Skocz do zawartości

[Amortyzator] Dart 3 - jaki olej?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

otóż wyciągnąłem dzisiaj RS Dart'a 3 z roweru ponieważ zaniepokoiła mnie jego praca. Myślałem, że jest to wina temperatury ale w domu jest tak samo. Skok zmniejszył się o około połowę (w lato chodził dobrze) i przy "wgniataniu" słychać olej i jakby zanieczyszczenia (piasek). Zamierzam go więc rozkręcić i wyczyścić, ale nie wiem jakiego użyć oleju. Ważę 65kg więc pewnie jakiś rzadki, ale czy może być samochodowy? Zależy mi żeby chodził możliwie miękko. Pozdrawiam :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zeby byl bardziej miekki to trzeba by zmienic sprezyne. Wlej wszedzie taki, jaki jest potrzebny do tlumika czyli chyba 5W. W instrukcji pewnie sciemniaja, zeby do goleni wlac 15W ale nie ma problemu, zeby tam wlac taki, jak do tlumika. Sam tak robie w Rebie. Ale charakterystyki pracy to nie zmieni. Przy twojej wadze amor powinien pracowac calkiem normalnie przy naprezeniu na minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanosiłem z napisaniem takiego wątku, bo tez odczuwam spadki sprawności mojego Darta 3. I ta sama niepewność - czy to zima czy amorek już wymaga konserwacji całkowitej? (bo w zimie poniżej zera 3 sztywnieje) :/ Na pewno jak bede składał nowy sprzęt to spróbuje się pokusić o powietrznego dampera. Ja waże 73 kg, mam cały czas olej wlany w fabryce. Przyznaje, że czasem jest zbyt sztywny. Ale to już jak napisał kello - sprawa sprężyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ja też muszę wymienić a właściwie wlać olej do amortyzatora tzn. DART 3.

Do tłumika wleje 5W jak producent każe a czy stanie się coś konkretnego jak wleję go tez do spężyny? Czy będzie lżej, łatwiej chodził szybciej się zużywał czy jakaś różnica jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Ja i tak już od dłuższego czasu jeżdżę na sztywniaku a ta wiedza była mi potrzebna do tego gdyż amor leżał rozkręcony w garażu ( poznawałem jego anatomie :laugh: ) a tu nagle natrafił się kupiec więc go trzeba było szybko zebrać w całość. Ale i tak dzięki za sugestie :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...