkiem" gdzie z jednej strony musisz się rozpędzić i dzięki temu podjeżdżasz po przeciwnej stronie do 3/4 wzniesienia o nachyleniu 35%, a wyżej jeśli nie zredukujesz błyskawicznie o 5 w dół i nie wykorzystasz resztek pędu na sunkowo wysokiej kadencji , to po prostu się zatrzymasz i polecisz na plecy, lub zdążysz zeskoczyć z roweru i będziesz pchał.

Masz rację, jestem w stanie wyobrazić to sobie i uznać w tej sytuacji wyższość gripshiftów nad cynglami.

A tak swoją drogą to ciekaw jestem gdzie znajdują się takie "ekstrema"? Mnie przychodzi do głowy tylko skocznia narciarska w Insbrucku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej chwili nie wyobrażam sobie machać cynglami, o ile XT/XTR chodzą w miarę szybko, to w niższych modelach trzeba mieć nie lada kciuk aby jednym machnięciem zredukować o 4 biegi.

 

Potwierdzam, w XT zmiana o 4 biegi to jeden ruch kciukiem, bez używania siły, ale OIDP to w niższych modelach tylko w slx dało się zredukować o 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek filmu z jajem, reszta poważna :) tak się podjeżdża, ta górka jest stroma , czego w obiektywie jak zwykle nie widać, czołówka jak to czołówka - podjeżdża :) .

 

I myślisz że Ci co podjechali to tylko są osoby z gripami tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak było napisane kto lubi twardą pracę w każdych warunkach- sram

lubisz płynność i cieszę podczas zmiany kosztem zacinania się w błocie -xtr/xt

 

miałem xtr manetki 970+ tył 972shadow+ 971 przód i wróciłem do gripy x-0 + x,9 tył(zadecydowała kasa bo x-0 ciężko dostać w normalnej cenie) + xtr przód chodź myślę nad zmianą a oba zestawy chodziły z kasetą i korbą xt i łańcuchem xtr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tego tak charakteryzować, Sram działa inaczej, tzn każda zmiana biegów jest wyraźnie zasygnalizowana, przerzutki Shimano są "mdłe", co do szybkości działania, różnice są w praktyce niezauważalne.

Inna sprawa, że nawet przy lekkim rozregulowaniu Sram nadal działa szybko i precyzyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ ktoś z Was na tych chwytach SRAM (nie manetkach), które są w zestawie na tej aukcji? Czy są one zrobione z takiego samego materiału co chwyt gripów ?

http://allegro.pl/manetki-obrotowe-sram-x-0-x0-x-0-twister-3x9-i1475350441.html

 

I jeszcze jedno pytanie czy gripy X0 i X7 mają podobny materiał chwytów(chodzi mi o tą "gumę" do "przerzucania" biegów :P )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ ktoś z Was na tych chwytach SRAM (nie manetkach), które są w zestawie na tej aukcji? Czy są one zrobione z takiego samego materiału co chwyt gripów ?

http://allegro.pl/manetki-obrotowe-sram-x-0-x0-x-0-twister-3x9-i1475350441.html

 

I jeszcze jedno pytanie czy gripy X0 i X7 mają podobny materiał chwytów(chodzi mi o tą "gumę" do "przerzucania" biegów :P )?

 

Ja jeżdżę na tych chwytach. Są z resztą w zestawie razem z gripshiftami. Nie powiem czy materiał jest ten sam, ale manetki sprawiają wrażenie twardszych. Chwyty są natomiast bardzo miękkie i dość grube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...