Skocz do zawartości

[siodło] siodlo wtb


onkiel

Rekomendowane odpowiedzi

ja do tej pory jezdzilem na fiziku nisene ale zmienilem mostek na krotszy zeby odciazyc plecy i niestety cztery litery tez juz nie wytrzymuja, dlatego chce wymienic siodlo na cos bardziej komfortowego. pomyslalem o wtb pure bo szersze od nisene a dlugosc podobna. i chyba bardzej wygodne do rekreacyjnej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z wygoda podczas jazdy?? ktos testowal na sobie :) przegladajac strone widze ze pure jest wyzej niz speed. ale nie widze pure comp.

 

tak ja.

 

Pure V ma tył lekko podniesiony, a Speed nie.

Na obu mi się jeździ super, ale to super wygodnie i tylko na tych dwóch na rynku.

Oba są szerokie i siedzi się wygodnie.

Jak miałbym wybierać to nie wiem. Pure wygląda lepiej, na Speed troszkę wygodniej.

 

Od czasu tych WTB nie używam pampersa i jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zapoznaniu się z opiniami na forum postanowiłem wybrać coś z WTB.

Bez testowania wybrałem Pure w sklepie internetowym.

 

Jak dobrze poszukasz to znajdziesz model z zeszłego roku za ok. 70PLN.

Jest nieco szersze i podniesione z tyłu a w środku dość wąskie - dla mnie super.

Uweielbiam zmęczyć się w lesie z licznymi podjazdami w dość trudnym terenie, przy wadze bliskiej 100kg jest naprawdę ok.

Moje poprzednie siodło - FSA, jest bez porównania, WTB Pure to super komfort i w miarę niska waga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam model Rockett V a sobie chwalę.

Użytkuje go, od dwóch sezonów i ma się w miarę dobrze. Ten sezon jeszcze da radę ( szwy już trochę się rozchodzą)

Trochę ciężkie ( model comp 330 gram )

Następne też będzie chyba Rockett V, tylko wyższy model.

Myślę też nad Pure V Race ( 220 gram )

Ma ktoś może porównanie Rockett V vs. Pure V :icon_question:

 

Ogólnie siodła WTB to klasa sama w sobie, na pewno nic innego niż WTB nie dosiądę :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od roku siodełko Pure V Comp i jest dla mnie super komfortowe. Najlepsza na jakim do tej pory jeździłem. Jest jedno ale (to pytanie do posiadaczy) czy też wam się wysuwa ta wstawka od spodu COMFORT ZONE czy jakoś tam (chodzi o tą niebieską gąbkę od spodu), wygląda jak by się pop prostu w tym miejscu wyrwała i przy uginaniu wychodzi z tego otworu. Jak było nowe tego nie było :)

 

poniżej foto jak siodło jest obciążone

 

DSCN1784.JPG

 

DSCN1785.JPG

 

i jak nie

 

DSCN1787.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Rocket V SLT od jakichś 6 lat :icon_mrgreen: zdradziłem je jedynie na chwilę z SLR Carbonio, którego połamałem przy OTB. Siodło wypas, bardzo wygodne dla mnie i wytrzymałe - wykończenie jak i cała konstrukcja. Raz przy dość poważnej glebie nie połamało się, ale wyskoczyło jedynie z prętów, po chwili walki wszytko wrócił ona miejsce. Ogólnie bardzo polecam.

 

Niestety nie mam porównania do innych modeli WTB, ale z spośród SLR'a, Flite'a wybrałbym je z pewnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...