Skocz do zawartości

[kierownica,mostek,sztyca] Author/Accent czy Ritchey Comp


ternyk

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Zamierzam zmodernizować kokpit oraz sztycę, bo już czuję się niepewnie np. w czasie jazdy urwała mi się śruba w jarzemku :) no i swoje lata już ma przejechane. Wszystko na Zoomie jest :(. Ale jest to rower nie katowany, raczej do turystyki i jazdy po mieście. Z analiz wyglląda mi na to, że mam wybór:

- Ritchey Comp: mostek, kierownica, sztyca

- Author: mostek, kierownica; Accent: sztyca

 

Zaleta Authora to cena i waga, a Ritcheya jakaś tam marka (jakość), choć w przypadku Comp to nie wiem czy jest lepszy od Accenta. Co wybrać? :)

 

PS Specyfikacja poszukiwań: kierownica gięta 25.4 mm, mostek 120 mm, Sztca 27.2 mm

 

BTW Zamierzam też założyć rogi do giętej kierownicy. Czy są jakieś przeciwskazania, bo ba ulicach raczej nie widzę takiej kombinacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accent robi całkiem niezły sprzęt, a do turystyki nie potrzebujesz przecież nie wiadomo jakich części. Stawiałbym na drugą propozycję.

 

W kwestii Ritcheya. Marka trochę gaśnie, robią dobre części, ale inni depczą im po piętach. I to już nie ten sam Ritchey co kiedyś.

 

Jak najbardziej można założyć rogi do giętej. Może to dziwnie wyglądać, fakt. Ponadto wiele osób twierdzi, że sama gięta już wystarcza. Ale nie ma żadnych przeciwwskazań, najważniejsza jest wygoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ile masz kasy na te części?

Jako, że mam sporo styczności z Accentem to mógłbym coś powiedzieć o niektórych częściach, ewentualnie doradzić.

Jedyne czego potrzebuję to kwota jaką dysponujesz, ewentualni podaj jakie części wybrałeś.

 

Od siebie mogę polecić z Accenta zarówno sztyce, kierownice jak i mostki.

Zawsze coś budżetowego można wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

W kwestii Ritcheya. Marka trochę gaśnie, robią dobre części, ale inni depczą im po piętach. I to już nie ten sam Ritchey co kiedyś.

...

Wczoraj wyjąłem sztyce z roweru, trochę mi się nie podobała, polożyłem na równej powierzchni a tutaj sztyca wygieła się do tyłu, nie jakoś bardzo ale jest to widoczne. Długosc całkowita sztycy to 400mm, wysunięta na 275mm, przebieg ~3k km, moja waga ~80kg - model Ritchey Comp. I teraz pytanie, może mi odpowiecie, wsadzać taką sztycę do nowiutkiej ramy? Może dojść do jej uszkodzenia? Trochę nie bardzo mi teraz ewentualne kupno nowej sztycy, a w obecnym rowerze jak dla mnie może jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...