Skocz do zawartości

[odtłuszczacz] Wpływ odtłuszczacza na piasty, wolnobiegi, suport itd.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Zastanawiam się jaki wpływ ma używanie odtłuszczaczy na funkcjonowanie zamkniętych mechanizmów takich jak piasty, suport czy wolnobieg. Przykładowo kasetę zwykłem czyścić za pomocą Finish Line Citrus Degreaser (http://www.finishlineusa.com/products/citrus-cleaner.htm). Zastanawiam się jednak ile tego środka dostaje się szczelinami w łożyskach do innych mechanizmów i jakie szkody wewnątrz nich może powodować.

 

Pozdro

RR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mod Team

Hmmm to ty czyścisz kasete na pieście ?? To bardzo nie dobrze, taki środek jak sie dostanie do łozysk wyprze smar cześciowo lub w całości i łozyska mogą paść, poł biedy jak maszyny bo mozna wymienic a w kulkach padną miski i piasta do wymiany.

 

 

Kasete, łańcuch, korbe (znaczy jej zebatki) ja zawsze czyszcze rozpuszczalnikiem, łańcuch shakeuje, kaseta i zebatki korby jak tego wymagają wsadzam to takiem bańki 5L np po płynie do spryskiwaczy przecietej w pionie, robie z niej taka jakby kuwete. wlewam troche rozpuchy, i czyszcze pędzlem.

 

Resztke rozpuszczalnika zlewam do przezroczystego naczynia, syf osiada na dnia a rozpuszczalnik jest wykorzystywany ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasetę i koronki korby da się wyczyścić benzyną bez ich odkręcania i nic się do łożysk nie dostanie. Jakoś nie wyobrażam sobie, żeby co parę dni odkręcać kasetę i zębatki korby. Dodam, że nigdy nie miałem problemów z łożyskami w piastach i suporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupiłem kiedyś rame z zapieczonym suportem (typu pakiet) to zacząłem zabawe od spryskania go wd40. To co wypsikałem, mimo uszczelek wypłynęło po drugiej stronie, od tego momentu łożyska były zupełnie suche - słychać było stukające o siebie kulki.

Wiadomo że nikt nie będzie lał bezpośrednio rozpuszczalnika na uszczelki piasty, no ale jeśli coś sie tam już dostanie, to zapewne przejdzie i dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...